0 oy
196 göst.
Diğer kategorisinde (237 puan) tarafından
Kızlar ilk doğumum normaldi kendi sancımla doğurdum şuan son haftalarımdayım ve cok korkuyorum.. dualar falan okuyorum ama pskolojikmen cok etkileniyorumm... 

12 Cevaplar

0 oy
(4,390 puan) tarafından
Allah bir avazda kucağına almayı nasip etsin 
(237 puan) tarafından
Aamiiinnn
-Reklam-
0 oy
(8,384 puan) tarafından
Bende korkum için isteğe bağlı sezeryan olacaktım ama 36 birden gece yarısı aancı ile uyanıp 30 dk içinde hem hastaneye yetişip hem doğurdum inşallah sense anlamadan benim gibi doğurursun canım Allah kucağına almayı nasip etsin 
(237 puan) tarafından
Evet ya insllah cok sanci cekmeden dogururummm
0 oy
(5,391 puan) tarafından
İkinci doğum kısa sürüyor hızlı ilerliyor evde 1 saat doğum sancısı çektim hastaneye gittim 9 cm açılma varmiş 20 dk da doğdu bebeğim

Allah bir avaz'da kurtarsın inşallah korkma
(1,479 puan) tarafından
Ikınma hissi olmasada bebek gelince ister istemez ıkınılmyormu?  Amin canim ne guzel sağ elin başıma ya))
(5,391 puan) tarafından
Ikınma hissi olmayınca bebek kendiliğinden gelmiyor sen ıkınıp itmek zorundasın canım. Kendiliğinden gelse ıkınmayla desteklersin hemen çıkar bebek
(5,391 puan) tarafından
Sana bi örnek vereyim :) kabız olunur ıkınıp çıkarırsın ishal olunur tutamazsın kendiliğinden çıkar :D çok afedersin anlaman için söyledim.
(1,479 puan) tarafından
Ayyy gerçekdenmi?aslında hiçbiri olmak istemem:) sen hangisinden oldun
(5,391 puan) tarafından
Kız bebek ıkınmadan fırtlatsa daha iyi :) kaç aylıksın şuan
Benimki zorlayarak çıktı ikiside
0 oy
tarafından
Allah bir avazda kurtarsın canım korkma Allahin izniyle hiç bir şey olmaz birinciyi doğurmuşsun ikinciyi de doğurursun inşallah 
(237 puan) tarafından
Aminn inşallah
0 oy
tarafından
O anı düşünme güzel düşün bol bol yürüyüş yap Rabbım tek avazda kucağına versin 
(237 puan) tarafından
Amiinn
0 oy
(13,273 puan) tarafından
Ikinci çocuğun hamileliği zor doğumu kolay olur derler Rabbim yardım etsin
(1,479 puan) tarafından
Benim ikinci hamileliyim ilkinin hem doğumu hem hamileliyi cok zordu bemce alakası yok. İnşAllah doğumum da kolay olur
(13,273 puan) tarafından
Bir kaç kişinin doğum tecrübesine dayanarak yaptım bu yorumu benim ablamda ikinciyi çok kolay doğurdu hastaneye vardığında tamamlanmıştı açılma yarım saatte doğurdu çıktı
(1,479 puan) tarafından
Evden hastaneye kaç satlik canım? Ben sancım basladıömda hastaneye 1. 1.5 sate yetiştim. Ama sadece 1 santim acilmam vardı, şimdi evde çekmek istyorum ama 1 bucuk sat en fazla yol. Acaba yetişe bilirmiyim çünkü benim ilk gebeliyimde doğumdan sonra kadinlar mutfaktda oturub yemek yerken birinin 2ci be eyiydi arabada doğurmustu) bende o durumdada olmak istemem
0 oy
(1,479 puan) tarafından

Benimde ikincim olmasına ramen korkuyorum:'(

(26 puan) tarafından
valla mənim ikinci doğumumda heç qorxum yoxdu doğuş otağında bağırıb sancı çəkənlərə baxırdım sanki mən doğmayacağam kimi .həkimlər deyirdi get həyəcanlanarsan qorxarsan
0 oy
(16,054 puan) tarafından

Bir laf vardır doğum öyle çok korkulacak şey olsaydı kimse 2. Ye cesaret edemezdi :D. Ben 2. Ve 3. Doğumumda suni sancı aldım. 2. Doğumumda sanciyi doğumu hepsini kendi odamda tek çektim başka hiç bir hamilenin sesini vs duymadan rahat rahat geçirdim. 3. Doğumumda suni sancı verildikten sonra koridorda yürümemi istediler ve benden önce doğuma giren biri öyle bir bagiriyordu ki aşırı strese soktu beni. 5 dk sonra ben girdim doğuma rahat rahat doğurdum çıktım 10 dk da. Kendini rahat bırak sakın bağırma bagirirsan dogurman zor olur nefesini bağırarak tüketme. Catalda iken sancı gelince ıkın sadece sancı gidince burnundan nefes alıp ağzından ver nefes çok önemli burda. Kafasını çıktıktan sonra gerisi kolay zaten daha önce yaşadın biliyorsundur 

(237 puan) tarafından
Sancim cok vardi ama doğumu hissetmedim bebeğim cok küçüktü herhalde o yüzden hissedemedim ciktigini.. dilim damağım cok kurumustu
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Benm 3.olmasına rağmen çok korkuyordum ilkim normaldi 2.sezeryan 3.de sezeryan olduğunu bişdiğim için çok korkuyordum bugün doğumumun 18. Günü çok şükür korkma canım korkun yersiz benim panik atağım bile vardı çevreye kulak asma. Beni de çok korkuttular atağım olmasına rağmen belden uyumayı istedim korkularımın üstüne gittim. İNŞALLAH sende ve tüm hamişlerde Bi sancıdan doğurursunuz. 
0 oy
(1,943 puan) tarafından

Valla korksakta s.çsakta bir şekilde çikiyor o cocuk :D 

0 oy
(1,585 puan) tarafından

Hangimiiiz korkmadık çılgınlar gibi :D

Allah yardımcın olsun canım inşallah kolay doğumun olur

0 oy
(301 puan) tarafından
Çok nolmal benim 3. Doğumum vakit yaklaştıkça korkmaya başladım ilki çok rahat geçti ikinci biraz zorlandım 3. Nasıl olcak bilmiyorum üstüne bu defa devlete gitcem diyetleri ozeldeydi baya korku sardı işte Allah kolay doğum nasip etsin inşallah 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 207 göst.
19 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yyidmb73 (1,048 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...