0 oy
701 göst.
Diğer kategorisinde (1,311 puan) tarafından
Kesin bilen var mı. İnternette bı İngiliz diyo bı İsrail diyo kafam karıştı. Geçen aldım sonra boykot listesinde gördüm biri beni aydınlatsın. 

15 Cevaplar

+1 oy
(17 puan) tarafından
Finish israil ürünü boykot malıdır. Yorumları okudum da yok mutfak eşyalarım çiziliyor kullanmaya mecburum gibi saçma yorumlar Allah aşkına insanlar canlarından oluyır bizim bardaklarımızın çizilmesi çok mu önemli yada biraz pis çıksa elimizde yıkasak olmaz mı yani bu sadece islami bir mesele değil İNSANI bir meseledir kendi vicdanımızı rahatlatmak için saçma bahaneler uydurmayalım boykot ürünü almak orda bir insanı öldürmekle aynıdır. ALMAZSAN ÖLMEZSİN AMA ALIRSAN ÖLÜRLER... 
(734 puan) tarafından
Senelerce ülkemizde israil ürünü var şimdi boykot yapmak aklına geldi Türkiye almıycak
zaman edin boykot
(17 puan) tarafından
Elhamdülillah senelerdir boykot ediyorum ve almamaya özen gösteriyorum artık daha da dikkat ediyorum kişi kendinden sorumludur devlet ülkeye girişini yapıyor diye almak zorunda değilsiniz!
-Reklam-
0 oy
(12,486 puan) tarafından
Gördüğüm bütün boykot listelerinde var riske girmeye değmez almayın bence 
(7,177 puan) tarafından
Profilo olunca niye mecbur olunuyor kız merak ettim
tarafından
Ya makinaya tuz koymuyorum gelen servisteki abiyi tanıyoruz finish kullan asla tuz ekleme diğerlerinde çizme oluyor dedi cidden bir iki kere denedim nedense çiziyor yada güzel yikamiyor diğer markalarda
(7,177 puan) tarafından
Benimki Vestel ilk aldığımda finish ürünü ücretsiz getirdiler makine ile aynı şeyleri bana da demişlerdi eltimin Arçelik onda da finish logosunu yapıştırmışlar makine kapağına velhasıl hepsi reklam para para para... Ama ne iyi gelir gelmez bilemem ben şokun 33 lü mintax ürününü kullanıyorum hiç çizme yapmadı
tarafından
Ben aldığımdan beri hiç tuz eklemedim makinaya dediğim gibi finish quantumla çok iyi yıkıyor ama belkide tesadüfen öyle olmuştur yani sonuçta deterjan göre uretilmiyor bana da para tuzağı gibi geliyor açıkçası
(12,486 puan) tarafından
Benim makina da arçekil dediğin gibi finish logosu var üstünde şok un tableti çizme yaptı bardaklarda ama bimin ki güzel onu kullanıyorum uzun zamandır
0 oy
(796 puan) tarafından
Valla bılmıyorum cnm ama gecen sene ındırımdeyken  stok yapmıstım nerdeyse bır senedır kullanıyorum elımde daha da var mecbur kullanıyorum 
0 oy
(1,534 puan) tarafından
Ewet İsrail mali 
0 oy
(762 puan) tarafından
Evt İsrail malı 
0 oy
(15,860 puan) tarafından

image

bizim ülkenin olmadığı belli ya İsrail ya abd dir her ikisi aynı b.k. bende almıştım savaştan önce şimdi mecbur kullanıyorum 
(15,860 puan) tarafından
Google canım. Ahilik.co yaz çıkar. Sonra merak ettigin markanın adını yaz hepsi çıkar
(9,504 puan) tarafından
En iyisi bimin a101in kendi markalarını almak iyidir kötüdür yine benim malımızdır hiç riske girmeye değmez
(15,860 puan) tarafından
Aynen öyle. Zaten ben bütün alışverişimi bimden yaparım tablet de BİM'in tabletini kullanırdım şu sert olandan makinemi mahfetti temizlemiyordu diye finish aldım ama öğrendim ki bim de bu sıvı makine tabletinden üretmiş artık ondan alacam
(9,504 puan) tarafından
Aynen herşeyin çözümü var
(1,151 puan) tarafından
Ay bende pril alıyorum oda varmış demekki
0 oy
tarafından
Mecbur alıyoruz yani evimin içinde %85 i onlara ait keşke hiç ülkeye sokmasalar 
tarafından
İsraili tutmuyoruz o ölen kişilere de üzülüyorum ama almamakla bitmiyor bitmiyor malesef..
Tamam siz fikrinizi söylediniz teşekkür ederiz ben sizlere saygı duyuyorum
(9,504 puan) tarafından
Aynen teşekkür ederim
(916 puan) tarafından
Sen kendini değerli gör, bir kişi almasa diye bişi yok herkes senin gibi düşünse o zaman zaten bı adım gidilmez ama sen almazsan o almazsa böyle büyür gider. Düşüncen yanlış. Benle olacak iş değil diosun aksine senle bizle büyüdükçe olcak. Yani belki işe yaramicak ama Allah'ım ben onların malını kendimden ve evlatlarmdan uzak tutmaya çalıştım dersin. Bende sana saygı duyuyorum inşallah fikirlerin değişir
(4,197 puan) tarafından
Ne yapabiliriz diye hic bi zaman post acmadim veya sormadim. Bi kac marka haric genel olarak zaten cogu urunlerini kullanmiyorum.  Yasanan olaylarla ilgili degil kendi kisisel sagligim ve ailemin sagligi icin.
He olay bu kadar da basit degil. Biz onlarin 5-10 markasini almayarakta kimse batmaz yok olmaz. Ulkelerin daha kuresel duzeyde hareket etmesi lazim.
Cogu teknolojik urun ve ilac İsrail urunu ve dunyaya bu konularda hakim olmus duzeydeler. Daha baska alanlarda da cok gelismis durumdalar. Yani ulkede ki insanlarin marka tercihlerini degistirmeleri kadar basit bi durum degil. Ulkelerin genel olarak politikalarını degistirmeleri gerekir. Ama ulkemiz de yerli maalesef cogu alanda urun yok ki tercih edelim.  
Ayrica musluman ulkelerin birligi diye bisey yok ve gecmise bakarsaniz da hic bi zaman olmamistir. Yasananlar cogu musluman ulkenin de umrunda bile olmadi.
(9,504 puan) tarafından
Ohooo siz daha oradasınız işimiz zor.
0 oy
tarafından
Abd nın urunuymus
0 oy
(7,232 puan) tarafından
Evet canım İsrail 
0 oy
(10,460 puan) tarafından
Of mecburen aldım 

Pril 

Fairy

BİM

101 

Şok 

Her markayı denedim makine finish den başkasını yıkamiyor ya makinede sorun var anlamadım bulaşıklardaki leker hiç gitmiyor hele bimin markası attığım gibi geriye çıkıyor 
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Fairy kullanıyorum bende başkada marka çiziyo zaten stok yapmıştım elimde baya var benim bitince karar vercem artık
0 oy
(3,454 puan) tarafından
Tarim kredi de borev diye bi markanin tableti varmis Turk d mali baya iyi diyorlar onu denemeyi dusunuyorum finishi bilmiyorum
0 oy
(6,164 puan) tarafından
Evet israil ürünü senelerdir bende aynı tableti kullandım ama artık kullanmiycam değil tabletini hiç biseyini kullanmak istemiyorum artık. Trendyolda tampa bulaşık tableti var alıp kullanan, memnun olan çok kişi var bende deniycem fikir olsun
0 oy
(933 puan) tarafından
Oyle gorunuyor

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 71 göst.
19 Mart 2024 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (215 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 388 göst.
18 Ocak 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde muberrakt (3,861 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 220 göst.
2 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (215 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 8,194 göst.
8 Nisan 2019 Diğer kategorisinde Oğlumu Beklerken❤️ (386 puan) tarafından soruldu

378,413 soru

11,326,705 cevap

34,780 kullanıcı

...