0 oy
769 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
Çalışan bir bayanım eşim çok istedi özellikle çalışmamı ama hem ev hem iş yetişemiyorum bulaşık kalmıştı bugün full çalıştım sabah gittim gece geldim mesaiye kaldım yani ayaklarım şişmiş durumda temizlik falan yapmadım yapmam gerekti esime yardım et yapalım ikimiz dedim hayatta yapmaz alışmış benim yapmama asla yapmam bende yorgunum dedi bende zorladım birbirmize girdik dirsegiyle vurdu göğüsüme tartışırken ** ***** beyinli dedi bende yazıklar olsun sana verdiğim emeğe dedim şimdi odaya geldim koltukta yatıcam çok kötüyüm derdimi anlatacak kimsem yok 

22 Cevaplar

0 oy
(1,797 puan) tarafından
İşi bırakmayı düşünme bir kadın çalışmalı ekonomik özgürlük o kadar önemli ki özellikle evlilikte zamana bırak yakın çevremde de çok şahit oldum ilk böyle sorunlar yaşayan ve inan zamnla düzeldi hem iş hem ev olmuyor tam olarak evi boşlayacaksın yetişmeye çalışma insansın ve yapamazsın bunu anla eşine hadi yapalım yap yardım et diye söylenerek zorlamaya kalkma senin yerine olsam önce bı kahve çay koyardim hadi gel bı yiyelim içelim derim sonra oturmadan yapınca az iş yapmaya kalkarım bu bir olur iki olur sonra şunu koyarmisin buna uzanıp düzeltirmisin diye ufak ufak başlarım onunla geçireceğim zamanda gözüne yapılması gerekeni ve zorlandığımı iğnelemeden sokarım onu izin günlerinde de yavaş yavaş hadi sende şunu yaparmısın sonra beraber şuraya gidelik yada sevdiği şeylerde bunu yapalım diye yavaştan başla bazı erkekler cidden ev işinde ciddi sıkıntı çıkartıyor itelemeden zaten yapmıyor ama zamanla duzelicek sende beraber yapalım beraber dinlenelim sonrasında zaman geçirelim moduna gir ama daha beter şeyler yaşayanları biliyorum bu konuda inan ben çok sıkıntı yaşamadım sebebi eşimin yetiştirilme tarzından dolayı idi kadın yorulur erkek çalışsa bile evde kendini işini görmeli kadına yardım etmeli mantığı ile büyütülmüş ona rağmen bile bazen sıkıntı yaşıyorum ev işlerinde beni sal ya bunalıyorum pis kalsın aman temizlet birini çağır yater dediği çok zaman yaşadım illaki olucak bunlar bu dönemi iyi yönet ve sonrasında rahat et 
-Reklam-
0 oy
(2,323 puan) tarafından
O kadar çalışıp yorluyorsun bı temizlikci tutsana ev için sonuçta kendi paranı kazaniyorsun

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 320 göst.
0 oy
10 cevap 528 göst.
14 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Nalankt (1,107 puan) tarafından soruldu
+2 oy
20 cevap 666 göst.
10 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 370 göst.

384,905 soru