0 oy
291 göst.
Diğer kategorisinde (217 puan) tarafından
Öğretmenler günü için aranızda kaç para toplayıp Ne almayı düşünüyorsunuz

14 Cevaplar

+5 oy
(782 puan) tarafından
Ben öğretmenim ve kesinlikle çok yanlış yapıyorsunuz..bazı veliler bu muhabbetler yüzünden istemeden hediye almak durumunda kalıyor.. insanlar maddi durumunu zorlayarak para falan topluyor..ben en çok da bunu kabul eden öğretmenlere anlam veremiyorum..baştan söylenmeli hediye kabul etmiyorum diye..aşağıda birisi yazmış hediye çeki vercez 4300 TL diye..gerçekten bunu alan ogretmen şikayet edilmeli
(782 puan) tarafından
Zorunlu tutulmuyor ama cocuk mahcup olmasın diye veli kendini zorunlu hissediyor..bu durumları sınıfta bizler yaşıyoruz.. çocuklarınıza iyilik yapmış olmuyorsunuz..iyi hediye alan öğrenci kendine fazlasıyla güvenerek göstere göstere geliyor..hediye alamayan öğrenci bir köşede sinip kalıyor..ya da hediye çeki verilirken listeye adı yazılmayan öğrenci acaba ogretmen beni sevmez mi diye düşünüyor.. bizzat öğrenciden duydum bunu.. hele de ilkokullarda böyle bir yarış başladı her şeyde olduğu gibi ulkece bu durumu da abarttık maalesef..
(1,655 puan) tarafından
Haklısın orda zorunlu tutulmaz die düşünüyorum bizim burda durumu iyi genelinin hatta iyi olup da nie 50 lira toplanmiyor diyen veli de var. Köy okullarında zaten mecbur hissedip Yumurta Süt gönderen var bence bu daha samimi :)
(782 puan) tarafından
Alya23..aynen öyle katılıyorum size
(4,200 puan) tarafından
Evet yumurta, çilek çörek geliyor bize:)
(217 puan) tarafından
İnsanın gönlünden kopuyor
-Reklam-
+3 oy
(1,083 puan) tarafından
Bir öğretmen olarak asla ve asla hediye alınmasını onaylamiyorum. Çok şükür bizim gelirimiz var kazanıyoruz da bir tane veli 150 lirayı ayarlayabilmek için zorlanırsa bu durumdan utanırım ayıp yani. Lütfen kimse kendisini zorunda hissetmesin. Hatta yeni bakandan bekliyorum yasak getirmesini her şeye bir el atıyor zaten 
+1 oy
(1,219 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yine başladılar. kimse beni bişi almaya zorlayamaz .ne isterse oğlum ,biz ne uygun gorursek onu aliriz.
(217 puan) tarafından
Ne oldu ki. Bireysel de alınır. Problem mi ediyor lar
(1,219 puan) tarafından
Ya bide bu sınıf annelerimi nedir cikmisya hani grularda zorluyorlar ortak alalim.herkes şu kadar para versin insanları mecburmuscasina darliyolar onlar için dedim
(217 puan) tarafından
Ortak alınca daha hesaplı gerçekten. Evet resmen zorluyorlar
(1,219 puan) tarafından
Bana scama geliyo belki almicam bişi
(48,709 puan) tarafından
ben sinif annesiyim gruptan soruyorum nasıl yapalım diye ortak karar aliyoruz bazi veliler yalakalik peşinde
0 oy
(417 puan) tarafından
150 tl canta çiçek 
(217 puan) tarafından
Kaç kişi
(417 puan) tarafından
20 kişi.
0 oy
(11,082 puan) tarafından
Gruplarda falan mı konuşuluyor bu muhabbetler? 
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Ayyyyy arastirmaktan kafayi yedim iyiki açtın  hediye alacagim 3 ogretmen  var ikisi yaz okulundan veliler toplanmiyor bizde ben diyorum 3 öğretmenede  gül alayim birine sadece gül.digerine gül ve şal sınıf öğretmenine gül ve ne alacağımı bulamadim
(417 puan) tarafından
Aslında velilerle ortak almak daha mantıklı
(1,428 puan) tarafından
Tanimiyoruz birbirimizi
(417 puan) tarafından
Birinci sınıfmı
(417 puan) tarafından
Veli grubunuz yok ozaman
(1,428 puan) tarafından
Anaokulu canım
0 oy
(965 puan) tarafından
Bana göre çok saçma hediye fikri yine sözle dille kutlamak önemli evet ama durumu olan var olmayan var aileler para veriyo mecbur olduğu için çocuklar harçlığını kısıyor veremeyenler üzülüyor ayrıca alınan hediyeyi öğretmenler eve bile götürmüyor çiçek gül vs. Bizim hocalar hep sınıfta bırakırdı Fuzuli bence 
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Biz birşey almıyoruz almiyacazda ztn kızımın öğretmeni önceden msj istiyor birşey almayın kabul etmiyorum diyo.oglumun ki anaokul onada birşey almam
(217 puan) tarafından
Eğer bizim ogretmenimiz istemeseydi. Ben şöyle bir fikir atardım ortaya. İnstagramda bi sayfa var. Pasta yiyemeyen çocuklara pasta ve oyuncak veriliyor. Mesele en son 10 çocuk pasta ve oyuncak 1000 TL idi.  Video çekiliyor. Çocukların pasta yerken falan. Çok manidar. Düşünebilirsiniz
(7,972 puan) tarafından
Teşekkürler canım ♥️
0 oy
(142 puan) tarafından
Biz 43 kişiyiz hediye çeki düşündük 4300 TL yapıyıo senede bir kez geliyor mutlu olsun tek almaktansa böyle daha uygun oldu bnce
(3,744 puan) tarafından
4300 çok değil mi? Bir kişi şikayet etse öğretmenin başı derde girer.
(142 puan) tarafından
Yo 43 kişi var herkes 100 verecek yani bnce makbul toplu olunca biraz çok gibi gözüküyor ama
(217 puan) tarafından
Maşallah herkes katılmış. 100 tl uygun
(217 puan) tarafından
Hediye çeki ordan kullanmak zorunda.  Bence kalabaliksiniz. Baya toplanmış. Çek yerine çeyrek bileklik yada iki taneli gram bileklik işte ne gelirse bileklik yapılsa. Hep yerinde dursa değerlenir hem takar. Hem ihtiyaç anında bozar harcar
0 oy
(804 puan) tarafından
Kreşe gidiyor kızım geçen sene de aynı krese gidiyodu herkes para toplayıp almıştı bu sene sene başı toplantı yaptılar tanışma toplantısı orda öğretmen kesinlikle istemediği kabul etmediğini söyledi boş yere almayın sakın istemiyorum alırsanız da kabul etmem o gün çocuklarım bana sarılsa yeter dedi o yüzden almiyacaz ama geçen sene 100 TL topladık 20 kişi fincan takımı kahvaltı seti ve eşarp aldık 
0 oy
(6,065 puan) tarafından
Öğretmenler günü hediyesi olayı çok büyüdü. Para toplayıp tek taş yüzük alanlar da vardı. Bazı öğretmenler kendileri diyormuş para toplayın güzel bir hediye alın diye, o rezillik zaten. Çok abartılıyor bu hediye olayı. Annem babam da öğretmen bir benim, yanlış anlaşılmasın. Hiç öyle büyük hediyeler istemediler. Çiçek geldi, mektup geldi. Belki bir kravat, gömlek ama bana çok saçma geliyor. Bir de illa para vereceksiniz diye dayatıyorlar. Herkes vermeyebilir 
0 oy
(48,709 puan) tarafından
suan icin kimse bisey yazmadi ama bizim sinifta oyle gösteriş meraklisi kimse yok uygun bir hediye alınır diye düşünüyorum eger tek alalim derlerse bu aksam fikrim olustu kasnaga arkadasim isleme yapiyo hosuma gitti 
0 oy
tarafından
Para toplama isi yok bizde..kim neye gücü yeterse onu alır geçen sene kupa almistik bu senede kravat alcaz 
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Benim çocuğum daha okula gitmiyor ama ben hediye falan almayı düşünmüyorum açıkçası gerek yok bence 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 33 göst.
24 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Yalandunya34 (503 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 208 göst.
23 Kasım 2023 Aile kategorisinde Umayyyy (3,425 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 34 göst.
20 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Fatma1112 (291 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 355 göst.
12 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Alyakus (2,371 puan) tarafından soruldu

380,707 soru

11,398,575 cevap

34,923 kullanıcı

...