0 oy
772 göst.
Aile kategorisinde (773 puan) tarafından
Köye kaynanamlara gittim kaç gündür. 

Dün gorumcelerim de geldi. 

Zaten aramız limoniydi. 

Dün karnın hiç buyumemis dediler eltimde ferace giymiş ondan dedi bende dokundum karnıma bbence iyi dedim. Büyük görümcem hemen kızdı utan utan dokunma karnına kaynanan burda dedi bende direk elimi çektim. Kaç dakika sonra baktım mutfakta konuşuyorlar hiç edebi yok hiç utanmıyor elini karnina koyuyor falan neyse birşey demedim.

Bugün de eşim geldi yanlarında çocuga kıyafet mevzusunu falan açtı direk hayır alma bir batanniye bir hastane çıkışı yeter falan. 

Bende dedim nasıl almıyorum ya alacağım dedim bir kere de bizi dinle biz bu yoldan geçtik sana alma diyoruz falan bende ilk çocuğum ve 7. Aydan sonra hergun gelebilir dedim tabiki hazırlık yapmak zorundayım dedim sende hiç utanma yok bir kerede kes sesini biz gorumcelerimize hamileyiz demeye utanirdik sen sanki dünyadaki tek hamilesin rezil ettin kendini falan dedi direk çıktım odadan. Evime döneceğim zaman da eltimle vedalastim onlarla vedalasmadim. Kaynanam da benim kızım hasta ne istiyorsun ondan niye görmedin onları dedi bende hastayım yeter dedim direk büyük kaynima söyledi durumu kaynım sağolsun geldi benimle konuştu üzme kendini sen iki canlısın bir kere sen bir kere onlar birbirinizi idare edin falan dedi sakın sakın aklına takma dedi ama işte ben sinirden bir türlü kendime gelemiyorum. Ben mi çok abartiyorum ya

36 Cevaplar

0 oy
tarafından
Gorumcelerine hamile olduğunu soylemeye utanmak mi ? Hayırdır yani elini koymaya niye utanaksin ben daha rahat oluyorum diye kaynanamın yanında göbeğimi açar otururum birlitke kipirtilarini izleriz caningider oturunm hareket etti diye ne tuhaf aileler var ya
(773 puan) tarafından
Göbeğini mi açmak aman aman rezil rüsva ederler dünyaya beni. Bu hamile halimle üç gündür bir kere uzanamadim bile neymiş ayıp
tarafından
Kız yavrum vallahi cehalaet o kadar günah sevap biliyorlarsa hamile kadınından su bile içmek gunahmis ben dün beli ağrıyor diye yataktan cikmaidm kaynanamda yattım uyudum hep evet bildiğin bazen karnımı sıkar giysi geniş bile olsa açarım oturur izleriz kipirtilarini falan gelir sever eder okuyunca ben mi tuhafim dedim
(773 puan) tarafından
Sen tuhaf değilsin. Bunlar fazla geri kafalı dinde bile bu ayıp günah değil Allah'ın kuralarrini da aşıyorlar
tarafından
Kız niye ayıp olsun benim kocamın yanında biri öyle bişey dese hayırdır gayrimeşru çocuk mu ki saklayıp utanacak der
(773 puan) tarafından
Dimi ya sanki elin cocugunu taşıyorum karnında
-Reklam-
0 oy
(734 puan) tarafından
Ben hamile olmasam o görümceyi döverim agız burun dalarım kaç yaşında görümcen 
(773 puan) tarafından
Bunlardan büyük olanı 38 küçük olanı 30
0 oy
tarafından

Eski eskide kalmış ne alaka karnina filan dokunmussun ayipmis neresi ayip abartiyorlar dengesizler 

Eşinin ağır ve sert bi şekilde konusmasi lazım bence yoksa böyle gitmez hayırdır yani kendilerini ne saniyorlar da ezmeye kalkiyorlar
(773 puan) tarafından
Eşimin bu ayıp konusundan haberi yoktu bugün söyledim ben yarın konuscam dedi de sanmıyorum bu kaçıncı konuşması olacak sözde
0 oy
(734 puan) tarafından
Üzülme sen muhafap olma görümcen bence hasta tedavi olsun 
(773 puan) tarafından
Hasta tabi yalandan uyuyamaz içi kötü olur. Çok şükür Allah'a Rabbim bu hastalığı bedeninden çıkarmasın nişanlandım nişanlanali bir gün yüzü vermedi bana ya Allah ondan sorsun
0 oy
(734 puan) tarafından
Neden senden ne istiyor bu kadın nişan olduğunuzdan beri amacı ne sen kaç yaşındasın cnm
(773 puan) tarafından
22 yaşındayım.
İlk nisanimizin olduğu gün kavgamız başladı ondan sonra da durmadı hiç.
Hep dediği şey olsun istiyor.
Benim lafimin üstüne gecilmesin istiyor.
Eltimi çok eziyorlar sesi çıkmıyor benden de onu bekliyorlar ama ben kendimi ezdirmeyince kıyamet kopuyur
(734 puan) tarafından
Pis kadın kıymam sana aferin sana ezdirme benim de görümce şükler olsun Allah var yapamadılar hiç ablalık yaparlar bana iyilerdir kendileri
(773 puan) tarafından
Rabbim onlardan sorsun başka birşey demiyorum
(734 puan) tarafından
Amin cnm
0 oy
tarafından
Sonuna kadar okuyamadım sıradan konuşmaları da atmayıverın tıkayın lafları karşıdakıne ve büyütmeye gerek duymayın 
0 oy
(13,494 puan) tarafından
Çocuğu yaparken utanmamışım severken mı utanacağım. Ayrıca görümce ne poh ki ondan utanacağım saygı göstereceğim ona. O zaman milletin karnı büyük mü küçük mü ilgilenmesin ayıp denen bir şey var. belli ki çok cazgır ve belli ki ona bu fırsatı eşin veriyor 
(773 puan) tarafından
Ya normalde eşim onların konusmasina fırsat vermezdi defalarca da dile getirdiler biz eşin yüzünden sana birşey demeye korkuyoruz diye ama dün akşam bu yüzü eşim verdi onlara cesaret alıp ağzına geleni söylediler
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Gitmek ya da görüşmek zorunda değilsin gitme. Eşini de fazla muhattap etme aklını karıştırırlar. 
(773 puan) tarafından
Ya cenaze vardı bu yüzden kaynanam gile gittim yoksa onların evine aylardır gitmiyorum gitmem de. Eşim bugün de yanlarına gidecek ama ben gitmuycem insAllah akşam gelince dolu sekilde yollamazlar
0 oy
(734 puan) tarafından
Kim uyarı veriyor gereksiz ler küfür yok siyaset yok neyin kafasında lr 
(773 puan) tarafından
Uyarı mi verilmiş? Her yerde var gereksiz insanlar
(734 puan) tarafından
Evt cnm malsef öyle cinslik abuk seyler uyarı vermezler bunu verirler
0 oy
(4,546 puan) tarafından
Nerelisiniz ayıbını olurmuş eskidenmis onlar millet çıplak geziyo onlara laf etmiyorlar göbeği elleyincemi ayıp oluyormuş stres etme kendini benisler hissediyor canim doğunca sen çekersin kolik oluyo bebekler sıkıntılı hamilelik geçirince he de geç yapacağını da yaparsın 
(773 puan) tarafından
Ağrı liyim. Ama desem ki burda ayıp karşılanıyor hayır yani benim bu cahil cuheyla kayınpeder taraf birtek böyle bunlara çocuk getirdigim için kendimden utanıyorum
(4,546 puan) tarafından
Öyle deme canim boşver takma gerekirse gitme bebeğini düşün canım
(773 puan) tarafından
Cenaze vardı diye gittim kaynanamlara gittim zaten onların evine gitmiyorum. Elimde olmadan takıyorum ya
(4,546 puan) tarafından
Maalesef takıyoruz canim hamile olunca duygusallasiyo insan iyice
(773 puan) tarafından
Allah onlardan sorsun ne diyelim:(
0 oy
(13,890 puan) tarafından
Ayıpsa sormasınlar konuyu acmasinlar o zaman 
(773 puan) tarafından
Bunca zamandır kendilerini öldürdüler çocuk getir getir diye getirdim gelip konuştukları konu da bu ya artık o kadar yoruldum ki hamile halimle birde onları çekiyorum
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Gorumceleein hangi devide kalmış acaba? Karnına dokunmanın nesi ayipmis ne utanacakmissin? Daha neler duyacağız yarabbii
(773 puan) tarafından
Birde yaşı 30 ya yaşlı olsa eyvallah.
Bir anlasam bir anlasam ah ah bir gün yuvam bunlar yüzünden yıkılacak
0 oy
(99 puan) tarafından
Şuan ağzım açık okudum bunlar nasıl bir insan böyle sen utanilicak ne yapmışsın sin terbiyesizler 
(773 puan) tarafından
Utanılacak şey karnıma dokunmam gorumcelerin yanında kıyafet alicam demem bunların hepsi edepsizlikmis ya sözde sanki elin cocugunu taşıyorum karnimda
0 oy
(97 puan) tarafından
Aynı benimkiler doğumumuda burnumdan getirdiler çocuğuma bişey alamadım annem geldi 3 gün yanımda kaldı kaçar kaçar gitti baktım kocamın adam olcağı yok aldım çocuğu anamın evine gittim sonra geldi özür diledi falan filan şimdi çok değişti asla laf söylettirmiyor kimseye biri sana bişey derse ağzının payını ver diyor valla bende çok kötü zamanlar geçirdim sütüm kesildi çok ağladım çok yıprattım kendimi ama baktım sütüm kesildi çocuğum aç kaldı valla artık herkese herşeyi söylüyorum aile apatrmanı benim bide numaralarını bile sildim kimse benim evime gelemiyor kocamda gitmiyor hiç birine 
(773 puan) tarafından
Valla düğünümde az daha bunlar yüzünden ayrılıyoruk. Ama yok yani eşim duzelmiyor. Bir iki kere onlara konuşmayın diyince herşeyi öyle sandım ama ne yazikki alakası yokmuş. Bende böbrek büyümesi var stres yapınca da artıyor şuan ağrım var mesela onlar yüzünden
0 oy
(674 puan) tarafından
Bu gorumceler hep hasta olur zaten laf söylenmez 
(773 puan) tarafından
Benim gorumcelerimin burnu her yerde
(674 puan) tarafından
Aman canım boş ver haklı olduğunu bazı insanlara anlatamazsın en iyisi uzak durmak
(773 puan) tarafından
Artık bazen geride duruyorum çünkü ne yazikki iki yüzlü bir insan değilim ne varsa dilimde o an
0 oy
(163 puan) tarafından
Hangi devirde yaşıyoruz

Karnını elleme falan ne alaka . 
(773 puan) tarafından
Sene 2023 ama onun aklı 1950

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 338 göst.
0 oy
7 cevap 303 göst.
20 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Ipek41 (7,376 puan) tarafından soruldu