0 oy
1,373 göst.
Diğer kategorisinde (99 puan) tarafından

Kizlar malum zam üstüne zam faturamdan cok korkuyorum gelmedi daha ;) abime gelmis onlarin ev dogalgaz soba gunduz yakmayip aksam yakmasina ragmen ve tam ay yanmamasina ragmen (1 soba) 190 gelmis benim gece gunduz petek oldugundan yandi 55 de 60 da yandi en az... cok korkuyorum faturamdan  :D allah yar ve yardimcimiz olsun gecim cok zor :(  bakalim ne gelecek size kac geldi ?? Sehirden sehire farkedermi merak ettim ...bebegi olan biri biraz yuksekte yakmis diye 800 gelmis ben sok oldum yakinda benim kizim da gelecek...allah yardimcimiz olsun 

44 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bu ay daha gelmedi cnm Da geçen ay 90 gelmişti 
(99 puan) tarafından
Bu aydan korksak iyi olacak :(
tarafından
Bence de cnm ben enaz 200 falan bekliyorum bu ay soğuktu çünkü havalar :/
-Reklam-
0 oy
(2,865 puan) tarafından
Gece gündüz yanıyor ve 3+1 evim her yer yanıyor geçen ay 110 TL geldi ama sadece 15 günlük Dü bu ay da 230 250 filan gelir işte 
(99 puan) tarafından
Benimde tahmini 300 gelecek gibi daha ustune cikarsa sasmam
(196 puan) tarafından
bence 300de gelse ideal bi para kömür sobasinda o parayı t3k hir oda icin veriyorsunz
0 oy
(12,856 puan) tarafından
168 geldi orta derecede yanıyor 
(12,856 puan) tarafından
Allah herkesin yardımcısı olsun
(1,025 puan) tarafından
Valla 30a aldım kalın giyincem artık bebeğim nisanda doğcak seneye açarım artık mecbur
(12,856 puan) tarafından
Bebek olunca zaten mecbur açılıyor canım
(1,025 puan) tarafından
Kullanmadığım bi odam var misafir odası onuda kapattım 350 beni çok sarsar böyle olursa ya
(12,856 puan) tarafından
Kullanmıyorsan kapat tabiki iyi olmuş
0 oy
tarafından
Geçen hafta 180 geldi 
(99 puan) tarafından
Ne kadar yakmistin
tarafından
Bütün her yer yanıyor gündüz genelde 50 gece yatarken 41 falan yapıyorum
(99 puan) tarafından
Kiz aksine gunduz iyi gece soguk oluyo burda da
0 oy
tarafından

Bu ay 230 geldi geçen ay 150 gelmişti. Gelecek fatura daha kabarık gelecek çünkü hastaydık gece gündüz yandı. :'(

(99 puan) tarafından
Benjmde hep gece gunduz acik valla iyi para gelecek petekler yanarken bizde yandik :(
0 oy
(2,593 puan) tarafından
ahh canım bende akşamları yakıyorum gündüz eşimde bende yokuz evde sıcak kalıyor diye kapatıyorum ve 1 de 1 buçukta falan yanıyor her gün de yakmadım 115 geldi toplasan 10 gün kadar bile yoktur 
(99 puan) tarafından
Peteklerden cok biz yanacagiz desenize
(2,593 puan) tarafından
galiba bu sene öyle..
0 oy
tarafından
Doğalgaz henüz bu ay gelmedi ama geçen ay günlük 3 saatlik ufo yakmayla ki het gün değil 290 TL elektrik ödedik. Bunu düşünüp hesaplayınca, bu ay ki doğalgaz faturasının tutarından çok tedirgin oluyorum cidden.. 
(99 puan) tarafından
Bende cok tedirginim peteklerden cok biz yanacagiz bu kis :(( elektirik 145 gelmis nasil bu kadar yuksek anlamiyorum
tarafından
Ee yılda 6 kez zamn olursa, abuk subuk vergiler eklenirse sessiz sessiz olur.. Daha çok iyiyiz... Maaşlara kaşıkla zam oluyor sözde zam, yeme içme kısmını geçiyorum faturaların zammınıkarşılamıyor maaş zamı... Allahım yardımcımız olsun.
(99 puan) tarafından
Aynen canim daha zamli maaslari alamadan herseyi zamli ödüyoruz verecekleri zammin da bi kiymeti kalmiyor allah sorsun...kendileri bi aksam yemegine 1 aylik isci maasini birakip kalkiyorlar  iscidende o parayla 1 ay gecinmesini bekliyorlar yemek barinma giyim herseyde o paranin icinde (hakkimi helal etmiyorum )
tarafından
Ahhh ahh.. Kim ediyor ki.. Aynen öyle verdikleri 3 kuruşunda yeri fazla fazla hazır oluyor öncesinden zaten... Herkes borçla yaşıyor sonra sağlıklı insna arıyoruz dışarılarda.. Tabiki kılıf değil ama kim istediği gibi yılda 1 kez bile tatil yapabiliyor yada ailecek yemeğe kaç kez çıkabiliyor.. Allahım sorsun hakkımızı, bizim bişey becerebileceğimiz yok.
(99 puan) tarafından
Tatilmi ?? Oneki :))
 valla insanin bunu diyesi geliyo
Degil tatil dedigin gibi disarda yemek yemek bile bizim gibilere lüks :((
0 oy
tarafından
Misafir odam bı yanmıyor .diğer 5yer açık 40 da yanıyor 218gelmis derece var 22 23arasi evin ısısı 
(99 puan) tarafından
Canim bizde faturadan korkup dun 45 e aldik  ama petekler cok ilik ev sogudu hic bi ise yaramayacak :((
tarafından
Havalar biraz iyidi bugün soğuk 45e cikarttrdm.biz dururuz ama bebisler üşür korkuyrz faturadn doğru ama ya hasta olursalar.maddj ve manevi korkuncluj bu durum. 40 45 diyorum ama bizim farklimis kombi senin 50 60na denk geliyor işi yalıtım varmi
0 oy
(441 puan) tarafından
Henüz gelmedi ama 400 ün altında gelmez onuda normal kabul ediyoruz zaten 
(99 puan) tarafından
Kiz nasil normal 400 diyosun allah yardimcimiz olsunda biz asgari ucretle geciniyoruz bize gore cok zor ;(
(441 puan) tarafından
Evim 110 M2 geçen sene en dusukte yanınca 300 geliyordu yapılan zamları da düşününce 400 normal görünüyor. Ama asgari ücretle zor tabi bizim sadece kira ve faturalar 2000 ediyor zaten
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Benim bebeğim var evim 3 + 1 gece gündüz yanıyo istanbulda oturuyorum 179 geldi ama 30 da yakıyorum evim normal dede sıcak güneş gören bi ev olduğundan çok sıcak oluyo hatta camları bile açıyorum
(99 puan) tarafından
30 da oldugundan az gelmis hele daha bunun ocagi subati marti var :(( o zamanlar malesef 30 da yetmeyecek...ama  havalar iyi gidiyor bu aralar haklisin
0 oy
(10,046 puan) tarafından
93 gelmişti gecen ay bu ay daha gelmedi bakalım:)
(99 puan) tarafından
Bekle bakalim nolcak korkulu gözlerle zilin calmasini bekliyorum fatura yazmalari icin :)
0 oy
tarafından
Gelmez olaydı ısınma bedeli bizede 190 falan geldi ebv aidatı 125 kapının onune de camekan yaptılar binanı  girişine birde onun taksidi var elektrik su derken 360tl borç çıkardılar 
(99 puan) tarafından
Merkezi ssistem anladigim kadar o daha iyi canim yaa tek kombi kullanmaktan
tarafından
Merkezi canım aynen herkes yine yaktığı karar ödüyor ama birde kombiyi bozmuşlar nasıl başardılarsa sıcak suyumuz yok günlerdir daha ne zaman tamir olacak bellide değil rezillik
0 oy
tarafından
Bizede 400 gelmiş merkezi olmasina rağmen eşim isyanda
(99 puan) tarafından
Merkezi sistemde bu kadar fazla gelmez normalde cok gelmis gercekten
0 oy
tarafından

Geldi canım ayın 1 de 119 lira gelmiş ama benim peteklerim 2 metre ve hepsi açık 35 de çalışıyor :)

(99 puan) tarafından
35 de isiniyosa iyi fatura korkusundan dun 45 e dusurduk petekler sadece ilik hic yanmiyo sanki :((
0 oy
(1,292 puan) tarafından
330 geldi bize ama oda termostatı var her zaman yanmıyor mesela hava iyiyken gündüzleri soğuk petekler. Oda sıcaklığı hep 25-27 derece arası. İyi geldi diyorum. Çocuk yokken ödediğimiz en yüksek 270ti
(99 puan) tarafından
Ben bebek geldikten sonra dusunemiyorum yaa simdi bile 55 60 dan asagi dusuremiyoz dusunce de sanki hic yanmiyo :(( kizimin dogmasina 38 gün kadar var
0 oy
(3,446 puan) tarafından

Doğalgaz değil elektrik ile ısınıyor kaloriferler ben 2000 bekliyorum :(

(99 puan) tarafından
2000 bin mi ??? Bi 0 fazla atmadin degilmi benmi yanlis okudum
(3,446 puan) tarafından
Yok atmadım malesef:(
(99 puan) tarafından
Rabbim yardimciniz olsun bizim aldigimiz maas zaten o kadar (asgari ücret) ;((
(3,446 puan) tarafından
Cumlemiz in walla eşime dedim yakmayalim soba alaim kızlar için yakacam dedi bakalm komşulara 2000 gelmiş bize ne gelecek
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Biz hep yakıyoruz 45-50 arası 280 gelmiş 
(99 puan) tarafından
Off off daha bunun kara kisi var :((
0 oy
tarafından
Gecen ay 225 gelmiş Di bize güneşli havalarda kıstıydım bakalım bu ay ne kadar gelecek 
(99 puan) tarafından
Bu aydan korkmaliyiz bence :((
0 oy
(3,532 puan) tarafından

221 tl gldi       :ermm:

(99 puan) tarafından
kac ay daha yanacak birde :((
0 oy
(162 puan) tarafından
237 TL geldi 
(99 puan) tarafından
Allah yardimcimiz olsun zor