0 oy
316 göst.
Aile kategorisinde (115 puan) tarafından
Kizlar eşim 1 buchk ay önce işten çıkarıldı 1bucuk.aydir da 2 kere çıkıp 3 4 fabrikaya başvurdu evde de intten bir çok yere başvuru yaptı bu kadar öyle evde durup haber gelmesini bekliyor başka da bir şey yapmıyor bu normal mi böyle mi iş aranır valla sinir oluyorum ya artık git iş ara demekten bıktım söylemiyorum zaten başka sıkıntılarımız da var ne yapmalıyım bilmiyorum kendim çalışıyorum vardiyalı Allah var çocukla çok güzel ilgileniyor bakıyor ama iş böyle mi aranır gerçekten bu kadar mı yani 

16 Cevaplar

+1 oy
(3,378 puan) tarafından
6-7 ay işsiz kaldı depremden sonra. Öncesinde de geçmimizi sağlayacak bir işi yoktu.Çocuğa çok iyi bakıyordu. Hep yanımızdaydı. Çocuk daha mutluydu. Kendi bi süre sonra rahatsız oldu. Aslında hep rahatsızdı ama söyleyemiyordu. Erkek arkadaşlarıyla telefonda konuşurken söylüyordu ama bana asla.sağa sola haber bırakırdı, netten başvururdu falan. Bu süreçte hiç çık iş ara git iş bul vs demedim.  Aylar sonra bi telefon geldi. İşe girdi hiç beklemediği başvuruda bulunmadığı. Şimdi çalışıyor. Evde iki çocukla çıldırıyorum:) 

Uzun oldu ama üzmeyin kendinizi. Siz çalışınca sanki o evde rahatmış gibi geliyor ama değildir. Çocuğunuza da iyi bakıyor.sabah çıkıp iş arama bahanesiyle akşama kadar gelmese daha mı iyi. Zamana bırakın. Çocuk daha mutlu büyür babişkosuyla. Onun kısmeti de gelir babasını bulur inşallah. 
(115 puan) tarafından
Canm çocuk kreşe gidiyor evde değil ki hafta sonu evde akşam da 6 dan sonra evde o evde olduğu vakitler iyi ilgileniyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
İş böyle aranmaz tabi ki bak benim de eşim öğrenci ve şuan asgari ücretle biryerde çalışmak zorundaydı bizim maddiyatımıs açısından işi yokken her gün iş aramaya çıkardı tanıdığa sorardı allem etti kallem etti buldu iş  sonra iş bulduğu yerle bizim yaşadığımız şehir farkli Konya’dan buldu bir süre Konya’da kalmamız gerekti sonra işini bizim normalde yaşadığımız yer Bayburt oraya aldırmak için çok uğraştı çünkü işsiz kalırsa halimiz hal değildi yani sonunda aldırdı ve çalışıyor iş ayağa gelmiyor artık herşey çok zor 
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Nerde yaşıyorsunuz ne iş yapıyor eşiniz ? 
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Ne iş yaptığına da bağlı ama gidip dışarda arayıp birebir görüşme daha iyi olru tabi 
0 oy
(823 puan) tarafından
Benim eşimde pandemi se 3 ay iş bulamamıştı. Ama o 3 ay taksicilik yapmıştı. Çok az para alıyordu çünkü sokağa çıkma yasağı vardı. Ama en azından faturalara yetiyordu. 1200tl de işsizlik maaşı alıyordu onu da harçlık yapıyorduk. Çocuk da yoktu o zaman bir şekilde idare ettik ama çok zordu. 
(115 puan) tarafından
Ben de diyorum got taksicilik yapngarosnluk yap gitmiyor
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Artık teknoloji çağı. Ben de hep internetten başvuru yaparak girdim bir yerlere. Toyota fabrikasında vs çalıştım mesela oralar torpille girdiğim için giderek başvuru yaptım. Marketlere vs internetten başvuru yapabilir. Kariyerden profil oluştursun kendine. Benim de eşim dün işten çıkma kararı aldı. Ve ben hamileyim. Doğumuma bir haftadan bile az var. Ne yapacağımı bilmiyorum. Zor Allah yardımcınız olsun.
(115 puan) tarafından
Çok zor hem de ama hiçbir yer geri dönmüyor ne yapacağım bilemiyorum
(1,279 puan) tarafından
Kara kara düşünüyordum valla bu postu gordum. İnşallah biran önce iş bulurlar.
0 oy
(600 puan) tarafından
Eşiniz inşaattan anlar mı 
(115 puan) tarafından
İnşaattan anlamaz canim
0 oy
tarafından
Eşimde yaklaşık 6ay işsiz kaldı bende oda internetten sürekli arıyordum işkurada basvurdu kapı kapıda aranmazki cnm artk hersey intermet üzerinden bulundugunuz ilin iş sayfalarından bulabilirsiniz 
(115 puan) tarafından
Ne bileyim canım insan çıkıp hiç mi aramaz ya
tarafından
Ben memleketteyken Bi fabrikayı aradım gelsin dedi hemen git dedim gitti evraklarını yaptrdı çagırdılar hemen normalde mesleği pastanecilik kışın iş kapanıyodu oda baska iş arayısına girdi çıkar inş Bi yerden canını sıkma
0 oy
(5,495 puan) tarafından
Nerde oturuyorsunuz canım Ankara da ise görümcemin çalıştığı yer eleman arıyo asgari ücretli 
(115 puan) tarafından
Yok değil canim
(5,495 puan) tarafından
Rabbim yardımcınız olsun canım inşallah bulur tanıdık felan yok mu yardımcı olacak
0 oy
(675 puan) tarafından
3 buçuk senedir işsiz eşim daha yeni 2 aydır çalışıyor iş arıyorum diyordu aynı seninki gibi evde oturuyordu aramızda sevgi saygı hepsi bitti ailesi de beni delirtme noktasına getirdi kağıt üzerinde bir evlilik var 
(115 puan) tarafından
3bucuk sene mi maşallah iyi dayanmissinoz ben o.kadar dayanabilcegmi sanmıyorum çok zor bi durum cunku
(675 puan) tarafından
Evet çok zor bu süreçte ev araba ne varsa gitti eşimin yanlış tercihleri yüzünden bir de üstüne kaza yaptı kaynana kayinbaba evine taşındık 2 sene boyunca ezildim yediğim bir tabak yemeğin bedelini ödedim Allah kimseye yaşatmasın
(115 puan) tarafından
Amin o kadar çekmissiniz umarım bundan sonra hersey güzel olur
0 oy
(2,811 puan) tarafından
Eşinin mesleğine bağlı bu durum. Ofis çalışanıysa internetten yürüyor genelde bu süreç. İşyerlerine gidip eleman arıyor musunuz diye sorulmuyor tabi. Ama başka bir sektördeyse tabi çıkıp bakabilir.
(115 puan) tarafından
Fabrika makine montaj canım isi
0 oy
(5,365 puan) tarafından
Nerde otryirusnuz cnm benm eşim de çok işsiz kalıyor daha yeni grdi baya degistryor işini 
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Benim eşimde geçtiğimiz sene 8 ay işsiz kaldı. Ay nasıl zor günlerdi. Birikimimizi yedik. Ben hamileyim. Doğum olmadan işe girse bari diye dua ediyordum olmadı doğum oldu 3 ay sonra girebildi işe. Bazen sinir olurdum bende senin gibi. Fabrikalar hiç kimse iş almadı o dönem tam. Bu asgarî ücret yükselince fabrikalarda işçi azaltmaya gittiya o dönem. 8 ayda iki üç kere bunalıp ağlama krizine girmişliğim var yani. Şeyde çok kızmıştım ama bir yerden işe kabul etmişler. Ama evimize uzakmış ve parası asgari ücret yani yol parası verince de zaten azıcık bisey kalacak diye reddetmiş. Bana danışmadan. Ay nasıl sinir olmuştum. Eve hiç gelir girmemesindense azıcık bişey bile gelse kâr diye düşünüyordum bende. Neyse ki rabbim sonunda denk getirdi girdi bir yere. Ay ama çok stresli bir zamandı ya bu ay olacak öbür ay olacak diye diye koca Yaz kış bitti yani. Üzülüyordum çok 
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Kapı kapı niş aranmıyor ki artık başvuru yaptıysa bekleyecek en azından biriniz çalışıyor ve dinlenmeye isteyebilir çok normal bir durum bu aslında 
0 oy
(279 puan) tarafından
Canim bende yeni doğum yaptığımda eşim 3 bcuk ay işsiz kaldı borçlar yığıldı ama ona da hak ver cnkü bska sekilde cdden iş aranmıyor nreye gitsin napsin ki başka 
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Yani artık bu devirde kimse kapı kapı gezene işe almıyor ki herkes internet başvurularına bakıyor canım o da ister çalışmayı tabii ki yani hangi erkek evde oturmak ister

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 382 göst.
28 Mart 2021 Diğer kategorisinde Bayanmerakli (892 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 215 göst.
13 Ekim 2021 Diğer kategorisinde mathildaa (770 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 881 göst.
19 Mart 2020 Aile kategorisinde Şunu da ye kalmasın (2,201 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 807 göst.
25 Ocak 2024 Aile kategorisinde hayallhanem (168 puan) tarafından soruldu

380,078 soru

11,377,769 cevap

34,864 kullanıcı

...