0 oy
286 göst.
Diğer kategorisinde (249 puan) tarafından
Aklıma geldi de babam lise dönemlerinde zorla baş örtü ortmemi isterdi ben hiç istemedim ki şu an kapaliyim o anki aklım daha erken olduğunu düşünüyordu baskı ile kapattılar neyse birgün kapandım  açık halde iken şeytana benzediğimi dile getirdi ve aklıma geldi buraya yazmak istedim küçüklük aile travmalarımdan bir kesit yaşım 15 falandı yani şu an kapaliyim halimden memnunum ama ilerde insan kin güdüyor ailesine neden öyle davrandı diye annemde bir konuda beni hiç haklı bulmazdi mesela ve derdimi anlatacak bir annem yok şu an anlatsam birşey olmaz der geçer soğudum insanlardan içime kapanma sebebi oldular sizde aileniz tarafından asagilandiginiz anlar oldu mu böyle gurur kırıcı şekilde 

8 Cevaplar

0 oy
(7,945 puan) tarafından
Gerçekten değişik ne diyecegimi bilemedim
-Reklam-
0 oy
(5,184 puan) tarafından
Aileler böyle yaparsa insanlar tabi soğur tesettürden .

Din gerçekten insanlardan öğrenilmez ...
(6,251 puan) tarafından
İmam hatip mezunuyum bir alevi arkadaşım vardı ama kız acıktı yani imam hatipte açıklarda vardı bir gün mudur açık arkadaşıma şey demişti

Acik kadın perdesiz eve benzer ya satılıktır ya kiraliktir demişti

Soka girdim.bir eğitimci bile soyluyorsa
(249 puan) tarafından
Kapalı kadınlarında kocalarını aldatıp gittikleri kabeye siginmalarini çok gördük keşke kasortu ile olsa idi
(5,184 puan) tarafından
Yani karşılaştırma yapmak yanlış kapalı açık diye iman meseledir bu .
Evet işte boyleleri soğutuyor zaten insanları dinden , o yüzden insanlara değil Kur'an'a sünnete sahih kaynaklara bakıp bilgi edinirsek zaten doğrusu yanlisi ortada.
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Abimin nişanlısi 10 bin TL lik kıyafet istediğinde abi me bu kadarına gerek yok daha ev tutucan eşya Alaçam demiştim ben birşey istemedim bak herswyimizi bı şekilde hallettik (kızın istekleri bitmeyimcr nişanı atmıştı abim )huzurum yerinde olsun yeter demiştim oda sen ucuza gittin demişti ağzından kaçırdı böyle demek istemişti neyseki sonra özür diledi çok kırılmıştim onun dışında birşey yok aile den yana 
(3,882 puan) tarafından
Kız bunda ne var yanı bunu kırıcı bişey olarak aklında bile tutma aslında istemen gerekiyordu ams cok bısey ustemedın yapmadılar demek istemş bana da cok dıyorlsr kötğ nşşi değilki
(2,522 puan) tarafından
Hayır eşimin durumu iyi ne isteseydi bizimlkler yaparlardı alırlardi . Biz ailecek istemedik bizim orda başlık barasi var alanlar ben istemedgimi söyledim diye abimde babamda saygı duydular istemedik birşey sadece bilezik filan işte 3 4 taneydi neyse. İşte abim ona diyo sen ucuza gittin diye. Saçmalık bu lafı edecek bı insan değil normalde ama nişanlısi fena bıriydi aklını aldı adamın neyse oda gördü de ayrıldı işte o dönem. Şimdi abim eşinin önüne dünyayı seriyor yengem ne gerek var diyor  öyle garip bı dünya ayy konu nere gitti :)
(3,882 puan) tarafından
Tamam canm ben d eonu dıyorum benım eşimin anneıs babasında iş yoktu ama 8 9 senelk pols memuruydu birikimi vardı istemedm düğün bile bana da hep dıyorlar çok da iyi yaomsım dıyorum. Yanı cevap yazmamın sebebı su aslında bundan dolayı içinde bişey kaldıysa abıne unut gitsin dıye :)
(2,522 puan) tarafından
Haa yok canım kırgın değilim hatta abim en iyi arkadasimdir. Öyle senin paylaşımı okuyunca aklıma geldi :)
0 oy
(425 puan) tarafından
Canim benimde buna benzer bi gecmisim var 12 yasindaydim orta 1 gidiyirdum yani 6. Sinifi bitirdim babam arabayla aldi sehirdeki okukdan eve getirdi yol boyu benimle tek kelime konusmadi koye vardik annem camda bekliykrdu ona dedi al kizini getirdim erkek gibi esortman giymis saci acik ayni erkek gibi bu kizi kapatmadin daha neler gorucez dedi ama ilk kez benim yanimda basorty konusunu konystular daha once boyle birsey yoktu neyse babam anneme oyle soyleyince annemin cok uzuldugunu gordum direk eve girip bi basortu taktim etek giydim ogun bugundur cok sukur kapaliuim daha babam sac telimi gormedi gostermedim ama kiz kardesim var o yaninda acik duruyor ben ogunku konusma gozumun onune geliyor diye sac telimi gostermiyorum
0 oy
(1,076 puan) tarafından
15 yaşında çocuk daha dimi...

Aileler bazen ağzından çıkan cümlelerin evladını yaralayabilecegini düşünmüyor malesef

Annem ilk kapandığım da çıkar basindakini açık dursun, kuzenlerin açık geziyor onlar kapatmıyor bak demişti. Bende ben onlar değilim demiştim. 

En azından güzel bir söz söylemesini beklerken kendi annem beni kuzenlerle kıyas yaptı.
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Hiç olmadı kapanmasaydım bile niye kapanmıyosun demezdi babam üzüldüm senin adına canım 
0 oy
tarafından
İslam dini bize kapanmayı emretmiş. Benim babamda bana kızardı  koca kız oldu diye iyiki de kapandım. 
(249 puan) tarafından
Bende kapalı memnunum
0 oy
(3,653 puan) tarafından
Aynı şeyi benim babam da yaptı ne yazık ki şeytan benzetmesi değil ama kız kardeşimde vardı sizden utanıyorum falan derdi bize çok baskı yapardı hatta okuldan almaya bile kalktı o derece çok açık giyinen kardeşte değildik normal en fazla kısa kol o kadar açıktık bende su an  o kadar sinirliyim ki yaptıkları için cidden baba yüzünden çok iğrenç bi lise donemi geçirdim 
(249 puan) tarafından
Tövbe yarabbim tatlli dille söylese belki bir işe yarardı dimi insan sevgiyle büyür de bunlar değişik

İlgili sorular

+1 oy
17 cevap 444 göst.
20 Ekim 2021 Aile kategorisinde clk38 (1,371 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 100 göst.
25 Kasım 2023 Diğer kategorisinde eslemree (1,118 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 220 göst.
8 Ekim 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 403 göst.