0 oy
517 göst.
Diğer kategorisinde (81 puan) tarafından
İkisini de büyütenler çoğunlukla erkek daha zor diyo. Öyle mi mesela usluluk olarak filan

38 Cevaplar

0 oy
(1,252 puan) tarafından
Benim kızım çok sakindi usluydu  şimdi oğlum oldu tam tersi  ama Allah sağlık  versinde 
-Reklam-
0 oy
(3,383 puan) tarafından
Bak şimdi oğluma masa sandalye aldım bugün yarına İnşaAllâh sağlam çıkar şimdiden tersini çeviriyor üst üste koyup üstüne çıkıp atlıyor yani otursa bile on kere dönüyor 
0 oy
(15,814 puan) tarafından
Bence öyle. Oğlum 3.5 yaş oğlum 4.5 aylık. Kıyaslayınca oğlum 4.5 ay kolikti. Kızımda öyle bişey yaşamadık şükür. Kızım daha sakin gibi ama bundan sonra belli olur asıl 
0 oy
(12,913 puan) tarafından
Herkesin geni huyu karakteri farklı ve çocuk da illa ona göre şekillenir huyu suyu. Kızım uslu uysal yormuyan bebek oldu bklm bi aya oğlan geliyor. Banada herkes aynısını dıyor ama sanmıyorum inşallah o da ablasına çeker 
0 oy
(12,512 puan) tarafından
Oğlum okula başlayana kadar çok usluydu şimdi de yaramazlığı yok ama çok asi leşti söz dinlemiyor dikleniyor karşı çıkıyor çok zorlanmaya başladım şimdiden 

Kızım 4 yaşına girecek maşallah diyim çok uslu çok akıllı 

Erkek kız gerçekten çok farklı 
0 oy
(11,114 puan) tarafından
3 oğlum var bazen sinir krizleri geçiriyorum. Evde her gün ayrı savaş. Büyüğüm usludur, hamdolsun hiç kötü şey duymadım hakkında başkalarından da ama an oluyo o bile deli ediyo. Elin kızlarına bakıyorum şikayet ettikleri hani yaramaz diye nitelendirilen, benimkilerin yanında melek gibi kalıyolar. Ha şöyle bişi var benim çocuklardan da beter çocuklar gördüm. Ama onlar içinde de hiç kız görmedim :)) 
0 oy
(2,711 puan) tarafından

Kızım erkek olsaymış yeriymiş yani oğlum çok uslu uysal, ana kızım resmen düz duvara tırmanır dilli herşeyi bilici bi kız daha 4 yaşında çok çektim ondan 'D

Oğlumda çok korkusuz tehlikeli herşeyi yapıyor sesiz sesiz 
0 oy
(3,858 puan) tarafından
Genel olarak öyle ama çocuktan çocuğa tabiki değişir. Kızım yok ama oğlum aşırı zor bebek 
0 oy
(994 puan) tarafından

Bence bizim halk arasında abartılan sözlerden birisi bu benim kızım erkek çocuğundan daha beter mesela eşimin arkadaşının oğlu 5 yaramaz kızdan usluydu mesela :)

0 oy
(3,828 puan) tarafından
Eşim hep espiri yapardı erkek çocuğu şöyle böyle diye kızardım ayrımcılık yapma kızın da şımarığı vardır benim oğlum uslu diye. Benim oğlum ayaklandı ben eşime hak verdim :D ki benim çocuğum dışarda utangaç ve çekingen bi çocuk ona rağmen sağ olsun evimizi alt üst ediyor kızım şımarık diyen hanımlar demesinler zira bizim evde ne süpürgelik kaldı ne boya duvarlar oyuncak çekik darbelerinden nasibini fazlasıyla aldı az boşluk bulduğu süpürgelikleri eliyle söküyor:D dolaplar da ne leğen kaldı ne tencere artık sınır tanımıyor tabureleri yan yana koyup kaşıklığı falan dağıtıyor insanın aklına gelmeyeni başına getiriyor :D hiç yolda yürümedi mesela hep koşar 3 dk yolda 30 defa düşer neler neler var da anne adayları korkmasın :D
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Cocugun yapisi ve yetistirmekle alakali. Benim oglum bebekliginden beri uslu bi cocuktur. Tabi ki her cocuk gbi hareketli ama yaramaz, cevreye zarar veren veya zorlayan bi cocuk degil. Ikinci oglum oldu 6 aylik, o da uslu masallah diyim. Bi tandigimizin kizi var mesela perdeleri kesiyomus :) Cinsiyetle alakasi yok bunun. Bu tur cinsiyetci yaklasimlari da dogru bulmuyorum, kiz icinde yapilan erkek icinde yapilan icin.
0 oy
(3,616 puan) tarafından
Kayınpederim yaramazmis cocukken esimle kardesim de oyle benim oglan bu üçünün karmasi gecen gorumcem geldi ertesi gun abla artık ben gideyim dedi kaçtı bes dakika kizı rahat bırakmadı aşirı hareketli herseyi merak ediyor mutfak cekmecelerimi mafetti simdiden tv ünitemi cizmis sandalyeden masaya geciyor ilk arabasını nereye cıkmak isterde oraya yanastırıyor falan ama canı sagolsun bundan 5 10 yıl sonra komik anılar olarak kalcak
0 oy
tarafından
Değişiyor yaa 
0 oy
(2,006 puan) tarafından
Oğlum var kızım yok ama bence her çocuk kendine has ya bazı kız çocukları çok yaramaz oluyor bazen erkek çocukları bizimkide çok yaramaz ya kız erkekle alakalı bir durum değil bence bu 
0 oy
tarafından
Hareketlilik ve yaramazlik ayni sey degil, birbirine karistiriliyor.

Genel olarak erkek cocuklari daha yaramaz. Hareket evet her ikisinde olabilir yerinde durmama hiperaktivite vs ama yaramazlik baska birsey.

Kizim da var oglum da, oglumun yaramazliklarini anlatsam benimle oturur aglarsiniz heralde :) keske sadece hiperaktif ve hareketli olsaydi. Raziydim :)
0 oy
(13,900 puan) tarafından
Bence cinsiyetle alakası yok uslu olan usludur yaramaz olan yine yaramaz
0 oy
tarafından
Valla kızım var 2 yaşında düz duvara tırmanıyor o kadar diyim :) Kız cocuk uslu lafları yalan. Cocuktan cocuga değişiyor. 
0 oy
(4,464 puan) tarafından
Oncedenmis onlar:)))

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 402 göst.
0 oy
46 cevap 713 göst.
28 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Sevda Mehmet emir (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 329 göst.
0 oy
39 cevap 514 göst.
13 Ekim 2022 Diğer kategorisinde 2323 (2,165 puan) tarafından soruldu

384,978 soru

11,514,144 cevap

35,174 kullanıcı

...