0 oy
190 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (984 puan) tarafından

Bugün nörolojiye gittim. Baş dönmem, Baş ağrısı, mide bulantısı  el ayak titremesi uyuşması, konuşamama gibi belirtiler var dedim. Benden kan falan almadan ilaç yazdı. Baş dönmesi için dedi. Bi de ultrason istedi ama onu da hemen çekmediler randevu verdiler. Neye göre yazdı ilacı bilmiyorum Bi de mide bulantısı ilaç yazmış. Annemle konuştum ilacı almadan. Kesin depresyon ilacı falan vermiştir dedi. Eve geldim baktım gerçekten de öyle. İlacın üzerinde "Çeşitli psikosomatik bozukluklarda" yazıyor. Yan etkilerine baktım. Baş dönmesi, hayal görme uyku falan yazıyor. E zaten baş dönmesi için aldım. Hayal görme ne alaka. Uyku düzenim zaten yok hep alt üst olacak. İyi edeceği yerde hasta etmese bari.

image

6 Cevaplar

0 oy
(256 puan) tarafından
Kardeşim kullandı en düşük antidepresan olarak vermişti doktoru ama bizimki 5-10 tane birden atınca midesi yıkandı ve antidepresanlar yasaklandı ama ciddi bi yan etki görmedik kardesimde
-Reklam-
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Mr çekilmeden ilaç vermez . Kullanma bnce bnde baş ağrısı mide bulantısı bulanık görme tek göz ağrısı ile gittim mr verfi cektik snra ilaç yazdı 
0 oy
(984 puan) tarafından
Başka yok mu
0 oy
(645 puan) tarafından
Annem kullanırdı ama onda bir yan etki yapmadi

Bu tarz ilaclarin hepsinin yan etkisi var ama sizde cikacak diye birsey yok doktorun bize soyledigi bizde herkesin bunyesini bilemiyoruz yan etki gorursen hemen gel degistirelimdi. 

Doktorun verdiyse bildigi vardir bi kac gun dene en ufak bisey olursa git degistirirler zaten 
0 oy
(2,807 puan) tarafından
Bununla beraber dremamine diye Bi ilaç vermişti içtikten sonra gözlerimi açamıyordum sanki 3günden sonra bıraktım içmedim ha birde sürekli gülesim geliyor du deli gibi düşünüp düşünüp gülüyorum 
0 oy
(327 puan) tarafından
Bunun ampul şeklini acilde serum ile baş dönmesi yaşayan  hastalara kullanıyorlar. Baş donmesi için vermiştir. Her ilacın bir çok kullanım şekli var. Bir ilaç birisine yan etki yaptı diye sizede yapacak diye bir şey yok. Kullanmadan bilemezsiniz doktor yazdıysa kullanin. Mr cekilene kadar şikayetleriniz azalsın demiştir. Yani şikayetlerinize göre yazmıştır öylesine değil 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 149 göst.
4 Ekim 2023 Diğer kategorisinde fatma bsyee (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 237 göst.
0 oy
0 cevap 32 göst.
20 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Livmirmin1993 (219 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 154 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Hfee6oolhddd5u (110 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...