0 oy
505 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Aşırı zayifladim ama kızımın nasibi var çok şükür kendi çocuk doktorumuzda senin sütun kesilir zaten bu zayiflikla dedi ama kesilmedi çok şükür kızım 6 aylık oldu hep fazla kilo alıyor doktor bitkisel mama verdi çoğunlukla anne sütü alıyor hemşire hanım (çok severim kendisini) bana nasıl emziriyosun doğru enziriyomusun bir bakayım dedi bebeğim 6 aylık olmuş bende emzirdim ☺️ ama dürüst olsaydi kirilmazdim şimdide haklı bebeğimin mamayla çok kilo alması iyi bir şey değil öyle neden anlattım bilmiyorum zayıflayıp sütü kesilen varmı hiç

15 Cevaplar

0 oy
(7,282 puan) tarafından
Saçmalamış iyice sütun zayiflikla kiloyla alakası yok bende enzirdikce zayiflamistim 
tarafından
Bencede yok ama doktor neden böyle düşünüyor bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
(6,236 puan) tarafından
Zayıflık ile sütün en alakası var kız 

Küçük kızımda 48 kiloya düştüm boyum da 1.69 düşün masil göründüğümü kızım her ay 1 kilo üstünde kilo alırdı ve sadece anne sütü ile tostonbik biseydi bana da derlerdi ki zayıf insanın sütü daha çok sanki diye 

Eşimin amca gelini var o benden beter çocukları gör maşallah tosun gibi 
(6,236 puan) tarafından
Sus kız nazarmis hamile kalmaktandir o hshshshshs
(3,499 puan) tarafından
La yok oğlan zaten aylardır emmiyo bıraktı memeyi
(6,236 puan) tarafından
Cocuk kilo aldı tabi milletin içinde de emzirdi isen yada sütüm çoktu dediysen eğer olur öyle

Post sahibi arkadaş ha bu arkadaş da zayıf ama maşallah tosuncuk gibi oğlu var:)))
(3,499 puan) tarafından
Kız yok kaynanam kalıyorum  ilk zamanlar yanımda sütüm de nasıl akiyo var ya akşama kadar kaç kere üstümü degistiriyodum bana diyodu ki iyi sütün var  bir iki kere dedi sütüm azaldi çocuk doymamaya başladı
tarafından
Maşallah canım bencede alakası yok ama çok fenayım ya tartışmaya korkuyorum o derece:))
0 oy
(11,095 puan) tarafından
Sütün kiloyla ilgisi olsaydı benim kuyudan su çıkarır gibi sütüm gelmesi gerekirdi :D 
tarafından
Demi canım nasıp işte :))
tarafından
100 beden göğüs olarak bu yorumu yapmaya gelmiştim :D 2 ay zorla çıkardım sütü sonra tamamen kesildi :D
(11,095 puan) tarafından
Ben de acayip kiloluyum yani ama oluk oluk sütüm olmadı hiç. Napcan nasip azar azar vardı ama vardı hamdolsun
0 oy
(10,097 puan) tarafından
Ay ne alakasi var ya. Oglumda 49 kiloya duamustum goren erimiz bitmissin derdi. Oglumun masallah oyle guzel sutu vardiki gece gunduz 20 aylikken kestim. Kesene kadarda sutlerim akti. Az emmese goguslerim oyle siserdiki. Oglum hep 1600 1400 1200 oyle kilo alirdi her ay. Memeden kestim sutum kesilmedi 10 gun. Doktora gitmek zorunda kaldim ilacla kestik. Simdide kizim goguslerim bos nerdeyse elleyonce sanki hoc sut yok ama kizim 9aylik 11.5 kilo. Ek gidada almiyo sadece emiyo
(10,097 puan) tarafından
2.5 aydir yemiyo ama canim :) insallah duzelir. Seninki ne kadarlik
tarafından
6 aylık canım bizde başlayacaz artık ☺️
(10,097 puan) tarafından
Masallah canim seninki kac kilo :)
tarafından
8 kilo 175 gram canım 36 haftalık doğdu 2900 kuvezde falan kaldı bilirsin 2700 e düştü hemen toparladık çok şükür
(10,097 puan) tarafından
Oyy masallah ona guzel topsrlamis :)
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Yok artık ilk hamileligimde 60 dan 48 kiloya düşmüştüm emzirirken kızımıza 21 ay emzirdim mama vs de kullanmadım 
tarafından
Maşallah canım bende bir tek kendimi saniyodum zayıflayan:))
(4,548 puan) tarafından
Yani kiloyla alakası yok canım sağlıklı beslen bol bol su iç yeterli
tarafından
Evet canım haklısın
0 oy
(10,576 puan) tarafından
Kaç kilo verdin cnm kaçtın kaç oldun
tarafından
Valla bı deri bı kemiğim canım tartilmaya korkuyorum normal dede hep zayiftim ama şimdi aşırı
0 oy
(13,398 puan) tarafından
Sütün kadının zayıf ve şişman olmasıylada memenin küçük veya büyük olmasiylada alakası yok 
tarafından
Evet bana kalsada yok
0 oy
(9,677 puan) tarafından
Canım muhtemelen seni zayıf görüp diyet falan yapıyorsun zannetmişlerdir o yüzden sütün kesilir diye düşünmüş olabilirler. 
tarafından
Olabilir canım ama pek sanmıyorum üzüluyolar bana :))
0 oy
(7,993 puan) tarafından
Bende emzirirken çok zayıfladım 45 e düşmüştüm ve oğlum her ay 1 kg alıyordu daha 22 günlüktu doktora gitnistik gazı var diye , 3160 gram doğmuştu 22 günlükken 4 buçuk kgye ulaşmıştı doktor bile şaşırdı maşallah dedi :) zayifikla ne ilgisi var benim annem diyoki zayıf inekde süt daha olurmuş diyo o misal hahahshhdj
(881 puan) tarafından
Ahahahha benim annemde çelimsiz ineğin sütü bol olur demişti :D
(7,993 puan) tarafından
Hhahhaha aynen benimkide öyle diyor :dd
tarafından
Ya ilk defa duydum güzelmiş
0 oy
(881 puan) tarafından
Benim görümcem tam 103 kiloydu ben 55 boyumda uzun baya zayıftım yani benden bi sağımda 200 ml süt gelirdi görümcem 30 ml çıkaramazdı. Doğumdan önce herkes senin nerenden süt gelecek bi deri bi kemiksin memelerinde küçük derdi ama Rabbim oğlumun nasibini öyle bi verdiki doğumdan çıkar çıkmaz vallahi göğsümden süt boşalıyodu doktorlar hayret ediyodu 2400 doğan oğlum 6. Ayda 10 kilo oldu sütle bu tamamen bebeğin nasibiyle alakalı 
tarafından
Aynı canım valla banada öyle diyorlar
0 oy
(6,462 puan) tarafından
Madem anne sütün var neden mama kullanıyorsun ki sonuçta emzirdikce çoğalır süt ve zayıflıkla hiç alakası yok bende çok zayıfım 45 kiloyum ama 17 aylık hala emiyor çok şükür. Ben süt varken mamaya karşıyım hem masraf hem anne sütünün yerini tutmaz. 
tarafından
Canım bebeğim de besin alerjisi var bitkisel mama bu tüm gece emiyordu ve ben aşırı zayifladim hasta olacaksın dedi bana verdi
tarafından
Günde iki biberon iciyo sadece
(6,462 puan) tarafından
Bende aşırı zayıfladim. 65 din 45-47 arası gidip geliyorum. Ve benim bebeğimde de besin alerjisi vardı. Ben yediklerime dikkat ediyordum. Yine senin tercihin elbette ama sütün varken mama vermeni önermem.
tarafından
Zaten agalayarak yedirmistim canım ama bütün gece emdiği icin sütünün yetersiz olduğunu düşündük bebeğime bakacak takaatim yok diyetle hepten çöktüm destek planım yok
0 oy
(1,537 puan) tarafından
Ben 3 dogum yaptım ilk ve ikinci dogumdan sonra aşırı zayıfladım 45 kiloya kadar düşerdüm ama bebeklerim özellikle 1. Kızım maşallahı vardı ama 3. Dogumdan sonra sütüm azalmaya başladı bende gece gündüz yedim hatta sürümde düzeldi bende baya kilo aldım kilo ile bebeğin sütünün olup olmamasının ne llakası var önemli olan östrojen hormonu güzel çalışsın süt yapsın bol yemek ye bol su zaten süt yapar 
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Sen yine iyi beslen canım sütün sayesinde bebiş bütün vitaminini alıyor sen güzel beslen takatten düşme şifa olsun bebeğine sütün 
0 oy
tarafından
Süt yaramış demekki bende zayiftim kızımda şükür iyi gidiyordu kilosu mama başlat bile demediler 
0 oy
tarafından
Bende zayiftim cok herkez derdi bna sen cocugu nasil emzircen ac kalir diyorlardi ama ben sadece 6 ay kendi sutumu verdim masallahi vardi

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 268 göst.
25 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 726 göst.
25 Ağustos 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 580 göst.
13 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Gizem2121 (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 86 göst.