0 oy
68 göst.
Diğer kategorisinde (120 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar 1 2 haftadır ellerimde gece uyurken uyusmA oluyo 1 saniye içinde geçiyor kafama herşeyi takan biriyim bazıları sitresten bazilarida sinir sıkışması diyor onemsemiyordum kafama taktım çok yoruluyorum bu ara her gün temizlik çocuklar derken sizce neden olmuş olabilir başına gelen varmi

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Stresten oluyor sinir sıkışması başlangıcı olmuş doktora görün ileri boyuta gitmeden geçmiş olsun 
(120 puan) tarafından
Nasıl.bi tedavi uygalaniyor canm
tarafından
Benim anneminki baya koru oluyor elleri kitleniyor yüzü kitleniyor yani şöyle diyimm tüm parmaklar bir birine değer açılmaz taş olur kendi kendine oluyor öyle bu ileri boyut olmuş annem hastaneye yatırıldı serumla verildi ha bire ömrü boyunca bi ilaç var onu kullanması gerek
(120 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım Allah şifa versin gectimi peki
tarafından
Geçti şükür sagolasin
(120 puan) tarafından
Çok şükür.canim
-Reklam-
0 oy
(4,971 puan) tarafından
Ben kızıma hamileyken olmuştu ay çok zordu sinir sıkışması cnm bn bantlarla uyuyordum çok zordu. Kikodand kaynaklı olabiliyor eller falanda çok hareket edince artık düşün 
(120 puan) tarafından
Kimodand ne.demek.canim.bemde cok temizlik yapıyorum bez sıkıyorum çok yoruluyorum
(4,971 puan) tarafından
Kilodan kaynaklı demek istedim cnm.
Benim gece çok ağrı yapıyordu uykudan uyanıyordum eşim hep masaj yapardi ağlıyordum avuç içlerinden koluma boyna atardı.  Artık kolun elim yorulduğunun işaretiydi doktor diliyle carpel tünel senromuydum .
Sende yoruluyorsun galiba ondan kaynakli
0 oy
(3,017 puan) tarafından
Mesela benim boyun fıtığım var el ve parmaklarımda uyuşma oluyor emg çektirip dönem dönem güç kaybı var mı diye takip ettiriyorum.

Çok rahatsız edici tekrarlayan durumdaysa bir dr gidebilirsiniz.
(120 puan) tarafından
Gectimi.peki ilaç kullandinzmi sürekli tekrar ederse bende giderim
(3,017 puan) tarafından
Boyun fıtıgımı rahatlatacak kas gevseticiler ve boyunluk kullanımı ve degısıtırlen yasam seklı gayet ıyı durumdayım fazla agır iş yaparsam boynumu zorlayacak sekılde gece yada sabah kalktıgımda elimde uyusma hissediyorum o zamanda yine boynu rahat ettircek sekılde harketlerime dikkat etmeye çalışıyorum.

Mesela eşimde mouse kullanımı kaynaklı karpal tünel sendromu var elinde uyuşma oluyor oda atel kullanıyor yanı rahatszılık turune göre değişiyor aslında.
0 oy
tarafından
Bende aynı durumdan müzdaripim
(120 puan) tarafından
Gittiniizmi.doktora canm
tarafından
Malesef ef hayır
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Doğumdan sonra olması normalmiş. Sinir sıkışması var 2 kolumda da. Bi eldiven alıyosun iyi geliyo Allah'ın izniyle. Ama tekrarlıyo ben şu an hamileyim yine başladı uyuşma ve ağrılar hem de artarak. Doktora git ihmal etme
0 oy
(157 puan) tarafından
Magnezyum eksikliğinde de olabiliyor canım doktora görün takviye alabilirsin tavsiye ederse

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 121 göst.
6 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde yesmesn (747 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 541 göst.
0 oy
2 cevap 68 göst.
18 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Simsek21 (1,348 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 74 göst.

380,039 soru

11,376,220 cevap

34,861 kullanıcı

...