0 oy
190 göst.
Aile kategorisinde (192 puan) tarafından
Lütfen bilenler firki olanlar yazsın biz arkadaşlarla cozemedik 

Kadın ilk evliliginden çocuğu var

Adaminda ilk evliliginden çocuğu var

Bu kadın 2. Evliliğinden çocuğu oluyor

Bu evlilikten olan çocukla kadının önceki evliliğinden olan çocuklar öz kardesmi uveymi oluyor 

11 Cevaplar

+1 oy
(192 puan) tarafından
Ben aynı anneden doğan çocuklar baba farklida olsa aynı anneden doğan çocuklar bence öz kardeştir çünkü aynı rahimde buyuyorlar

Sizce??

Baba başka kadından çocuk yaparsa hale hazırdaki cocukla uvey kardeştir bnce
(659 puan) tarafından
Tam tersi oluyor babadan oz anneden uvey olur genetık acıdan ama bence her ıkı turlu de ozdur
-Reklam-
+1 oy
(48,854 puan) tarafından
karindas diyorlar baba bir olursa öz anne bir olursa karindas diyorlar

hos bana gore hepsi öz kardeş tartışmaya açık değil de iste oyle ayiriyorlar
(4,545 puan) tarafından
Aynen bende öyle biliyorum
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Kan bağı olunca öz oluyor olmayınca üvey oluyor
0 oy
(13,427 puan) tarafından
Lıtaretürde tanımı böyle midir bilmiyorum ama bence ortak anne ve babadan değilse her türlü üveydir. Bazıları da baba bir olanı aynı soydan olduğu için öz kabul edip anne anne bir olanları üvey diyor baba saçma geliyor 
0 oy
(16,149 puan) tarafından
Bana soracak olursan aynı anne karnında büyüyen çocuklar öz kardeş sayılır. Sonuçta kardeş kelimesi karındaş kelimesinden türemiştir dimi. Ama aynı baba farklı anadan olan çocuklar öz farklı baba aynı anadan olan çocuklar üvey sayılıyor. Eşimde her ikisi de var ve aynı babadan olan kardeşleri ile daha samimi daha cana yakın 
0 oy
tarafından
Benim bildiğim baba aynıysa öz oluyor 
0 oy
(4,738 puan) tarafından
Topluma göre üvey ama genetik bilgilerde bize ogretilen anne birse karindastan kardes anlamina geliyor toplumda baba birse öz kardeş anneden olan çocuklar üvey kardeş kabul ediliyor 
0 oy
(11,107 puan) tarafından
Baba birse öz, değilse üvey
0 oy
(9,018 puan) tarafından
Eskiler baba birse öz kardeş anne birse kardeş derler sadece. Bana göre hepsi kardeştir.
0 oy
(7,637 puan) tarafından
Anne bir kardeş olurlar adamın çocuğu ile de baba bir kardeş olurlar keşke hiç yaşanmasa böyle şeyler araya hiç yabancı girmese ama kader bazılarının başından birden fazla nikâh geçebiliyor.
0 oy
(7,804 puan) tarafından
Aynı anneden olan üvey aynı babadan olanlar öz

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 38 göst.
26 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zhrahmt (1,569 puan) tarafından soruldu

382,006 soru

11,436,504 cevap

35,004 kullanıcı

...