+1 oy
708 göst.
Diğer kategorisinde (4,992 puan) tarafından
Oglum subyan kuran kursuna gidiyor. Öğretmen için hediye alinacak. Whatsapta grup kuruldu siniftaki veliler için.  Sinif annesi ceyrekli bileklik yaptiralim diyor o olmazsa altin kolye yada airfryer alalim diyor. Bir kac kisi butce bizi aşar katilamayiz dedi digerleri kabul etti hala cevap vermeyenler var grupta.

Yani bu neyin israri herkez kendi alsin bitsin sizinde boyle durumlar var mi?

41 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Ne kadar saçma sapan şeyler yaa herkes kendi bütçesine göre alsın altın ne demek 
tarafından
Aboooooo 1.5 mu Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah hade bizim bir tane alırız ama çok çocuklu olanların Allah yardımcısı olsun
(48,708 puan) tarafından
bide aidat cikti basimiza
tarafından
Ben sene başında 2000 verdim sözde yardımcı kadının maaşı dediler müdür yardımcısı ile tartıştık velilerle ilk dedi maaş sonra dedi sen bağış yaptın ben dedim milli bakanlığı aradım bağış yasak ozaman dedi aidat olarak sayıyorum verdiğiniz parayı:)
(48,708 puan) tarafından
soyguncular
tarafından
Hemde ne soyguncular neymiş aidatida anaokula demirlik yaptiriyormus çocuklar için dedim demiri mi goturcem evime banane
-Reklam-
+2 oy
(1,759 puan) tarafından
Bir öğretmen adayı olarak o kadar saçma geliyor ki şu hediye olayı. Durumu olan var olmayan var. Çocuğunun cebine zor harçlık koyan aileler varken neyin saçmalığı. İnanin zaten bu mesleği çok güzel yerine getiren öğretmenler öğrencilerinin mutluluğuyla sevinir hediyeyle değil...
(4,992 puan) tarafından
Ben katilmiycam zaten bu saçmalığa kendime gore uygun bir hediye alip cocuguma verdiricem
(8,937 puan) tarafından
Altın ne airfry ne yaa kolej mi orası kafayı yemişler bunlar eminim Bi çoğu kıçında yırtık donla gezip evinde airfry olmadığı halde diğer siniflarla sidik yarıştırmak için kocasından saçma sapan bahanelerle para tirtiklayip alacaklardir
(48,708 puan) tarafından
okul aile birligindeyim para toplayıp tüm ogretmenlere hediye alacaklarmis geçen sene almislar dedim ben katılmıyorum
(8,937 puan) tarafından
Okul ufak tefek hediye alır hatıra niyetine buna karşı değilim dozunda ve suyunu cikartmamak şartıyla tabi ama velilerin şu altın airfry ve diğer pahalı hediyelerde neden ısrar ettiklerini hiçbir zaman anlamayacagim
(48,708 puan) tarafından
aman aile birligindeyim diye alayım yeni müdür geldi çikolata aldik banane kiz
0 oy
(13,073 puan) tarafından
Yuh yani abartıya bak 

Herkes gönlünden me koparsa onu alsın 
(4,992 puan) tarafından
15 kisi sinif herkezden 200 tl isteniyor
(13,073 puan) tarafından
Benim kızım da Dşyanetin kursuna gidiyor sınıf annesi seçmedi hoca İyili de seçmemiş böyle saçmalıklar çıkar ortaya :)
0 oy
(1,999 puan) tarafından
Yuh yaa sınıf anneleri yaranmak için yapıyor valla bunu kabul etmemeli bir ögretmen hele ki bu ekonomi şartlarda..
(445 puan) tarafından
Amannnn göze girmek için birde sınıf annesi saçmalığı nedir ya
(1,999 puan) tarafından
Kesinlikle çok saçma bu tür şeylere neden izin veriyorlar anlamiyorum
(4,992 puan) tarafından
Bencede cok sacma ben zaten katimayacagimi soyledim.en basta
(1,999 puan) tarafından
En iyisini yapmişsiniz. Kendiniz bir tane hediye alırsınız daha güzel olur
(445 puan) tarafından
İyi yapmışsınız bende katılmak istemem
0 oy
(8,937 puan) tarafından

Altin mi:D:D külçe altın olmazsa sakın almayın öğretmen küfür edip kafanıza fırlatır :D

(4,992 puan) tarafından
Zaten kadinlara kalsa külçe alacaklar :D
(3,036 puan) tarafından
He sınıfta bırakır mazallah ☺☺☺
(8,937 puan) tarafından
Tabiki :)))) hatta külçe ne demek ağırlığınca altın takilmali maazallah diğer sınıflardan geri kalinirsa millet dedikodu yapar fakir sınıf diye sonra rezil olurlar herkese küçük düşerler:)))) eyy ahali duyduk duymadık demeyin bu sene 24 kasımda yasağımi kaldırıyorum 10 külçe 1 altın kemer takilmazsa fakir sınıf diye adınızı çıkarıp herkese rezil ediyorum eliniz değmişken bide şu salon takimimi yenileyin:)))))
0 oy
(15,267 puan) tarafından
Ya ne kadar sinir bozucu ya. Ben olsam ben de katılmam. Durumum olmasına rağmen . Durumu olmayan insanları düşünüp herkes basit bı hediye almalı bence. Abartmaya gerek yok buntarz şeyleri 
(4,992 puan) tarafından
Benimde durumum var veririm yani 200 tl fazla bir sey degil. Ama zorbalık yani .
(15,267 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(11,082 puan) tarafından
Akıl yok akıl ne diyim ki başka
(4,992 puan) tarafından
Yani lafta söylenmiyor ki
0 oy
(1,427 puan) tarafından
Toplu olarak alınacaksa mantıklı ama büyük şeyler öğretmende kabul etmemeli 
(4,992 puan) tarafından
Kisi basi 200 tl bir de pasta yaptiralim diyorlar ama ben bu baski yüzünden katilmiyorum
0 oy
(347 puan) tarafından
Kusura bakma ama yuhh yani altın ne demek Allah aşkına. Bence böyle durumlara açıkça müdahalede bulunun insanı rencide ediyorlar herkesin durumu bir mi? Bunu sunan kişiye aşırı gıcık oldum, insan bi durur düşünür diğer velileri, yalaka belliki. Allah'a şükür ben istesem tek başıma da alırım ama böyle bir durumda direk karşı çıkarım yani. Benim oğlumda 5e gidiyor bizim düşüncemizde ya löseve ya da sma lı bebeklere öğretmenleri adına bağış yapmak yanında da bir çiçek veririz mis gibi işte maneviyatı yüksek bir hediye. Sizde bunu sunabilirsiniz birçok kişi katılacağına eminim.
(4,992 puan) tarafından
Ay yok canim.bunlar ogretmenin gozune sokacaklar illa ki
(347 puan) tarafından
Onlarda çocuklarıyla okula gitsinler bence,  öğrenecekleri çok şey var belliki.
0 oy
(1,651 puan) tarafından
Allah aşkına yaa bakın bu saçmalık dan başka değil hele ki o sınıf annesinin tamamen görgüsüzlüğu oabul etmeyin yaa. Benim oğlan da geçen sene sübyan okuluna gitti biz hediye almadık istemedi çünkü birde sınıf nüfusu az ceyrek bileklik nedir yaa 
(4,992 puan) tarafından
Ben en basta katilmayacagimi belirttim bu ogretmenler ile cocuklarin gunu cocugum.hediyesini kendi versin isterim deyip kapattım konuyu
0 oy
(1,110 puan) tarafından

İlerde sınıf annesi olucam ve hiç bir şey aldırmayacağım:D

(4,992 puan) tarafından
Kesinlikle mantikli
0 oy
(624 puan) tarafından
Kardeşim öğretmen bu tarz pahalı hediyelerin kabul edilmesinin yasak olduğunu söyledi. Diyelim ki yasak değil kendime alamadığım şeyi niye başkasına alayım 
(4,992 puan) tarafından
Bende esime oyle dedim bilegimde yok ogretmene ne alcam diye :D zaten maas aliyorlar
(624 puan) tarafından
Her görevini yapana hediye alsak evin yolunu bulamayız
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Az canım az adana burması alsınlar 
(4,992 puan) tarafından
Altin kemer ancak keser bunlari :D
(12,494 puan) tarafından
Hahahahaha
0 oy
tarafından
Ne altını Allah aşkına hayat şartları ne kadar zor insanlar geçinmeye bile zorlanıyor
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Ben ilk.çocuğumda acemiydim ne derlerse tamam derdim ama ikinci çocuk ta kendi butcem neye yeterse alırım  
0 oy
(16,027 puan) tarafından

Ay yok artık ya altını ne Air freyi iyice abarttilar ya. Hem öğretmenler boyle buyuk hediyeleri sevmiyor bence. Biz ilkokulda siniftakilerle kendi aramızda para toplayıp öğretmene emotion parfüm almıştık yanına havlusu hediye vardı :D basit şeyler düşünün altın ne ya 

0 oy
(1,954 puan) tarafından
Ya Allah aşkına hepimiz orta halli aileleriz. Ülkede ekonomi belli zaten. İnsanlar çocuğunun beslenmesine koyacak yemek bulamıyor bunlarda öğretmene airfry alalım diyor. Benim evimde olmayan şeyi öğretmene mi alacam. Sanki babasının hayrına bakıyor öğretiyor çocuğuma. Parasını veriyorum onun karşılığında bi hizmet veriyor.
0 oy
(13,198 puan) tarafından
4 yıldır öğretmenim hiç bir veliden hediye beklemedim bu kadar pahalı hediyelere de çok karşıyım. Siz çok zenginsizin herhalde o halde tek başınıza gidip alın derdim.  Her bir veliye verilen para çok değil ama bir öğretmene 4 5 binlik hediye çok fazla üstelik kanunende suç 
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Seneye kızım anaokuluna gidecek büyük konuşmak istemiyorum kendim alıp hediye veririz ben de olmayan şeyi niye alayım ilk okul bile değil almasak nolcak sınıfta mı bırakacak sırf yalakalık 
0 oy
(256 puan) tarafından
Gerçekten şu insanların böyle günlerde bu kadar aşırı harcama yapmalarini anlamıyorum. Bi öğretmen için velilerin aldığı bileklikten daha mutlu edecek şey ogrencisinin yaptığı boncuk bileklik bunu veliler anlamıyor. 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 158 göst.
10 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Tuna-Tugra (343 puan) tarafından soruldu
+2 oy
15 cevap 500 göst.
7 Aralık 2023 Diğer kategorisinde ipek4161 (1,571 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 159 göst.
6 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Tekcocuk (1,214 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 305 göst.