0 oy
216 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Buraya daha öncede bir kaç post açmıştım ama bu tam olarak beni zorluyor. Babam yok annem iki hafta önce vefat etti. 3 senedir anneme bakıyordum ( ablamla sırasıyla) . Annem 2 sene ayaklıydı son bir sene yatalak ( demans hastasıydı). Bu arada anneme bakarken spiral ile hamile kaldım 1 yaşında kızım ve yine hap ile korunurken hamileyim 5 aylık . 17 ve 13 yaşında büyük kızlarım var. Ben iki kızımdan sonra eğer anneme bakmasaydım büyüdüklerinde çalışmayı düşünüyordum malesef olmadı . Tekrar iki tane bebeğimi büyütücem , cocuklarımdan yada yaşadıklarımdan şikayetçi değilim çok şükür sağlığımız yerinde . Fakat annemin hastalığı ve kaybetmem üstüne hamileliklerim vede 4 çocukla eşim tek çalışıyor yetmiyor, maddi sıkıntılarda . Öyle karışık ki duygularım hepsi birbirine girmiş durumda. Bazı imtihanlar üst üste gelince galiba fazla yoruluyor insan.

7 Cevaplar

0 oy
(3,767 puan) tarafından
Aynn imtihan üst üste gelmiş .Rabbim feraha çıkarsın ..Allah rahmet eylesin annene .Rabbim yavruları sağlıklı daim etsin
tarafından
Annemin kaybıda büyük bosluğa yol açtı , sanki yarım yaşıyor yarım yaşamıyor. Sanırım yas psikoloji sinden .
(3,767 puan) tarafından
Zor bı durummm Allah sabırlar versin
-Reklam-
0 oy
(1,041 puan) tarafından
Allah kalbine ferahlık versin öyle deme bebek bereketiyle gelir o doğunca rızkıyla gelecek 
tarafından
Ben bebeğimin olmasına hiç üzülmüyorum hatta bu 3 kızdan sonra erkek bebekmiş , sadece bazı şeylere adapte olmakta zorlanıyorum. Üstünede maddiyat ın zorluğu .
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Başınız sağolsun Allah rahmet eylesin. Büyük kızlarından destek almaya bak, çocuklarına sarıl illa ki geçecek zor günler. Eşin ek iş bulsun senin yapacağın bişi yok şu an maddi olarak. Maneviyatı toparlamaya bak, Allah afiyet versin size
tarafından
Aminnn. Büyük kızım çok destek oluyor, bulasık , çamaşır ev işlerinde kardeşinin bakımında olsun . İnşallah Kalbimdeki bu karışıklığı sakinleştirebilirim.
(11,076 puan) tarafından
Maşallah hayırlı evlat olur inşallah hepsi. Geçecek bacım geçecek, geçmeyen acı yok bu dünyada
tarafından
Zaten çalışma gibi bir imkanım olsa durmam hemen çalışırım. Ama malesef 2 bebekle zor, zaten daha öncede büyük kızlarımda büyüdü artık çalışayım dediğim zamanda annem hastalandıgı için gidemedim işe, nasip olmadı. Şimdide çalışabilmem zor.
0 oy
tarafından
düzenlendi

Kendim yazdım sandım bian benim de annem yatalak kardeşimle beraber bakıyoruz üç yaşında çocuğum var ve hamileyim kardeşlerime daha söylemedim babam eşimden nefret ediyor bosanmami istiyor çok dua ediyorum boş kesedir inşallah diye Allah isteyene versin inşallah diye çok üzülüyorum hiç sevinemedim seni çok iyi anlıyorum 

Bazen ölüm kurtulustur canım ben anneme baktıkça kahroluyorum altı yıldır yatalak  onun yaşıtları geziyor çocuklarıyla eğleniyor ama annem yatıyor üstelik çok genç 52 yaşında Rabbim beni kimseye muhtaç etme diye sürekli dua ediyorum annem bize yük değil ama bazen evimizi bile unutuyoruz göç gibi hayat yaşıyorum beş yıldır evliyim ama evlilikten bişey anlamadım keşke hiç evlenmeseydim diyorum  Rabbim annenin mekanını cennet eylesin günahlarını affetsin inşallah sende annene üzülme o kadın yatarken kim bilir ne acılar çekti öyle düşün 
tarafından
düzenlendi
Bu kadar güzel anlatılabilirdi , ne yaşadıysam hepsini anlatmıssın , bende herdün dua ediyorum Rabbim beni kimseye muhtaç etme .
tarafından
Felç geçirdi kadın hastalıklarından eşim iyidir ama bazen beni sinir hastasi ediyor aklı beş karış havada buyuyemedi gitti desem yeridir değişik bir insan
tarafından
Erkekler geç olgunlaşıyorlar , kadınlarda ince düşündüğü içinde sinir oluyorlar. Hep idare etmek bize kalıyor
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Rabbim sana inşirah ferahlığı versin canım bol bol dua et namaz kıl orda feraha kavuşursun inşaAllah ♥️ imtihanların üst üste gelmiş olabilir ama sen de şunu bil ki Rabbim imtihanları mükafatlandırıyor Allah seni en güzel şekilde mükafatlandırsın
tarafından
Aminnnnn
0 oy
(48,690 puan) tarafından
basiniz sagolsun bebekte hayirli saglikli olsun insallah Allah yardimciniz olsun
tarafından
Sağolun Aminnnn
0 oy
(15,224 puan) tarafından
Bu dünya hep imtihan dostum. İnan ki herkesin türlü türlü imtihani var. Zor şeyler yasamissin. Allah'ım rahmet eylesin. Sizlere sabırlar versin. Bundan sonra güzel günler görür yaşarsınız inşallah. Bilemezsin neyin hayırlı olduğunu. Ser gibi görünen şeylerde hayır hayır görünen şeylerde şer olabilir. Elinden geleni yap. Gerisini tevekkül et. Allah'ım feraha çıkarır inşallah. 
tarafından
Çok doğru söylüyorsun, mutlaka vardır bir hayır.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 153 göst.
21 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Mina gozde (2,671 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 74 göst.
1 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ysmnynr (375 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 224 göst.

380,054 soru

11,377,122 cevap

34,863 kullanıcı

...