0 oy
280 göst.
Aile kategorisinde tarafından
1,5 yaşında çocuğum var 5 aylik hamileyim istemeden oldu (nasıl falan diye sormayın şimdi ) eşim asker uzakta ailesi ile çok sorunlar yaşadım depremi yaşadık o günlerde bana en kötü günleri yaşattılar eşim suriyede asker dünya borç. Var o yüzden başka bir yere de adım atamıyoruz annemlerde belli bir yere kadar nazımı çekti sonra onlarda yüz çevirir oldular eşim beni seviyor biliyorum ama evlenirken hayatımın bu kadar zor olacağını tahmin etmemistim evet asker eşi olmak zor ama ilk defa bu kadar zorlanıyorum hayatimda destek sağlayan kimsem yok manevi olarak resmen kendimi tek kalmış gibi hissediyorum çocuğum hasta olsa kucağıma alıp tek başıma hastane hastane dolanıyorum ben kontrole gidecek olsam çocuğumu alıp gidiyorum kimseye bırakıp tuvalete bile gidemiyorum çok darıldım sürekli aglayip duruyorummm buraya yazmak rahatlatıyor beni lütfen lincleyecek olanlar yazmasın bir şey 

8 Cevaplar

+6 oy
(1,573 puan) tarafından
nasıl niye sorma diyorsun ama insan napıyorsa kendıne yapıyor deprem olalı oldu 9 ay sen hamılesın 5 aylık depremden sonra bırseyler daha da zorlasmısken bebegın daha 1 yaısndayken esınle ayda yılda bır gorusup ılıskıye giriyorken korunmak zor olmamalıydı bence sonra olan kendınıze oluyor tatlım böyle aglasan ne olacak ne degısecek karnındaki ve yanındaki sabiye stresli mutsuz bır anneden baska ne vereceksin bu sekılde ıyıce zorlaştırıyorsun hayatını kendıne olan olmus kabullen bır an once sıkayet bırak cozume odaklan en azından kabullenmenın verdıgı bır rahatlama olur da stresin azalır 
-Reklam-
+1 oy
(1,685 puan) tarafından
Aylardır Suriye de söylediğine göre nasıl bi dünya borcunuz oluyordu bitmiyor hiç 
0 oy
(2,434 puan) tarafından
Senin eşin askerde ya bizimki evde olduğu halde hastane dahil heryere tek giderim emin ol böylesi daha zor varken yok aslında 
0 oy
(163 puan) tarafından
Asker eşi olmak gerçekten evlenince anlıyorsun bunu başta kolay geliyor Allah yardımcın olsun canım ama ailenin yanında olması lazim
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun 
0 oy
(3,028 puan) tarafından
Asker eşi olmak zordur elbette ama sanırım deprem, hamilelik hormonları ve bebeğinin yaramazlık dönemleri üstüste gelince bunalmışsın. Keşke yardımcı olacak birileri olsa sana bu süreçte ama herkesin kendi hayatı var. Bunu yüz çevirme olarak düşünme. Olan olmuş, artık yavaş yavaş 2 çocuklu hayatının düzenini kurmaya başla. 
0 oy
(107 puan) tarafından
sacma sapan yorum yazanlar olmus masaallah yine. kiz zaten dertli burda yazilanlarin cogunu gunde 36262 kere dusunuyodur eminim. canim en onemlisi esini seviyor onunda seni seviyor olusu. hicbirimizin hayayi kolay degil. benimde 2 yasinda kizim var aralikta da dogumum. ne guzel allah saglikli sihhatli evlat veriyor daha ne diyerek mutlu olmamiz lazim. bu zamanda kim borcsuz yuruyor ki birseylerj. elindekilere sukret lütfen. baska turlu mutlu olamayiz ki kolay demiyorum cok zor ama cocugunla yasadigin anlarin keyfini cikar bir daha bu yaslara gelmeyeceksiniz ki.. ailenle de kısıtlı görüş inan daha kiymetli olur hersey. ne yapiyorsan cocugunla yapmaya odaklan islerin boylelikle daha kolay hallolur artik 2 cocuk annesi oldugunu dusunerek ilerle ona gore kur düzenini baska yolu yok 
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Benimde eşim asker benimde 

21 aylık bebeğim var

Bende 5 aylık hamileyim

Bende deprem bölgesindeyim 

Herseyimiz aynı 

Bizimde çok borcumuz var 

3 sene kaynanayla oturdum şimdi konteynirdayim 

Şimdi bu kadar şeyin arasında çocuk nasıl oluyor diyorlar benim ilk çocuk tedaviyle oldu buna da eşime korunalim dedim bir defa doğuran artık hep doğurur dedim inanmadi ve 2. Çocuğa hamile kaldım kısmeti varki oldu 

Sitres yapma canım  Rabb'im daha güzel günler görmeyi nasip eder inşallah beterin beteri var gerçekten yine halimize şükür eşi uyuşturucu kullanan şiddet gösteren aldatan çok 

Ya da Filistin'de mesela insanlar paramparça oluyor ölüyor caresizler hep daha kötüsü olabilir diyerek şükür et canım 

İlgili bir soru bulunamadı

381,947 soru

11,434,752 cevap

35,002 kullanıcı

...