0 oy
150 göst.
Diğer kategorisinde (6 puan) tarafından
16 haftalık hamileyim ikinci gebeliğim bi kızım var 3 yaşında gebeliğim den Bi hafta önce kaynanayla tartışmamız oldu oluyordu zaten birlikte oturuyoz eşim malcılık yapıyor ortaklar köyde beraber kalıyoruz hamile olduğunu öğrenince duramadım o evde kalmak işkence gibi geliyor bişey olmasa bile panik atak gibi bişey geçiriyor dum çareyi herşeyi göze aldım yan köyde oturan ailemin yanında kalmaya karar verdim hamileliğim i rahat geçirmek için idare edin bu durumu dedim eşime de onlara da şimdi ayrı yaşıyoruz ama ayrılmadık benim sorum şu kızımı kendim gidemiyorum çünkü kaynanayı görünce kötü oluyorum bişey olmasada panik atak gibi bişey oluyorum kızımı gönderiyorum çünkü ya kızım onları istiyor görmek yada onlar özlüyor neredeyse haftanın 3 günü orada bende kızımı bu durum yüzünden dede baba ve babannesinden mahrum bırakmamak için yolluyorum ama yollamadan bigün önce bile gidecek diye kendimi kötü hissediyorum halbuki akşam geç saatte olsa bırakıyorlar yada gidip alıyoruz ama ben kendime söz geçiremiyorum o gidince Bi kötü oluyorum hastalanıyorum bu durumu nasıl aşarım arkadaşlar siz olsanız ne yaparsınız bu durumda

5 Cevaplar

+1 oy
(11,084 puan) tarafından
Böyle eşinle ayrı yaşamaktansa ayrı eve çıkmayı neden denemiyosunuz? 
-Reklam-
0 oy
(15,294 puan) tarafından
Senin psikolojik destek alman lazım. Ve bunları eşine düzgün bir şekilde anlatmam lazım. Heralde biliyodur o da. Bu şekilde evlilik çok zor. Evli gibi olmazsınız. Ayrı eve çıkmanız şart. 
(6 puan) tarafından
Önceki gebeliğim de antidepresan kullandım bunda olsun kullanmadan atlatıyım dediydim o yüzden merkezde ayrı evim var ama eşim hayvancılık yapıyor işinin başında olmak istiyor çobana güvenmiyor kaç kere dedim evimizde duralım ne durdu ne de durdurdu
(15,294 puan) tarafından
Yani dostum o da haklı. İşinin başında olması tabi ki daha iyi olabilir. Ama aile hayatınız da en az iş hayatiniz kadar onemli. Biri maddi biri manevi. İkisi de elzem ihtiyaçlar. O yüzden köyde ayri bir ev düzeni kurmanız daha iyi olur sizin
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Canım eşinle ayrı eve ciksaniza böyle birşeyi ben asla kabul etmezdim hamileliginde eş desteği sevgisi çok onemli
(6 puan) tarafından
Biliyorum zaten ayrı bir evimiz var merkezde ama eşim hayvancılık yapıyor işinin başında olmak istiyor çobana güveniyor başında olmayınca kaç kere dedim evimizde duralım ne durdu ne de durdurdu
0 oy
(2,146 puan) tarafından
Eşinle ayrı eve çik içinde tutmussin çok zamanında şimdi de patlıyor hormonlar ile doktora şöyle doktor eşine desin bu durum gebeliğe ve anneye zarar verir diye belki ayrilirsiniz
(6 puan) tarafından
Kızılcahamam da evimiz var zaten dayalı döşeli ama eşim mesleğine tutkun ve malının başında olmayı tercih ediyor çobanlar var ama guvenemiyor başında olmadan doktor da ikna edemez sanmam aksine o doktoru ikna eder bende dedim kaç sefer onun tek derdi işi şimdi de yeni sistem dam ahır yaptırıyor hiç gelmez
(2,146 puan) tarafından
Yani evim olmuş ben içinde oturmadiktan sonra o zaman kabullen yyoksa hayatı kendine zindan edersiniz
0 oy
(4,415 puan) tarafından
Çocuğunu göndermeyerek. Senin olmayan yerde çocuğunun işi yok. Hele köy yerinde Allah'ım neler duyuyoruz nasıl gönderiyorsunuz anlamıyorum.
(6 puan) tarafından
Saolsun çok güzel rahatlattınız gerçekten mecbur kalmasam yollamam tek zaten gebelikte yaşıyorum bu durumu yoksa böyle olsun istemem
(4,415 puan) tarafından
Valla hanımefendi hamilesiniz diye kırmak istemiyorum ama benim çabam sizi rahatlatmak değil. Kaldi ki zaten fazlasıyla rahatsınız. Durumunuz böyleyse gebe kalmasaydınız o zaman. Ayrı eve bile çıkacak durumunuz yokken neden yani. Kaldı ki bu nasıl evlilik. Ayrı gibi. Valla bakın ben televizyon izlemediğim halde dünya kadar şey görüyorum sosyal medyada. Ufacık kız çocuklarına neler neler yapıyorlar. Hele köy yerlerinde çok daha fazla. Sizin çarpıntınız kaynananızı görünce değil bunları düşününce tutsun bence. Babası da çok özlüyorsa gelsin yanınızda görsün. Yan köy demişsiniz. Fizanda değilsiniz ya
(6 puan) tarafından
Aslında söylediklerin gibi olmasını isterdim adam bırak kızını görmeye gelmeyi aşkım bırak dediğimde baban gelsin alsın ben yorgunum diyor insanın Bi psikolojik sıkıntılı olduğu dönem oluyor yoksa ben de istemem kaynanayı görünce bu denli kötü olmak zaten sorumda da belirttim kızımı yollama düşüncesi bile kötü ediyor nasıl alabilirim diye yardım istedim maksadım eleştirilmek değil yardım almakdı sanırım yanlış anlaşıldım
(4,415 puan) tarafından
Elif hanım o zaman görmeye bi tarafını kaldıramıyorsa görmesin yani. Niye bu kadar taviz veriyorsunuz
(6 puan) tarafından
Çünkü ondan çok kızım gözüme bakıp anne babamı özledim deyince dayanamayıp yolluyorum ☹️kaynanamda orada bakıyor zaten

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 234 göst.
6 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Seherkzll (222 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 106 göst.
31 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde zehraTekin (370 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 46 göst.
14 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Sedadz (656 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 67 göst.
14 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Sedadz (656 puan) tarafından soruldu

381,188 soru

11,411,576 cevap

34,954 kullanıcı

...