0 oy
483 göst.
Diğer kategorisinde (578 puan) tarafından
Mantar enfeksiyonu için bunu yapan var mı kızlar ya da siz neler kullandınız ben fiyil kullandım antibiyotik kullandım şimdi yeniledi gibi birde yurt dışındayım doktora da gidemiyorum acaba doğal ne yapabilirim az önce yoğurt yazmışlar google da bunu yapan var mı doğal yoğurt çok iyi geliyormuş

19 Cevaplar

+1 oy
(1,776 puan) tarafından
Travazol mantar kremi hemen geçiriyor hamilelikte de kullanıyor 
-Reklam-
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Sürekli suyla yikan batikon ilk kez duyuyorum
(578 puan) tarafından
Dışarıdan hafif temizliyorum
(2,223 puan) tarafından
Canım su olmadan tabiki mantarda olur enfeksiyonda sabun vs surmiceksin sadece suyla yıkaman lazim
(4,216 puan) tarafından
Yani bence de hijyen kurallarına uymazsan tabikide enfeksiyon ve mantar oluşur vajinaya koku krem şampuan ile temizlemek ph değerini bozar onun dışında su ile yıkamak gerekir
(804 puan) tarafından
Yanliz bu doğru bir bilgi benim de başıma geldi görümcemin de fazla su daha da azdırırmis ayrıca vajinanin kendi sıvısı kendini temizleme özeliği varmış sık sık suyla yıkasak daha da zararı olurmuş Bi süre su ile temasına dikkat et demişlerdi
tarafından
Suyla yıkayıp kurutmanin hiçbir yan etkisi olmaz ıslak ıslak tabiki mantar ve enfeksiyon olur
0 oy
(3,391 puan) tarafından
Doğum yaptığımda yazmştı doktr fitl olarak normlinide kendisi su gbi döktü 
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Sürme tabiki yogurud batikon olur ama yara filan yoksa oda işe yaramaz. Hafif sirkeli su ile yıkanabilirsin tuvalet sonrasi
0 oy
tarafından
Fazla su enfeksiyonu mantarı azdirir canım batikonda iyi gelebilir
0 oy
tarafından
Vajinaya yoğurt mu sürülür ya 
0 oy
(15,244 puan) tarafından
Batılın doğumdan sonra mikrop kapmasin diye sürülüyor. Bana 2 dogumumda da söyledi doktor ama mantar için kullanılır mı bilmiyorum 
0 oy
(7,431 puan) tarafından
bi doğumda kulandım ben
0 oy
(3,411 puan) tarafından
Batikon  doğum dikişleri  iyileşmesi için  kullanmıştım  ben sadece ben iç çamaşırıni  sık sık değiştir cnm geçer 
0 oy
tarafından
Yogurt çok iyi geliyor evet bnde hamileyken mantar olmuştum kasontisindsn oluyordum resmen fitil antibiyotik çare etmiyordu zatn ne kullanırsan kullan geçmiyor ge bor de elma sirkesi ile de tampon hareketlerle sür vajinana onun da çok faydasını gördüm brn 
(578 puan) tarafından
Yoğurt nasıl denediniz acaba geçirdi mi sirke mi geçirdi yoksa
tarafından
Her ikisininde faydası oldu yoğurdu bildigin sürdüm yani vajina girişine elma sirkesini de özellikle sadece elma sirkesi olucak ama pamuğu sirkeye batırdım tampon hareketlerle vajina girijine sürdüm yine başta biraz yakıyor gibi oluyor ama sonrasında coook rahatlatıyor inan bana .Başka hiç bir şey ne kasintisini aldı ne de hafifletti
0 oy
(6,020 puan) tarafından
Canım ilk mantar çıktığında doktor baticonla yıkadı sonra ilaç vermişti. 
0 oy
(105 puan) tarafından
Canım merhaba lütfen oku ben de hamileyken mantar olmuştum sirkeli suyla yıkanmalısın normal su azdırıyor ve kesinlikle kuru kalmalısın sürekli çünkü ıslaklık azdırıyor Dr bana travazol ve fitil yazmıştı eczaneden alabilirsin sadece 2 gün dikkat edersen etkisini göreceksin 
(105 puan) tarafından
Bu arada sabun kesinlikle kullanma yararlı bakterilerin ölmesini sağlıyırmuş ve sürekli tekrar edermiş ben asla sabun kullanmıyorum bi daha olmadı
(578 puan) tarafından
Teşekkür ederim
(105 puan) tarafından
Rica ederim korkunç bir rahatsızlık çok geçmiş olsun
0 oy
tarafından
Travazol hemen geciriyo mantarı
0 oy
(8,349 puan) tarafından
Bol bol su içmen gerek sirkeli suya oturabilirsin ama travazol birebir 
0 oy
(295 puan) tarafından
Sirkeli su ile yıkardim ben suya biraz sirke damlatio yıkardim .nioli yağı iyi gelebilir araştır çok iyi bişey çocuklarımda idrar yolu enfeksiyonu için kullanmıştım bende yıllarca mantardan çektim öyle böyle değil ama kanıyordu resmen o zaman bilseydim o zaman nioli yağı denerdim şimdi hiç mantar yasamadigim için kullanmadim da
0 oy
(119,355 puan) tarafından
dr neden gidemiyon bilmedin seyleri surme mikrop kapar
0 oy
tarafından
Doğumdan sonra enfeksiyon kapmasın diye doktor batikon vermişti o zaman kullanmıştım ben dikişler için. 
0 oy
(361 puan) tarafından
Bende enfeksiyon vardı. İlaç kullandım fitil kullandım geçmedi. Nioli yağı var ondan aldım kullandım. Geçti şuan yok şükür ama mantar enfeksiyonuna iyi gelir mi bilmem 
0 oy
tarafından
Ben yaptım asla yapma mantarım çok daha fazla arttı baya süre ilaç tedavisi gördüm 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 26 göst.
17 Mart 2024 Diğer kategorisinde L5 (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 67 göst.
0 oy
3 cevap 40 göst.
9 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Manas (900 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 64 göst.
6 Temmuz 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu