0 oy
370 göst.
Aile kategorisinde (25 puan) tarafından
Birçok sebebten dolayı istemiyorum esimin işinden dolayı kayınvalide baskısı çocuk üzerinde doğum zorlukları bebek sorumluluğu birdaha yapmak istemiyorum emzirme problemleri ekonomik sebepler tek çocukla kalmayı düşünüyorum 

23 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ekonomık sebep zaten tek basına yeter bence, bir de cocugun ufaksa boyle dusunuyor olabılırsın
-Reklam-
0 oy
(4,176 puan) tarafından

Aklini kullanan tek cck kalir zaten vesselam:))

0 oy
(674 puan) tarafından
Hamilelik  doğum  çocuk bakımı zorluğu ve  maddi manevi yetebilmek adına tek çocukta kalmaya karar verdim:)
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Bir tane oğlum var yakında 3 olacak. Allah isteyene versin tek çocuk da kalmayı düşünüyorum. Dediğin gibi tek bir sebebi yok bir çok yönden düşünüyorum. Ve ikinciyi düşünmüyorum. Eşimde şuan değil büyüsün ilerde olur diyor fikrim değişir mi tabi bilmiyorum ama. Tekrar aynı seruvene girmek istemem sanırım. 
0 oy
(1,573 puan) tarafından

Akışına bırak cocugun kucuk mu oda boyle dusunmene sebep olabılır psıkolojık olarak bende 3 yıl dusunmedım sonra 1 yıl dusunme 5 ay karar asaması ıle gectı suan ıkıncı doguma 12 gun var :D

0 oy
(1,294 puan) tarafından
Bende ayniyim. 1 tane var rabbim ona saglik sihhat uzun omur versin hayirli bi evlat olsun allah olmayana versin
0 oy
tarafından
Kızım 10 aylık olcak 5 gün sonra açıkçası bende hiç düşünmüyorum artık hele yenidoğan zamanında psikolojim baya bozuldu 
0 oy
tarafından
Benim geçerli bir sebebim yok ama bende ikinci çocuğu istemiyorum. Tek sebebim kızım çok yaramaz sağ olsun. O yüzden ikinciye her şeyi sıfırdan yaşamak istemiyorum. Psikolojik olarak buna hazır değilim. Zaten yaşımda geçiyor. Eşime dedim 5 sene sonra belki diye o zamanda doktor 35te zor ve tehlikeli olur demişti. Bakalım kısmet bilinçli yapmam. Olursa yapacak bir şey yok. 
(7,958 puan) tarafından
Kız 35 neki geçen kadın doguma gittim 50.yasinda kadın gelmişti hamileydi şok oldum teyze hamile mi dedim evet dedi asistan şok oldum birde dedi 6 çocuğum yaşıyor 6 da düşük yaptım ve yine hamileyim.birde dün oglumu doktora götürdüm serviste bir kadın yanıma oturdu 55 yaşlarında küçük bir çocuk yanındaydı dedim teyze torunun mu hayır oğlum dedi tövbe dedim güldü istemiyerek oldu yaşımdan dolayı doguramadim ameliyat oldum dedi
tarafından
Hey maşallah :) ne varsa eskilerde var :) ama hepsi kaza kurşunudur büyük ihtimalle.
(7,958 puan) tarafından
Ama o yaşta nasıl menepoz olmuyolar
tarafından
Allahın Hikmeti işte canım. Mucize sonuçta.
0 oy
(96 puan) tarafından

Şuan hamileyim daha öncede Birtane evladım olsun yeter diyordum hep bu düşüncede kalmayı planlıyorum.zaten zor bir hamilelik süreci geçiriyorum tek olsun benim olsun allah olmayana versin <3

0 oy
(5,980 puan) tarafından
Hem istiyorum hem istemiyorum. 2 ablam var benim. Kardeş olmak güzel. 33 yaşında anne oldum. Bebeğim 4 aylık. Preeklampsi sebebiyle erken doğum yaptım, bebeğim küvezde kaldı. Zor bir dönemdi. Zaten minimum 2 sene düşünmüyorum sonrasında da acaba aynı şeyi yaşar mıyım korkusu var. Yaş ilerledikçe bence biraz daha zor oluyor. 20li yaşlarda olsam daha rahat olurdum bu konuda. Daha şimdiden ileride kardeş de yaparsın diyorlar. Eşim tek çocuk yeter diyor. O biraz daha ekonomik yönden bakıyor:) olursa başım üstüne ama korkuyorum
0 oy
(1,953 puan) tarafından
Çok var canım bende ikinci çocuğu pek düşünmüyorum kendimle ilgili daha fazla yıpranmak istemiyorum esas sebeb bu 
0 oy
(279 puan) tarafından
Ben malesef ama yine de rabbim bilir yarin bi gün istersem önüne de söyledgimle geçmek istemiyorum ama 2. Çocuk olayi gözümü cok korkutuyor 
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Bende aynı düşüncedeyim.  1 tane yeter Allah sağlık versin 
0 oy
(832 puan) tarafından
Çocuğunz kaç yaşında 
0 oy
(62 puan) tarafından
Kardeşi olmalı bence yalnız buyumemeli
0 oy
(832 puan) tarafından
Tek çocukluğun nasl bir yalnızlığa olduğunu bildim halde ilk 3 yıl istemedim ama artık oğlumun kardeşe arkadaSA ihtiyaçi var ilerde bir halini hatrinu soracak kanından canından birine gurbetteym ve o kdr zorki alo deyip derdimi sıkıntımız öyle boş boş konuşacagm kimsem yok nasılsn diyenim yok çok zor tek büyütmek doğum lohusa beni Depresyona sokmuştu bakamıyorum bakamicam diye çok oturup ağlamıştım şuan hamileyim ve oğlum o kdr mutlu ki kardeşi olacak dıye sabırszlaniyo bendencok ama en önemlisi arası olamsi lazım ben doğum yapana oğlum 4 yaşına değmek üzere olacak  üst üste yapıp yıpranmannda anlamı yok destek olannz yoksa şuan kcukse çok nromal öyle düşünmeniz ama 2 çocuk idael imkan olsa bile fazlasına gerek yok yarın ne olacak bu devirde gelecek kaygısı var 
0 oy
(2,440 puan) tarafından
Benim arkadasim tek cocukla bas edebilirim diyip ikinciyi yapmiyor. Yapmak istemeyen yapmasin zaten illa cok cocuklu olmaya gerek yok.
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Vallahi canım bende de iki çocuk var 3 çocuk düşünüyordum son 6-7 aydır çok kararsızdım ama gerçekten netim artık bu konuda tamamen saydıkların gibi olmasa da bazı sebeplerden dolayı biz de artık vazgeçtik 3 çocuktan bakması büyütmesi ilgilenmesi �u an bile yaşam şartları çok zor ilerde ne olur bilemeyiz ikisine iyi bakalım yeter diye düşünüyoruz eşimle bakılmaz mı bakılır ama kendimizle de ilgilenmek istiyoruz hayırlısı belki bir değil de iki yeterli gibi benim için de ben öyle düşünüyorum
0 oy
(2,852 puan) tarafından
Bana biraz haksızlık gibi geliyor ölüp gidersem yalnız kalacak gibi.. eltimin 3 oğlu var çok tutkunlar kimseye ihtiyaçları yok.. benim de Allah bağışlarsa iki tane var iyi ki olmuş diyorum parka gidince bile başka çocuk aramıyoruz.. tabi herkesin kendi kararı 
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Gerçekten mantıklı bir karar canım.

İlgili sorular

0 oy
40 cevap 665 göst.
5 Eylül 2022 Aile kategorisinde Sevgi semiz (280 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 470 göst.
6 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 583 göst.