0 oy
206 göst.
Diğer kategorisinde (916 puan) tarafından
Olcagi varsa oluyorda bu sure cok ustuste oldu 3yasnda gece acildeydi 3gun suren ates dusuremedim viral enfksyn dedi. Okdr kolluyorum sapkasini yok yelegini aman terlemesin ,kids macun bagisik icin, easyfishoil hep aliriz ,karadut pekmezi her sabah kesnlkle veririm , kefir veririm napcagmi sasirdim artik :( bide surekli yikarim yani fakat gozlemledigim kadariyla ne zaman parka gotrsem eve geldigimiz o gece cocuk hastalaniyor alakasi varmi bilmiyorumda beynim durdu artik 

17 Cevaplar

+1 oy
(796 puan) tarafından
Yaptığım bal limon sarımsak haftada bir kaşık bide bolca mandalina kışın ya bikere hasta olur ya olmaz o dedigin macunlar falan bence çok vermeyin ya bilmiyorum onlar hiç içime sinmiyor 
-Reklam-
0 oy
(17,720 puan) tarafından
Almiyorum abi onlem filan naparsak yapalim okuldan geliyo zaten ama soyle bi durum varki corapsiz gezdirmem yeleksiz siwitsiz disari cikarmam gece herkes bi kasik tahinli pekmez yemek zorunda kombi zaten acik dusuk ayarda baskada aklima gelmedi ama oksururlerse tereyag pekmez yapiyorum hemen gerisi takdiri ilahi 
(916 puan) tarafından
Bizde actik kombiyi aman usumesin diyorum valla korumasammi ya anlamadim gitti :( corapsiz bende uyandigi gibi corap yelek
(17,720 puan) tarafından
Biz yinede elimizden geleni yapalim ama salginlar sunlar bunlar artti baya ben bile bir ay once hem serum yedim hem antibiyotik o sekilde kalktim ayağa suan bile bogazim agriyo bide gecmiyo bu hastalik
0 oy
(4,631 puan) tarafından
3yaşında ne yaparsam yapayım sofra bezi cirpiyorum onun esintisinden grip oluyor :) 
(916 puan) tarafından
Ya ben bu yasina kadar fazla hastaoldugunu bilmiyorum soyledim herkese bi olmaya basladi ben anlamadim cidden
(4,631 puan) tarafından
Nazar degdirmissin canım o zaman :)
0 oy
(12,589 puan) tarafından
Tam hastalık mevsimi şimdi. Dün burnu akmaya başlamış kapanacak gibiydi kızım, duştan sonra göğsüne sırtına krem yerine zeytinyağı surdum. Ayak altina zeytinyağı sarımsak kürü. Şükür toparladı gibi 18 aylık. Her gün dişarı çikarırım yatmadan duş alır ondan olduğunu sanmam
(916 puan) tarafından
Sarimsak verdim bi ara bagisikligi icin offf cidden napcagmi sasrdm artk
(12,589 puan) tarafından
Grip gibi yada burnu tıkanacak gibi olduğunda ayak altına zeytinyağı sarımsak kürü sürmek iyi geliyor
0 oy
(750 puan) tarafından
Kim. Nasıl önlem alıyor bilmyrm benimkinin ayağında çorap eksik olmaz kalın giyim fln ve herşey taş tamam. Bir buçuk ay içerisinde 3 kere antibiyotik kullandım 15. Gün tekrar ateş ve tekrar antibiyotik gerçekten bıktım ginima geldi şu antibiyotiklerden nefret eder oldum yukardaki komşunun kızı da var çırıl çıplak gezer valla hiç te hasta olmaz ne şans hep oğlum hasta çok yıprandım üc buçuk yaşında ve hamileyim inşallah ikincisi buna çekmez diyorum Rabbim evlatlarımızı korusun hastalıklardan sağlıklı hayırlı huzurlu uzun ömürler versin evlatlarımıza AMİNN ...
tarafından
Çocuk çok kalın giydirilince daha çok hasta olur.terlio üstünde soğuyor o daha sıkıntılı bir esintiye hasta olur.
0 oy
(991 puan) tarafından
Benim oğlumun yanına hasta biri gelmedikçe hasta olmuyor şükür yan komşunun çocuk nezleydi oğluma bulaştı ondan bana dışarı çok çıkmıyoruz kapı önü sadece 
0 oy
(3,392 puan) tarafından
Corbasına kemik suyu ve sarımsak ekliyorum geceleri uyku tulumu giyiyor bizde yeni nezleden cıktık cok sukur ilacsiz gecti
0 oy
tarafından
Soğuğa alıştığı için hastalanmaz pek ama dediğin gibi bu aralar salgın var ve ne yapsanda kapiyorlar benim kız 2 yaşına geldi ateş için 3 kez gittik 
(916 puan) tarafından
Yaa cok gecms olsn bzde zor dusurduk atesini iste fitil verdi en son viral enfksynmus antibiyotkle gecmezmis dusmeyen ates mafetti bizi gece gunduzu karstrdim yemnle
0 oy
(2,524 puan) tarafından
Hazırladığım bir kür oluyor devamlı onu veriyorum propolis veriyorum ve bolca meyve
0 oy
(2,838 puan) tarafından

Elimizde tek bir koz var;

Yakalanmamak:woot:

0 oy
(1,911 puan) tarafından
Başından beri yelek ceket giydirmedim evde. Çorapta o giymedi. Bizimki çıplak ayak ve donsuz geziyor 2 yasında. Banyodan cıkınca heryer sıcak olsun diye dikkat etmedim hiç. Büyüklerin aklı çikiyor ben böyle davranınca. Ben ne giydiysem bir kat ince giyiyor kızım o yanıyor. 

Pekmez, keci boynuzu özü veriyorum günlük. Portakal mandalina sever onları yiyor. Yoğurt yer fazlaca. Ve her yemeğinde ilikli kemik suyu olur. Dışardan takviye d vitamini ve balık yağı aliyor. Başka yaptığım birşey yok. 
(1,618 puan) tarafından
Ben de hiç yelek giydirmiyorum, kazak giydirmiyorum evde. Evin için hep 22-23 derece zaten. Çorapsız gezmek istiyor onda da ya külotlu çorap ya da çoraplı tayt giydiriyorum.
(1,911 puan) tarafından
Bizimki onları anında çikarip atiyor zaten çorap giymediği için sürekli gaz çikariyor ishal oluyor ama giymiyor.
0 oy
(935 puan) tarafından
Ben meyvesini ihmal etmiyorum, özellikle c vitamini.

Çünkü hastayken yedirsek de faydası olmuyor, önemli olan hasta değilken yedirmek. Kendim de öyle yapıyorum 
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Kızım bu ay oldu hala hiç şapka takmadı. Evde asla yelek, kazak giymez. Ben hastalanirsam ona o şekilde geçiyor. Seneye kreşe gidecek, o zaman çok hastalanabilir ama şimdilik çok hasta olmuyor. 
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Sarimsak bal limon veriyordum önceden hafta da bir veya emzirdigimde ben yiyordum sütten geçsin ama artık büyüdü ve kendisi de yemiyor.  Bazen çorbasına katıyorum fark etmiyor öyle. Ama çorba ılıkken katılırsa daha etkili olur. 

Mevsimsel sebzeler vermeye çalışıyorum.

Rafine şekerden uzak tutmaya çalışıyorum.  

Yemeklerine kemik suyu katıyorum. 

Ihlamuru seviyor birde ballı. 
0 oy
(7,709 puan) tarafından
Maalesef parklarda çocuklar her yere dokunduğu için en tehlikeli yerler. Kızım kimsenin olmadığı parkta sadece dokunduğu yerden el ayak hastalığına yakalandı, gerisini sen düşün. O yüzden ben çok fazla götürmüyorum. Zaten hava soğudu deyip dışarıda gezdiriyorum kedileri filan kovalıyoruz, kuru yaprakları eziyoruz filan. Öyle oyunlar yapıyorum 
0 oy
(3,074 puan) tarafından
Parkta tabi hasta çocuk varsa bulaştırabilir ama ona bağlama sadece.  Ben çocuğun kendi yapısıyla olduğunu düşünüyorum 2 yaşına kadar emzirip çocuğu her ay hasta olan var. Tabi birde ilaç antibiyotik kullandıkça bağışıklık düşüyor 
0 oy
tarafından
Eve kimseyi davet etmiyorum toplu taşıma kullanmiyorum kimsenin evine gitmiyorum diyelim yabancı sevdi hemen banyo yaptırıyorum bebeğim anne sütü alamadı sayılır bunu çok kafama taktım hep mama yedi 1 yaşına kadar izole ettim kendimi de onu da
(916 puan) tarafından
Nereye kdr boyle devam etcek ama onuda dusunuyom bu cocuk hc okulada mi gitmesin kmseyle gorsmesn yabani bise olsun evn icindede surekli aciyorum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 102 göst.
20 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 145 göst.
14 Ocak 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Civcivim (1,108 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 95 göst.
27 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kaavi (2,042 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 121 göst.
2 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Seymenn (1,045 puan) tarafından soruldu

379,207 soru

11,351,313 cevap

34,822 kullanıcı

...