0 oy
46 göst.
Diğer kategorisinde (45 puan) tarafından
Şimdi arkadaşlar ben 2 ay önce ikinci doğumumu yaptım hastaneye gittigimde 4 cm açılmam vardı ara ara açılmamı kontrol ettiler fakat her sormamda yeterli açıklığa ulaşamamıştım daha sonra muayene sırasında suyum geldi ben tabi artık dayanılmaz haldeydim stajer doktor vardı 2 tane diğeri gelip birşeyler söyledi anlamadım sonra hadi kalk çatala çık sancın geldikçe ıkın dedi ıkındım fakat ilk doğumumda çatala çıktığımda ve ıkındığımda bebeğin başını içerde hissediyordum bunda çok fazla kez ıkınmadan sonra kaydığını ve başını hissettim ama çok ıkındım bu neden olabilir bebek tam olarak inmeden ıkındırarak mı aşağı indirdiler acaba doğsun diye böyle birşey yaşayan var mı ?

1 cevap

0 oy
(106 puan) tarafından
4 santim açılma ile sizi çatala almazlar gebe okulunda doktorun söylediği sürekli ıkımak sizi yormaktan başka hiç bir işe yarama doktor size ne zaman ıkın derse o zaman ıkının harici sakın dedi ilk doğumum olmasına rağmen 2 ıkımmada doğurdum 15 saat suni sancı sonucu 
(45 puan) tarafından
4 cm değildi ilk hastaneye gittiğimde 4 cmdi sonra en son 6 cm dediğinin üstünden 1 saat geçmiştir en fazla sonra çatala çıkardı suyum geldikten sonra ilk doğumumda bende fazla ıkınmadan hemen doğdu ama bunda çok fazla ıkindım ve uzun sürdü oyüzden 10 cm olmadan çatala aldığını düşündüm ıkınmaya başladığimda bebeği hissetmiyordum sonradan kaydı aşağıya
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 128 göst.
16 Mart 2024 Diğer kategorisinde Merveemirinannesi (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 84 göst.
16 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Ceylan3804 (98 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 109 göst.
5 Mart 2023 Diğer kategorisinde Efemmm (18 puan) tarafından soruldu
0 oy