0 oy
158 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (698 puan) tarafından
Kızlar merhaba ben yaklaşık 7 aydır belli aralıklarla mide tarafıma ani ve şiddetli ağrı girmesi sonucu acillik oluyorum. Öyle böyle bir ağrı değil öldüğümü falan düşünüyorum o an. Ultrasona girdim safrada taş varmış. Ama doktor işte senin ağrın bu sebeble oluyor diyemedi emzirdiğim içinde gerekli ilaçları kullanamıyorum. Sizden biri bu şekilde ağrı yaşayan varmı evde şunu yaptım iyi geldi birdaha ağrı yaşamadım vs diyebilecek biri varsa çok duamı alır. Benim psikolojim bitti artık ufak bebeğim olmasa bu kadar dert etmeyeceğim o ağrı girince onu kucağıma almayı bırakın kendimde olamıyorum 40 45 dk o ağrı sürüyor. Rabbim kimseye yaşatmasın

7 Cevaplar

0 oy
(7,783 puan) tarafından
Bir kişi mi öyle söyledi? Canım safra taşı için bir iki yere daha görün. Onun alınması lazım
(698 puan) tarafından
Bir çok yer gezdim kuzum ama bir yer sadece ultrasona soktu
(7,783 puan) tarafından
Anladım. Bunu bir daha söyle bir yere gidip dahileye olabilir. De bana safra taşı var dediler. Buraya yönlendirdiler filan
-Reklam-
0 oy
(142 puan) tarafından
Canım tek yapacağın şey yağlı yememek sancıyı tetikleyen yağ zaten gerekirse yediğin herşey yağsız olsun . Sancın varken sakın bişey yiyip içme  

Tek kurtuluş yolun ameliyat olmak. Genel cerraha git bütün şikayetini anlat . Allah korusun taşlar kanala düşerse  ölüme kadar gider . Sakın kendini ihmal etme .

Sancının olmasını istemiyorsan yağı derhal bırak  yağlı herşeyden uzak dur . 

Ben 24 haftalıkken. Bu sancılar başladı.  Bebeğim 6 aylık olduğunda ameliyat  oldum kayınvalideme teslim ettim bebeğimi 
(698 puan) tarafından
Ameliyattan sonra emzirme süreciniz nasıl oldu peki :(
(142 puan) tarafından
Malesef kızım fazla emmiyordu zaten
Sonra bıraktı
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Canım aynı skntiyi bende yaşıyorum yağlı  asitli ve yumurtadan uzak durman gerekiyor. Bide kendini çok yormaman gerekiyor 
(698 puan) tarafından
Kendimi çok yorduğumda gerçekten o ağrıyı yaşıyorum :( tek başımayım ve bebeğim hiç durmuyor doğuödan sonra 25 kg verdim çok güçsüzleştim
0 oy
(2,719 puan) tarafından
Ben yaşadım. Tek çözüm ameliyat.
0 oy
(765 puan) tarafından
Canım ben çok çektim ondan senin yerinde olsam hemen giderim ameliyatımı olurum ben son evreye kadar gelmiştim herhalde korkudan üç gün yemek yemedim sadece suyla bebeğime süt olsun diye içiyordum en sonunda suda içince ağrı yaptı kusuyordum sürekli yemyeşil  gittim hastaneye saframdaki taş iltihap yapmış pankreasima kadar iltihap olmuş in gün hastanede yattım  bebeğim 45 gunluktu çok çekti oda bnm yüzünden emziremedim yiyip içmek yasakti bana sütüm hiç yoktu mama aldım yemedi bebeğim açlıktan durmadan ağlıyordu uyumuyordu göğsümde uyutuyordum sürekli emerek uyuyordu çok zordu git derim hemen
(698 puan) tarafından
Bende bu ağrıyı yaşamaktansa ameliyat olmayı tercih ederim ama kimsem yok 7 aylık bebeğim var. Eşimin ailesi hasta dahi olsam ayaklarına bekliyorlar burda otur iyileş diye kimse evime geleyim kız rahat etsin diye düşünmüyor. O ağrıları çekerken bile aynı durumu yaşadım :( ancak annemin yanına gidersem orada rahat edebilirim orasıda çok uzak eşimde bebekten ayrı nekadar dayanabilir bilmiyorum. Gurbetlik çok zormuş eşimi çok seviyorum ama yanlızlık insanı çok üzüyor
(765 puan) tarafından
Canım ben bebegimide yanımda götürdüm eşim yanımda kaldı pek yardımcı olamadı çünkü bebek bakmaktan anlamaz ama hep kendim baktım bence ilerlemeden git sonra daha kötü oliyorsun bebeğime bakamayacak duruma gelme ameliyat hiç zor bisy degil
0 oy
(216 puan) tarafından
Ahhh aynı dert suan eşimde de var daha önce de dayanılmaz ağrısı oluyordu meğer yaş kanala dusmus kanali tikamis ve sarilik feln olmuştu ufak bi operasyonla o taşları aldılar ama sofrası yine taş uretiyormus şu 1 haftadır çok kötü agri çekiyor doktora gittik taş iltihap ödem yapmis hastaneye yatiricakti bizde evde tedavi istiyoruz dedik 1 haftadır vde iğne serum tedavisi yapıyoruz iltihap bitince amleyat olacak başka çaresi yok allahsana da şifa versin inşallah canm 
(698 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim rabbim bütün hastalara şifa versin çok ağır bir ağrı insanı delirtir resmen :(
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Pek çok defa bu şekilde kriz geçirdim. Eşim doktor olduğu halde, kendim mide hastası olduğum için hep mide sanıldı. En son eşimin bi meslektaşı bi USG bakalım yat hemen dedi taş o şekilde belli oldu. Safra kesem o kadar şişmişti ki bir kriz daha beni mahvedebilirdi. Emzirme bitene kadar diyet yapacaksınız. Bu ağrıyı keser. Asla ama asla yağlı birşey ve yumurta yemeyeceksiniz. Peynirin sütün bile yağsızı. Paketli gıda yok. Bu ağrıyı keser ama ameliyat olmanız lazım. Taşlardan herhangi biri kanala düşerse karaciğer yetmezliğine kadar gidebiliyor. 
(698 puan) tarafından
Banada sürekli mide diyorlar endoskobi veriyor doktor bende ısrarla daha önce mide ağrısı yaşadım bu mide değil diyorum anlamıyor doktorlar. Gerçekten normal doğum ağrısı bile yanında halt etmiş bu ağrının :(

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 121 göst.
29 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sirin__ (221 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 169 göst.
8 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Meleniko (698 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 44 göst.
17 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatyalar (1,134 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 85 göst.
4 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 175766 (274 puan) tarafından soruldu

381,370 soru

11,417,615 cevap

34,970 kullanıcı

...