0 oy
488 göst.
Diğer kategorisinde (1,028 puan) tarafından
Kızlar benim ehliyetim var ama acemiyim altımda aracım olmadığından ööğrendiklerimde gitti yani eşimde de ehliyet yok sürmeyi de bilmiyor ve araba sürerim ama sınavdan korkuyorum biraz okuduğunu anlamayan biri bizde araç gördük ve ben arabamın olmasını çok istiyorum gezemiyoruz evde eşim kalınca bebek arabasıyla nereye ne kadar gidilebilirse o kadar gidiyoruz yani neyse ben bi araç buldum bütçemiz de yetiyor almaya eşime dedim alalım diye o da ehliyetim olsun öyle alalım boş boş bekleyip gitsin mi diyor bende fiyatlar artar alalım kalsın o sürede de hem ehliyete yazılır ordan eve gelir aracımızı kullanır diyorum pekiştirir ve fiyatlar artıyor borca girmeden araba alıcaz diyorum onun dediğide aslında mantıklı geliyor ondan size sorayım dedim napsam kızlar ya alsak mı kalsamı? 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Alın tabiki araba olmadan çok zor ehliyet her türlü alınır ilerde pişman olursunuz bence 
(1,028 puan) tarafından
Eşimde ehliyet olmadan araba olmaz diyor da almalıyız işte benim de düşüncem böyle de o da ehliyette pahallanıyor diyor
-Reklam-
0 oy
(5,980 puan) tarafından
Araba fiyatları düşüşte şu an kimsedenpara yok, faiz yüksek nakit parası olan alıyor. Bu düşüş geçicidir. Düşmüşken alıp yeni yıldan sonra satsanız kâra bile geçersiniz 
(1,028 puan) tarafından
Değil mi canım böyle diyince haklı olduğumu düşünüyorum bende eşime diyorum ama dinlemedi beni de ben anlaşayım artık napalım
(5,980 puan) tarafından
Ehliyeti alınca araba al, yok şu olunca araba al uzar gider. Arabayı al koy, binmezsen bile bir süre sonra daha pahalıya satarsın. Benim ehliyet var şoförlük yok. Dedim öğret öğret biz kavga ederiz ders al dedi, o ay bu ay derken hamile kaldım, bu sefer hamileyken ben cesaret edemedim. Kaldı işte. Şu an öğrenmiş olsam çocuğu aşıya, doktora ben götürürüm hep onu beklemek zorunda kalmazdım
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Kesinlikle al hem fiyatlar uçuyor hemde sınavı geçmen kolay olur 

Diyelim ki sınavı geçemedin pes ettin ehliyet alamadın yine yakın yerlere gidersin market vs en kötü satar kâr edersin
(1,028 puan) tarafından
Yani benim ehliyetim vsr biraz ders almam gerekiyor canımda eşimde yok bende ona diyorum hem onu alalım borçsuz sonra da hemen ehliyete yazıl onuda alırsa alır almazsa da öğrenir en azından
(1,219 puan) tarafından
Eşinin nasıl ehliyeti yok ona çok şaşırdım erkekler yaşı tuttu mi aliyolar genelde
(1,028 puan) tarafından
Kaynanam sağolsun çocuk gitmiş elinden parasını almış ev aldırmış borca sokturup babasıda bilmiyor mesela zorla ben aldırmaya çalışıyorum da dua et canım inşallah başarırım
(1,219 puan) tarafından
İnşallah hayırlısıyla canım
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Valla ehliyette Ucuz bişey değil artık 20 Binden bahsediyorlar bence hem arabayı hem ehliyeti alın biran önce 
(1,028 puan) tarafından
Değil mi brnde ondan elimizi çabuk tutalım diyorumda gel gör ki birileri anlıyor mu beni
0 oy
(9,007 puan) tarafından
Bugün aldığın yarına kâr. Alın arabayı en azından senkn ehliyetin var bilen biriyle veya özel eğitimle trafiğe çıkacak kadar ders alırsın yakın mesafe git gel öğrenirsin. Kapıda araba olunca eşin daha çabuk öğrenir 
0 oy
(562 puan) tarafından
Bence araba almak daha mantıklı ehliyet çıkarılır yine
0 oy
(162 puan) tarafından
Canım senin ehliyetin warya alın kullanın eşin ehliyet alincada beraber kullanırsınız bence kaçırma al 
0 oy
(4,292 puan) tarafından
Sen haklısın 
0 oy
(119,338 puan) tarafından
ehliyetin varsa ne sinavindan korkuyon
(1,028 puan) tarafından
Ben değil canım eşimin ehliyeti yok araba sürmeyi de bilmiyor sınava girersem de okuduğumdan anlamam ehliyeti alamam diyor
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Sizinki mantıklı araba şart fiyat konusundan düşünmüyorum araba olunca evin önünde insan otobüse binip gitmeyi yediremiyor kendine öyle böyle kullanıyorsun zamanla öğreniyorsun daha kolay oluyor
0 oy
(13,090 puan) tarafından
Ehliyete meyli olsa şimdiye kadar alırdı sen arabayı aldır o ehliyete mecbur kalsın 
(1,028 puan) tarafından
Kız istemiş sınava gireceği gün kredi alıp araba alıcakmış hem arabam olur hem ehliyet diye o gün kaynanam sağolsun elinden hepsini alıyor ehliyette alma diyor eşime parasını alıp ev aldırıyor oğluna
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Alın gitsin yarını belli ilmaz araba krizinden haberi yok sanırım eşinin 
(1,028 puan) tarafından
Ne krizi kız valla benimde yok benim yoksa eşimin hiç olmaz
(1,118 puan) tarafından
Fiyatlar birden artcak arabaların alan aldigiyla kalcak şuan alamayan hiç alamaz
0 oy
tarafından
Okuduğunu anlamayan birine bişey anlatabılmek mi 

Hıc uğraşma 
(1,028 puan) tarafından
Canım anlamıyor yani geçen beraber soru çözdük dedim belki yapar bakıyor öyle gerisi yok nasıl alıcak bilmiyorum
0 oy
(15,224 puan) tarafından
Tabi ki de hemen alın. Para eriyip gidiyor. En azından paranız değer kaybetmemiş olur 
0 oy
(3,704 puan) tarafından
Alırsanız süreç hızlanır heveslenir ehliyet alır. Bence alın
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Ehliyeti alana kadar elinizdeki bütçe araba almaya yetmeye bilir. Bence bu durumda parayı degerlendirip araba alınması daha mantıklı. Hem araba olursa ehliyet işini de ertelemez eşin. Yaşınız kaç bilmiyorum ama benim yakın çevremdeki özellikle erkekler 18 yaşına girer girmez ilk önce ehliyet alıyor. Yani bu zamanda araba sürmeyi bilmeyen ehliyeti olmayan erkek kalmadı neredeyse. Ehliyet bir lüks değil tamamen ihtiyaç haline geldi. 
(1,028 puan) tarafından
Kız eşimde pasif okuduğunu anlamayan biri eğitim almamış hiçbir konuda istemiş onada kaynanam önüne çıkmkş ehliyete yazılmış arabada alacağım demiş ikisine de yok diyip parasını elinden almış evlendiğindn belli biraz düzeldi yoksa para hariç bişey bilmiyordu

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 372 göst.
24 Ekim 2021 Aile kategorisinde Sedaa. (118 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 941 göst.
2 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Dilek6616 (5,134 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 655 göst.
22 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 293 göst.