0 oy
855 göst.
Diğer kategorisinde (275 puan) tarafından

Merak edenleriniz var sağ olun teşekkür ediyoruz. Hepinize toplu cevap vermek istedim. 

En önemlisi 3 gün önce tekrar ekstübe edildi ve devam ediyor yani burnunda çok şükür. Insallah bundan sonra artık entübe olması gerekmez ve gün gün oksijen desteğinden ayrılarak normale döner.
Enfeksiyonla ilgili tahlil sonucu öğleden sonra çıkmıştı doktordan duymadım ama enabizda gördüğüm kadarıyla normale dönmüş şükür.
Adenovirus devam ediyor.
Göz için rop muayenesi yine yakından takip ediliyor.
15 gündür kucağıma vermemişlerdi. Bugün 15 dk  kucağıma verdiler. Ilk verdigi saniyelerde oksijeni birden yükseldi 99 100 oldu o kadar mutlu oldum ki. Sonra ara ara düşürdü tabi. 
Ben yanından gidecegim zaman ağlıyor hissediyor artık yanından ayrılmak çok zor ama Rabbim bugünü aratmasın.
Biz eve geldikten sonra beyin ultrasonu çekmişler. Raporunda şüphelenilen bir durum var sanırım soru işareti konulmuş. Yarın öğreneceğiz artık. Böyle canlarım. Dualarınızı eksik etmeyin. 

26 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Oyyy maşallah minik kuzuma Allahin izniyle daha güzel haberlerini de bizimle paylaşırsın canim inşallah en yakın zamanda beraber evinize gelirsiniz hep dualarımda minik kuzum ❤
-Reklam-
+1 oy
(3,012 puan) tarafından
Allahın izyle çıktık evimizdeyiz çınar yürüyor konuşuhor okula başladı postları açtığın günleri nasip etsin rabbim belli evşadınla imtihandasın ama rabbim en güzel günler nasip etsin güçlü paşayla beraber
(275 puan) tarafından
Amiiin çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun. İnşallah.
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Oyyyy güçlü yavrum benimmm❤️❤️❤️ Maşallah sübhanallah oglumaaa herşey dahada güzel olacak inşallah Oznurummm ❤️❤️
(275 puan) tarafından
İnşallah canımmmm inşallah :* ♥︎
0 oy
tarafından
Öncelikle savaşçı minigine acil şifa diliyorum. Benimde bebeğim prematüre doğdu beyinde sıkıntı olması normal çünkü erken doğduğu için benimde oğlum beyin kanaması geçirmişti canım şuan çok iyi şükür 
(275 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun. Kaçıncı haftada kac kilo dogmustu canım ne kadar kuvezde kalmıştı? Bunları daha önce sorduysam kusuruma bakma unutabiliyorum. Şu an oglun kac yaşında ve beyinle alakali olarak yaşadığınız herhangi bir sorun var mı?
0 oy
(19 puan) tarafından
Cok sevindim canım  kokma beyinde premature oldugu icin kanama olmasi vs cok normal  çıktıktan sonra takip gerekiyor sadece geciyor insallah benm bebegimde premature kanama vardi gecti cok sukur 
(275 puan) tarafından
Teşekkürler canım. Kanama kaçıncı dereceydi?
(19 puan) tarafından
Kac bilmem de kuzum minimal diyordu doktor küçüktü yani
0 oy
tarafından
Canım benim paylaşmak istiyorsun biliyorum ama göz var nazar var el.kadar bebeğin neler yaşıyor maslalah sen dirençli güçlü duruyorsun bunu çok yazma bende ben nazardan çok hastalanmisim küçükken oğlum nazardan hastalandı ailecek göze geliyoruz sana tavsiyem tek derdini anlatacağın kuran olsun tabikide sen daha iyi bilirsin Allah çınar egeme şifalar versin hamileyim çok dualar ediyorum Kuran'da adını geçiriyorum ❤️❤️❤️
tarafından
Amaliyat oldu canım
Kulaklarından rahatsız
(275 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım kac yaşında? Rutin kontrolde mi belli oldu nasıl anladın kulağından rahatsız oldugunu? Orta kulak iltihabı filan mı işitmeyle mi ilgili?
tarafından
Doğuştan yapılan taramalar sonucu canım evet tadaviai sürüyor halende sürecek ama ben bugünüme şükürler olsun diyorum beni anlıyor duyuyor
(275 puan) tarafından
Cok şükür canım Rabbim daha iyi etsin hiçbir sıkıntınız kalmasın inşallah
tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(305 puan) tarafından

Allah in izniyle eve getirdigin günleride göreceksin canim. iki üç paylasimini gördüm o gunden belli buraya girdigimde hep aklima geliyor. iyi olmasina sevindim insallah dahada iyiye gider durumu<3 

(275 puan) tarafından
:) Çok teşekkür ederim canım amin inşallah Allah razı olsun ♥︎
0 oy
(3,685 puan) tarafından
Son düzlüğe girdik vallahi son atakları bekliyoruz çınar egemizden az kaldı çok şükür az. Sabır annesi sabır çok çok şükür.
(275 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah ♥︎
0 oy
(736 puan) tarafından
Allahim bu günleri tez zamanda gecirsin canim ya allahim yardimcin olsun seninde yavrununda cok gecmis olsun 
0 oy
(5,960 puan) tarafından
Allah'ım kimseyi evladıyla sınamasın. 
(275 puan) tarafından
Amiiiin
0 oy
(1,551 puan) tarafından
Rabbim size bagislasin insallah. Dualarimiz minik savascimizla
(275 puan) tarafından
Amin canım inşallah Allah razı olsun.
0 oy
(11,074 puan) tarafından
Rabbim kalıcı şifalar versin, evimize çıktık diye post açtığını da görürüz inşallah
(275 puan) tarafından
Amiiin inşallah ♥︎
0 oy
(1,710 puan) tarafından
Rabbim esirgesin inş ❤️ bian önce çıksın da kucağında büyüsün ❤️ minik kalbi artık annesini istiyor kuzumun ya ❤️
(275 puan) tarafından
Amin canım inşallah ♥︎ aynen yaa kuzu gibi çıkıyor sesi de ♥︎
(1,710 puan) tarafından
Kurban olurum ya ❤️❤️❤️
0 oy
(2,007 puan) tarafından
Hissetmez mi kuzum senin sıcaklığını kokunu karnındayken biliyor yavrum. Allah'ın izniyle bugünlerde geçecek yerine güzel günler gelecek. Rabbim şifa versin çabucak iyileşsin ♥️
(275 puan) tarafından
İnsallah canım aminnn ❤️
0 oy
(624 puan) tarafından

Kalbimiz ve dualarımız ÇınarEge'yle<3

(275 puan) tarafından
Sağ ol canım Allah razı olsun ♥︎
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Yazdıklarının her kelimesini yüreğim ağzımda okuyorum olumsuz yerlerde gözlerim doluyor sonra sen kucağıma aldım yada durumu iyiye gidiyor diyince içimi mutluluk kaplıyor bir insan görmediği bir bebeği anca bu kadar sever heralde ❤
(275 puan) tarafından
Güzel kalpli dostlarım benim. Sizi çok seviyorum. Bir gün Çınar Ege de çok sevecek eminim. :) ♥︎
0 oy
(520 puan) tarafından
Ah yavrum tez zamanda evine gel insallah saglikla mutlulukla
(275 puan) tarafından
Aminnn inşallah ♥︎
0 oy
(2,704 puan) tarafından

Ahh akıllı duygusal bıdığım <3 kocaman oldun artik az daha sabret saglikla yuvana doneceksin. O gun bizim de bayramımız olacak. 

(275 puan) tarafından
İnşallah ♥︎
0 oy
tarafından
Ah çınar egemiz gel artık aramıza gel de annecigini mutlu et.ya düşünüyorum da hani minnoş hissediyor ya seni biseyleri yükseliyor iyi oluyor diyorsun.keske doktorlar buna bı çare bulsa da yanında olsan belki güç kuvvet daha çok verirsin egemize.bilmiyorum nasıl olur ama keşke mümkün olsa ayrı odada sizi ikinizi koysalar senin ona onun sana ihtiyacı var bı nebze iyi gelir sizlere .kurban olduklarim inşallah savascimiz en kısa zamanda annecigine gelse ahhh..
(275 puan) tarafından
Bu bahsettiğin uygulama yurtdışında çoğu hastanede bu şekildeymiş aslında canım. Alt temizligi beslenmesi vs. bakımından birebir anne sorumlu oluyormus geri kalan tıbbi uygulamaları hemsire ve doktorlar yapıyorlarmış. Anne babalar nobet degisimi  haricinde ve durumu kötülesen bir bebek olmaması durumunda bebegin yanında diledigi kadar kalabiliyormus. Ama maalesef ülkemizde henüz cogu hastanede bizim hastanemizde de böyle bir uygulama yok varsa da sayılı birkac hastanededir. Hatta bazı hastaneler haftada sadece 2 gün onda da 5-15 dk ziyaret imkanı tanıyormuş. Buna şükür yine de ben her gün en az yarım saat bazen de 1 saat görebiliyorum. Emmeye başlarsa 3 saatte bir emzirme amaçlı da olsa gündüz saatlerinde görebilicem. Dedigin gibi daha kuveze alindigi ilk günlerde bile icimden geçirdiğim onun yanında refakatci kalmaktı. Aslında bir yönden dezavantajı da var. Orası sizin de paylaşımlarımdan bir nebze olsun anladığınız gibi anı anını tutmayan bir ortam. Bir anda bebeğin kötüleşebiliyor hemsire ve doktorlar ne kadar yansıtmak istemese de anne eger o an oradayda ortadaki panik havasından en fazla nasibini alan kişi anne oluyor. Eşim entübe olurken cam kapıdan bebegin kuvezinin yaklaşık 6 7 metre gerisinden gördüğü halde çok olumsuz etkilenmisti. Böyle bir durumda ben orada olsam belki de stres nedeniyle sütüm coktan kesilebilirdi. Ya da travmalar yaşayıp onun için faydalı olamayabilirdim. Bebek iyiyse yanından ayrılmak istemiyorsun. Kötü olduğunda da hem onu orada yalnız bırakır gibi hissediyorsun bırakıp gitmeyi hic istemiyorsun ama bir yandan da için kaldırmıyor o anki hüznü acıyı endiselerin korkularin katlanarak içine sığmayacak bir hal alıyor. Izolasyona alındığında icimde bu fırtınalar esip durmuştu. Hem bırakmak istememek hem de o cenderenin icinde kendini kaybetmekten korkup kaçıp gitmek istemek çok farklı bir duygu. Sonrasında bir de sucluluk duygusu ekleniyor üstüne hasta diye ağlıyorken ben ne bicim anneyim bebegimi bırakıp çıkmak istedim bencillik ettim nasıl böyle düşünebildim diye bir de bunun icin ağlıyorsun tam oluyor. Dışarı çıkıp bu ilk şoku atlattıktan icinin yangınını göz yaşınla sondurdukten sonra silkelenip kendine geliyorsun. Benim toparlanmam güçlü olmam lazım. Böyle stres yaparsam hem o hisseder kendini bırakır hem sütüm etkilenir ben güçlü olacağım ki o benden güç alsın faydalı olayım diyorum. Böyle işte canım. Sağlıklı olsun mutlu huzurlu olsun ne zaman gelirse gelsin ben katlanmaya razıyım. Her yokusun bir inisi her gecenin bir sabahı var elbet. Gececek bu günler de. Hop ettik uf oldu geçti diycez inşallah.
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Allah çok daha güzel haberler almayı nasip etsin inşallah 
(275 puan) tarafından
Aminnn :*

İlgili sorular

+2 oy
31 cevap 1,377 göst.
27 Eylül 2023 Diğer kategorisinde nrsnr (275 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 27 göst.
12 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Tugcengenc (0 puan) tarafından soruldu