0 oy
109 göst.
Aile kategorisinde (2,475 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Oglum 35 aylikken baslamistim ama ayagi kirilinca 2 ay ara vermek zorunda kaldm sonra ayga kalkma asamasi falan ddrken 37 aylik oldu 

Sadece idrarini 5uvalate yapiyo kakasini yapmiyo

Tuvalete goturunce idrarini yapiyo fakat haber vermiyor ustunu islatinca da oyle rahatsiz falan da olmuyo

Artik moralim falan kalmadi heralde ogrenemeyecek 

Yasitlari coktan ogrendi haber verme aslaaa yok kafayi yemek uzereym

6 Cevaplar

0 oy
(494 puan) tarafından
Sabır kuzum alışır inşallah tez vakitte Allah yardımcın olsun benimde inşallah 
(2,475 puan) tarafından
Ogrenir mi sizce bide bugun haliya yapti pijamasi yoktu uzerinde bana bakip gulerek haliya yapti artik sifir kalmadi umudum
(494 puan) tarafından
Evin hertarına sıçarsa bile kızma ben çok kızıyordum baktım olmuyor umursamıyorum yapsada bi daha yapmaması gerektiğini söylüyor tabi bazen nafile oluyor gece özellikle çok yapıyor size tavsiyem gece bezlemeyin uyutmadan 2 saat önce yeme içmeyi kesin uyutacağınız zaman tuvalete götürün uyutun sabaha kadar bakın yapmıyorsa sürekli öyle devam edin benim kızım yapıyor çünkü eşim sürekli bişeyler yedirir içirir sizin eşiniz öyle yapmasın alışır zamanla ama en başında sabır gerekiyor
(2,475 puan) tarafından
Kaka yapmiypr tuvalete gece bez takinca.yapiyo bode o.sorunumuz var
(494 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah canım bizimde bi akraba hayla kızının büyük abdestini beze çişinide tuvalete yaptığını söyledi çok şaşırmıştım
-Reklam-
0 oy
(433 puan) tarafından
Tuvalet eğitiminde pedagoglar 30-36 ay arası en doğru zaman diyorlar. Bende yaklaşık 3 hafta önce başladım öğretmeye. Bugün 30 aylık oldu . Daha erken başlamadığıma pişmanım. Bilinçlendikçe zorluyorlar. :(
(2,475 puan) tarafından
Bende pismanim acikcasi 2 ay kadarda kirik oyilesme donemi oldu o yuzden de gecikti keske 2 yasa girer girmez.baslasaydm
0 oy
(32 puan) tarafından
merhaba ben oğluma 24 aylıkken verdim tuvalet eğitimini ve zorladı ama iyiki erken verdim çünkü bu donemde inanılmaz inatlasma ve 3yas sendromu tarzı şeyler yaşıyoruz.İlk 5 6 gün sürekli ama sürekli günde neredeyse 2 3 kez kaka yaptı.Artik dayanamıyorum takicam dedikçe takmadım tamda hastalık dönemine denk geldi birkaç gün sonra ishal falan derken bırakmadım devam ettim asla gece baglamadim dışarı çıkarken baglamadim. 3 üncü gün falan çişini yaptı kendi soyleyerek anne çiş diyip 5 inci gün falanda kaka söyledi yaptı tuvalette tutmak için oyaladim yoksa yok diyip kalkmak istiyordu. ona özel minik klozet aldım çok severek yapıyor ona. kesinlikle sabredin ve bekleyin inanın olacak bir sinirle yenik düşüp bezi takmayın nereye kadar yapacak hadi inatla en fazla on gün eziyet olsun iyice kışa girmeden bitirin bence bu işi kışın çok zor.
(2,475 puan) tarafından
20 gun 0oldu nerdeyse umudum kalmadi
(3,076 puan) tarafından
Kimi çocuk çok zor öğreniyor 24 aylikken başladım tam 1.5 ayda öğrendi benimki küçüktü ama siz 35 aylık diyorsunuz normal bu ayda birkaç güne çözüyorlar
(2,475 puan) tarafından
37 aylik hatta ogrenemedik
0 oy
(4,637 puan) tarafından
Valla özel eğitime gidiyor öğretmenleri daha erken dedi yaza kadar beze devammis bilmiyorum wv eğitimi hakkında 
(2,475 puan) tarafından
Wc egitimi cidden zorluyo
(4,637 puan) tarafından
Valla bilmiyorum canım 3e gitcez haftaya yazi bekleyelim dedi ogretmeni
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Öğrenir canm Allah'ın izniyle 

İki ay uğraştım dedim yoruldum artık bez bağladım geçtim. Bu seferde kendi rahatsız oldu oğlan bezden çıkarmaya başladı. Aldım karşıma konuştum. Dedim oğlum bez rahatsız ediyorsa kakayi cisi söyleyeceğiz. Üstün kirleniyor. Oğlum büyüdü artık bez yok bez bitmiş . Benim oğlum soylerki diye. Tabi 45 dakikada bir çişin varmı diye lazimliga oturtuyorum. Öğrendi bir hafta sonra kendi söylemeye başladı.2 ay uğraşan ben olmamış gibi oldum. Allah'ın izniyle sabırla öğreniyor lar annesi
(2,475 puan) tarafından
Hani 37 aylik oldu ondan oncede deneme yapmistik 35 aylikken ayagi kirildi simdiye cozmesi lazimdi neden diye oma da uzuluyorm
(1,071 puan) tarafından
Bebek canm bunlar bazen unutup bir yetişkin davranmalarını bekliyoruz ama yok olmuyor.
Hayatı yeni bizden öğreniyorlar. Yavaş yavaş öğreniyorlar.  Her bebeğin ve çocuğun algısı bir olmuyor.
Allah kolaylık versin.
(2,475 puan) tarafından
Tsk eddrim amin cnm
0 oy
tarafından
İletişim kurmak çok önemli. 25 aylık denedim olmadı 27 ay bir daha denedim şimdi 28 aylık. 29. Ayında. Gece bezliyorum daha bugün ona da başlarız artık. 

Oğlum altına kaçırdığı zaman niye kaka  geliyor demedin. Kaka gelince anneye söyle tamam mı oğlum artık kakayı tuvalete yapacak diye konuştum. Daha sonra yine kaçırdığı olsa da sonunda öğrendi. 

Gündüz işi tamam. Geceyi de halledecem bu hafta inşaallah. 
(2,475 puan) tarafından
Kolay gelsn canim valla biz ogrenemicez artik umudum kalmadi raharsizlikta duymuyo altinin islanmasindan

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 94 göst.
10 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 193 göst.
29 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 152 göst.
5 gün önce Aile kategorisinde Birprensesannesinbv (115 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 34 göst.