0 oy
254 göst.
Aile kategorisinde (18 puan) tarafından
Hayırlı geceler ben buradan sizelre danışmak istiyorum. Pazar akşamı eşimle tartıştık tartışma sebebimiz ise biraz açarak anlatayım. Biz yeni bir araç aldık eşimin bir arkadaş grubu var hanımlarıyla birlikte görüşüyoruz. Hepimizin ekli oldugu bir WhatsApp grubu var. Oradan perşembe gününden yazıyorlar ki illa size kahvaltıya gelelim. Zorla davet ettirdiler sabah 6 da kalktım hazırladım kahvaltıyı neyse oturup kaldılar evde. Akşam saat 4 gibi yemek mevzusu açıldı. Bilmem nereye gidelim dediler normalde herkes kendi yedigini ödüyor pahalı bi mekan gidelim dedikleri. Neyse karar alınırken yeni araba almıştık dediler ki sizin arabayı dogrultuyoruz siz ısmarlıcaksınız bende dedim durumumuz yok kahvaltıyı sayın yemek ısmarlayamayız dedim. Neyse bunu dememe ragmen gidildi masada da aynı şey söylediler bende açık açık eksi hesaplardan çektik zordayız o işi geçeceksiniz olmaz dedim. Neyse eşim msj attı sert çıkma öderler onlar öyle takılıyorlar dedi. Veee hesap 2 bin küsür geldi ve eşim ödedi sadece. Eve geldim tartışmaya başladık eşim bi eşya fırlattı gözümün kenarına geldi bu arada gruptan çıktım ben böyle insanlarla görüşmek istemiyorum diyerek asıl kavga sebebi benim gruptan çıkmam onu rezil etmişim. Neyse geri telefonumu aldı çocugun elindeydi yanlışlıkla çıkmışım diye msj attı aldırdı geri gruba. Gece 5 gibi lavaboya kalktım gözümün kenarı mosmor sen misin bunu yapan dedim gittim darp raporu ve uzaklaştırma aldım. Bu arada 5 aylık hamileyim ve 1 yaşında bebegim var. Neyse konu kapandı akıllanır vs diyorum. Ev 3 katlı müstakil yukarıda kayınvalidem oturuyor yanına çıktım. Kayınvalidem dedi ki kızım yanlış anlamada hesabı kim ödedi onlar buradann planlı gittiler. Ben duydum bi arkadaşınız şu köşede kocasıyla konuşuyordu. Kocası...... A ödetiriz demiş. Yani eşime. Ben bunu duydum bende şalter attı hem onların hanımlarına hem toplu gruba yazdım kuyruk düzeltme adına bize hesap kitlediniz bunun uslububöyle  degildir. Eşimle tartıştık durum yokken böyle 2 bin hesap ödenir mş mal sahibinin içinden geleni ısmarlaması ile kuyruk düzeltilir vs eşim sizin yüzünüzden çıkan tartışma sonucu darp etti beni karnımda bebegimle. Kim sebepse hakkım olsun Rabbim sizden çıkarsın dedim gruptan çıktım.  Sizce ne yapmalıyım boşansam mı evlatlarım için kalsam mı bi fikir lütfen

12 Cevaplar

+1 oy
(4,668 puan) tarafından
Kendimi eşinin yerine koydum da ben de çok mahcup olurdum arkadaşlarıma,hele attığın o son mesaj. Kusura bakma ama abarttığını düşünüyorum. Başka zamanlarda da diğerleri öderdi yani. Küçük bi olay çok büyük sıkıntılar açmış başına.2
-Reklam-
0 oy
(364 puan) tarafından

Bacım 10 tane başlık açmışsın aynı konuya ve sana yazanlara da cevap vermemişsin doğru düzgün :) hayır anlıyorum ama gebesin düşünme bu kadar olmuş bitmiş yat uyu dinlen boşver

tarafından
Kız ben de onu yazacaktım tam 9 tane ya :)
(18 puan) tarafından
Bebegim kasten açmadım sistem hata verdi bende yayınlanmadı sandım başlık hata deyip durdu bende başlıgı degiştirip degiştirip yazdım bi girdim geri hepsini yayınlamış
tarafından
Hiçbirine cevap da yazmiyosun ama :)
0 oy
tarafından
Boşanmak değilde hatasını anlayana kadar tavır al konuşma 
0 oy
(382 puan) tarafından
2000 bin TL bir para değil buzamanda bizde eşimle bazen yemeğe gideriz 2 kişinin yemeği 400 civarı tutuyor siz belliki kalabalık gitmissiniz. Bunu bukadar dile getirmen bunun için kocanla kavga etmen ayıp olmuş gerçekten. 
0 oy
(9,614 puan) tarafından
1.si arkadaşlarına yansıtman çok yanlış 2. Si eşin kazanıyor eşin harcıyor bırak cebini eşin düşünseydi aklı yokmu 3.sü boşanma eşine göz dağı ver biraz sürünsün darp etmek ne demek hamile kadını üstelik haklısın sessizce mesafenizi koruyun korumazsa eşin kendi bilir cebini çok yerler daha 
0 oy
(2,453 puan) tarafından
Hem esine hemde arkadaslarina iyi yapmissin. Cocugunun rizkini uc bes akbabaya yedircek halin yoktu. Esyayi seni hedef alarak firlatmamistir bunun icin bosanmak biraz sacma olur ama burnunu surttur. Zaten uzaklastirma almissin adam firlatip firlatacagina pisman olmustur. 
0 oy
tarafından
Aldığınız arabanın sadakasi olsun. Bazen erkekler için cimri lafını yemek hançer yemekle aynı. Esim de öyledir. Böyle bir durumda o sesini çıkarmamış bende yemiş içmişim bana ne o düşünsün derimmm. 

Gruptan çıktın diye rezil ettin diyorsa da dışardaki insanların ne konuştuğunu önemseyen biri.  Huyu böyle...

Keşke keşke keşke sizin yüzünüzden dayak yedim diye emeklerine yağ surmeyeydin. Dışarda onları konuşan insanlar yaşadıklarına üzülecek mi sanki. Valla böylesi hiç takmaz aksine sizi agizlarina sakız eder. 

Dışarıya bu kadar yansıtmaya gerek yoktu bence. Kim dost kim düşman belli değil. Dediğim gibi o sesini etmediyse. Ben hiç etmezdim o insanlarla buluşma gününe sürekli bahane bulup mesafe koyardım ola ki gittim aynı şeyi karşı tarafa yapardım. 

Olay biraz gereksiz büyümüş gibi. 
0 oy
(5,325 puan) tarafından
Ay bunlar nasıl arkadaş ya. Aç gözlüler yahu ben hesabımı ablama bile ödetmem bu ne insanlar böyle seviyesizler

Keşke onlara mesaj atmak yerine direk iletişimi kesseydin sence böyle insanlar üzülür mü. Aralarında iyi dedikodu geçiyordur utanma yok nede olsa
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Gruptan direk çıkıp hiç konusmasaydin bence daha iyiydi kavgayı herkes duymasaydi daha iyiydi çok aç gözlü insanlar demekki arkadaşlık olmamalı böyle insanlarla
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Haklısın ama bu şekilde tepki vermem millete kocamla kendi aramda çözer o kişilerle de arama mesafe koyarım  bı ton dedikodu malzemesi verdin
0 oy
(119,342 puan) tarafından
bende 20 bin diye okudum 2 binmis bacim 2 binle ne batarsin ne cikarsin
0 oy
(2,915 puan) tarafından
Keşke kendi içinizde halletseydiniz ben olsam kimseye malzeme vermezdim ertesi hafta da onlara kendimi yemeye davet ettirirdim yine topluca fazla fazla sipariş verir yer içer kalkardım hiç doğru olmamış haklıyken haksız olmuşsun, benim eşimde arkadaşlarına önem verir böyle yapsam aramız sizden kötü olurdu 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 101 göst.
10 Kasım 2023 Aile kategorisinde Seyma0606 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 353 göst.
16 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde ozlem4141 (234 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 128 göst.
30 Aralık 2022 Diğer kategorisinde yeliz00001 (355 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 83 göst.