0 oy
765 göst.
Aile kategorisinde (763 puan) tarafından
Köye kaynanamlara gittim kaç gündür. 

Dün gorumcelerim de geldi. 

Zaten aramız limoniydi. 

Dün karnın hiç buyumemis dediler eltimde ferace giymiş ondan dedi bende dokundum karnıma bbence iyi dedim. Büyük görümcem hemen kızdı utan utan dokunma karnına kaynanan burda dedi bende direk elimi çektim. Kaç dakika sonra baktım mutfakta konuşuyorlar hiç edebi yok hiç utanmıyor elini karnina koyuyor falan neyse birşey demedim.

Bugün de eşim geldi yanlarında çocuga kıyafet mevzusunu falan açtı direk hayır alma bir batanniye bir hastane çıkışı yeter falan. 

Bende dedim nasıl almıyorum ya alacağım dedim bir kere de bizi dinle biz bu yoldan geçtik sana alma diyoruz falan bende ilk çocuğum ve 7. Aydan sonra hergun gelebilir dedim tabiki hazırlık yapmak zorundayım dedim sende hiç utanma yok bir kerede kes sesini biz gorumcelerimize hamileyiz demeye utanirdik sen sanki dünyadaki tek hamilesin rezil ettin kendini falan dedi direk çıktım odadan. Evime döneceğim zaman da eltimle vedalastim onlarla vedalasmadim. Kaynanam da benim kızım hasta ne istiyorsun ondan niye görmedin onları dedi bende hastayım yeter dedim direk büyük kaynima söyledi durumu kaynım sağolsun geldi benimle konuştu üzme kendini sen iki canlısın bir kere sen bir kere onlar birbirinizi idare edin falan dedi sakın sakın aklına takma dedi ama işte ben sinirden bir türlü kendime gelemiyorum. Ben mi çok abartiyorum ya

36 Cevaplar

+1 oy
(15,269 puan) tarafından
Çocuğu çuvala sarıp öyle mi buyuyeceklermiş. Ne demek bişey almayacam demek. Ne giyecek bu bebek. Ayrıca gorumcelerin de yobazin önde gidenleriymis. Ne demek elini karnına koyma ne demek hamileyim deme. Hangi devirde kaldılar. 
(734 puan) tarafından
Linkin aferin sağol bazı insanlar maalesef yobaz
(734 puan) tarafından
Ayy allahım senin görümcen ruhubedenl yaşlı nene gibi 1960 kafası
(119,441 puan) tarafından
dee get leen 18 yil once nasi bez yokmusda eliyle yikamis az sallasin
(15,269 puan) tarafından
Belki kullanmamıştır. Paraları yetmrmistir eski bezlerden baglamidlardir diyelim ki. Ama o çekti diye senin de cekmeni istemesi çok saçma.
(763 puan) tarafından
O devri ile bu devri bir tutması hata yoksa yaşadığı zorluğa kimse birşey demiyor
-Reklam-
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Abartmiyorsunda canım hani esin nerde ? Neden boyle seni ezmelerine musade ediyor 
(763 puan) tarafından
Eşim eş olsaydı bugün bu olay olmayacaktı normalde bana a demelerine ses etmezken bugün kendisi yanlarında konuyu açtı yok ben çocuğa birşey almiycam bilmem ne diye. Ben tepki gösterince annem gilde gelmişti kaynanamlara çık git onların yanına dedi eve gelince de sen beni rezil ettin dedi konuşmuyor benle
(2,803 puan) tarafından
Allah akil fikir versin esine Rabbim seni yuvani bu şer gorumcelerden korusun
(763 puan) tarafından
Amin amin birgune birgün eşimle kendi aramizda sorun yaşamadık ama bunlar yüzünden sonumuz pek iyi durmuyor
0 oy
(13,833 puan) tarafından
En cok esin ne dedi merak ettim.simdi onu
(763 puan) tarafından
Eşim tabiki her şeyde kendini hastalığa atan ablasının arkasinda
(13,833 puan) tarafından
Iste zor bu durum esin boyle yapmasa zaten kimse seni ezemez
(763 puan) tarafından
Söyledim diyor bir kere de bana tamam desen kıyamet kopar dedim kusura bakma ben sizin gibi iki yüzlü değilim
(13,833 puan) tarafından
Allah yardimcin olsubn
0 oy
(1,347 puan) tarafından

Karnın hiç yok derken utanan yokmuymuş:D görümcen şizofren felan mı

Ki o sırada eşin bişey demedimi Allah aşkına 

(763 puan) tarafından
Değil mi ya madem ayıp siz niye soruyorsunuz.
Dünkü olayda eşim yoktu söylemedim de ona ama bugün ki olayın başını baslatan da eşim di şuan da da benimle konuşmuyor
0 oy
(965 puan) tarafından

Gorumcen seni kiskaniyo sanki 8-)

(763 puan) tarafından
Ayda yılda bir yere giderim. Karın çok geziyor
Birşey alırım sürekli birşey alıyorsun der
Yediğim lokmayı bile sayıyorlar öyle diyebilirim.
Zaten son tartışmamız da dedi gör bakalım eşinle aran birdaha böyle kalacak mı yaptı da yapacağını
(965 puan) tarafından
Ay uzak dur ondan çok tehlikeli biri gibi cidden diyorummm
(763 puan) tarafından
Tehlikeli zaten. Kocası annesi için canını verirdi bundan bir yıl önce kaynanasını kocası tarafından evden attırdı yani herseyi bekliyorum bunlardan
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Man.yak.mı bunlar 
(763 puan) tarafından
Bir bilsem. Birgune birgün eşimle tartismam olmaz ama ne zaman ki bunlarla bir araya gelsem hep sonu kavga
(2,522 puan) tarafından
Ne biçim insanlar var ya buraya yazılanları okumadan tuafima gidiyor bu ne yani garip harip man.yak laflar harektler
(763 puan) tarafından
Birgune birgün halalarim dan birşey görmedim.
Bu yüzden gorumceler iyidir diyordum ama ta ki kendi gorumcelerrlimi tanıyana kadar
(2,522 puan) tarafından
İşte isnanin karakteri ile ilgili bak bende görümceyim 13 sendir yengemle abla kardeş gibiyiz annem desen yengem kendi itiraf ediyor. Benim annem kuralcı sert öyle değilsin der anneme çok sever annemi beni anne kız gibi onlar bende ablam gibi görürüm onu çokta seviyorum kendisini. Diğer kız kardeşlerim de öyle . Bir sene görüşemedik gittimge yengem bana sımsıkı sarılıp ağlamıştı. Yan iisnanin kendisi ile alkali .blsenim bu bahsettiğim kişiler sevgi nedir saygı nedir üslup adap nedir bilmyen kişiler yoksa böyle olmazdı inan
0 oy
(17,850 puan) tarafından
Esin bisey demedimi canim onunda bi noluyo demesi lazimdi
(763 puan) tarafından
Yok ya aksine şuan benimle konuşmuyor ablalarına öyle demişim diye
(17,850 puan) tarafından
Ayy birak konusmasin
0 oy
(985 puan) tarafından
Kıskançlarmış belli sen taviz verme kocanda bi zahmet savunsun savunamiyosa da onlarin yaninda her konuyu konuşmayın mesafe koyun 
(763 puan) tarafından
Elli kere söyledim çocuk mevzusu hakkında konuşma onların yanında neymiş sana takiliyordum. Şimdi de benimle konuşmuyor
(985 puan) tarafından
Sen haklısın bacım herşeye de karisilmaz ki. Sen bu konunun üstünde dur kocan biraz yola gelsin seni bilsin çocuğun doğmadan bunu yapiyosalar doğduktan sonra daha çok muhalefet olurlar izin verme gerekirse kocanla günlerce kötü olursun ama bir gün elbet senin dediğine gelir. İzin verme senin özel hayatına müdahale etmesinler
(763 puan) tarafından
Ya herşeyimi mahvetti onlar benim düğünüme kınama dair bir fotoğrafım bile yok hep kavgalı geçti çünkü.
Bir aydır hastanedeyim ölüyorum biri beni tenezzül edip aramadı şimdi de yok onu alma bunu alma sizene kardeşim
0 oy
(687 puan) tarafından
Abartma mı onlar nerenin yabanisi bu devirde hala öyle insanlar var demekki gerçi benimkilerin de altta kalır yanı yokta 
(763 puan) tarafından
Ya soru sorsalar cevap veriyorum onun dışında kalkıp yedi yirmidort aman çocuk şöyle aman böyle demiyorum ki ama dünden beri edepsiz de benim rezil de benim
(687 puan) tarafından
Sen keyfine bak bence hiç takma çok cahil kalmışlar
(763 puan) tarafından
Elime değil ki takmamak
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Yok kız abartma ne diye çekiyorsun elini karnından bak bak büyüdü babaannesi de sanki ayıp bir şey anası belli babası belli daha yeni ise bebek çok acele etme uygun bulduğun şeyleri al banada bir kaç kişi hamile iken rahat edemezsin falan dedi baba evinde tepkimi koydum yani 
(763 puan) tarafından
İşte benim sal*akligim. 6. Aydayim. Param yok ki çalışmıyorum etmiyorum. Gerekirse milletin eskileri ile buyuturum yine de onlardan bir parça almam
0 oy
(1,573 puan) tarafından

Kaynın kadar esınde ınsandır ınsallah bırsey demıstır hangı devirden kalmıs  bu gerzekler elını karnına koyma ayıp nedır ya :D

(763 puan) tarafından
Eşim normalde onların bana a demesine izin vermez o elini karnina koyma mevzusunda eşim yoktu ama bugün söyledim ona yarın konuşurum bunu ben dedi ama onun dışında ne yazikki eşim de onlardan yana
(1,573 puan) tarafından
onlardan yana derken anlamadım senden yana gıbı de anlatıyorsun
0 oy
(11,082 puan) tarafından
Ay resmen gerizekalı bunlar başka bişi değil, nolmuş karnını tutunca. Hadi yanınızda yabancı bi erkek olsa anlayacam ama bu nedir. En azından susmadığın için tebrik ediyorum seni aferin sana
(763 puan) tarafından
Ya bir erkeğin yanında bende yapmam asla ama kadın kadinaydik. Susmadigim için bu kadar kuduruyorlar ya
0 oy
(173 puan) tarafından
Ne abartıyorsun ya sen niye kendini böyle düşünüyorsun niye abarttığını düşünüyorsun asla abartmıyorsun ve o görümcelerin kaçıncı yüzyıldan kalma kaç yaşındalar onlar ya bir 70-80 yaşındalar herhalde asıl onlara ayıp ya sen hamilesin hamile bir kadına nasıl davranılacağını bilmiyorlar nezaketten anladıkları yok biraz insan olsunlar da öyle sana yorum yapsınlar hiç abartmıyorsun canım hiç eşinin de bu konuda sana destek olması lazım yanında durması lazım bak bana da dediler kıyafet alma ben almadım birkaç tane komşum getirdi şu an kızım on aylık ve bakıyorum kıyafet yok kıyafeti almam lazım aylarına göre bir iki tane birkaç tane kıyafet al hiç kendini kızma bu konuda sürekli çocuk yapıp çocuk doğurmuyorsun yani onlara ne onlar karışamazlar sana ya onlar kim ki sadece görüşlerini söylerler o kadar dönüp kendilerine baksınlar ve utanmıyorlar mı böyle şeyleri söylerken gerçekten ayıp asıl ayıbı onlar yapmış
(763 puan) tarafından
Herkes üstüme gelip sen abartiyorsun falan diyince ister istemez o psikolojiye girdim. Ya şimdi söylemek var söylemek var elli kişi dedi bana alma diye ama üslup farkıyla bende tamam dedim ama bunlar direk saldırarak söyledikleri için ve eşime ne deseler eşimin kafasına oturduğu için sinir oldum ben
0 oy
(317 puan) tarafından
Hangi devirde yaşıyorlar aceba hamile insanın karnına dokunması yada bunu dile getirmesi neden ayıp olsun neden gorumcelerin onlardan çekinmeni bekliyorlar asla ama asla yüz verme git gide iyice tepene çıkarlar kıyafet konusunda da söyleme bile onlar kimki yani senin çocuğuna alacağına karışacak bu arada eşin ne diyor bu davranışlara merak ettim doğrusu 
(763 puan) tarafından
Ya ilk kez dokundum onların yanında yüz vermiyorum zaten zorlarina giden de bu.
Zaten bugün ki kıyafet mevzusunu eşim açtı ben birşey almiycam felan dedi şakasına dedi tabi de onlar bı an heycanlandi alma sakın bilmem ne falan ve şuan eşim benimle konuşmuyor.
Gece yarısı bile uykudayken elimi tutan adam şuan o gerizekalılar yüzünden benimle konuşmuyor
0 oy
(354 puan) tarafından
Yok cnm sen haklısın herşeye karışmazlarsa içleri rahat etmez ama takma kafana boşver sen kendini ve bebeğini düşün eşinin düşüncesi önemli onların değil 
(763 puan) tarafından
Her haltta varlar ya birgün demiyorlar bu kız ölüp kaldı mı ama onun dışında her şeyde varlar
(354 puan) tarafından
Yapacak bir şey Yok cnm tek yapacağın şey umursamamak
(763 puan) tarafından
Umursamıyorum ama işte lanet gelsin bir araya geliyoruz
(354 puan) tarafından
Ben Allah'a şükür kurtuldum yurtdışında yaşıyorum o Türkiye'de ve arayamiyorda kafam çok rahat
(763 puan) tarafından
Ay ne güzel ya
0 oy
(354 puan) tarafından
Bu arada yeni gözüme çarptı eşinin öyle demesi çok yanlış asıl senin onunla konuşmaman gerekirken o mu trip yapıyor Allah'ım ya neyse cnm üzme kendini sen kendini ne kadar uzersen bebeğine yansır bide görümcelerinin ekmeğine yağ sürersin 
(763 puan) tarafından
İşte neymiş ben sana takıldım sadece sende tamam diyip geçseydin neden onlarla diyaloğa giriyorsun diyip konuşmadı benimle konuşmasın da umrumda değil. Cidden birgün yuvam yıkılırsa tek sebebi bu gorumceler olacak
(354 puan) tarafından
Benim de öyleydi ama hiç kendilerinde suç aramazlar ben bunun yüzünden çok azar işittim hatta sizde benden birisiniz ben dayak bile yedim
(763 puan) tarafından
Kim bilir kaynima neler dediler şimdi. Bir dayağı eksik kaldı zaten
0 oy
(1,319 puan) tarafından
Son cümleye kadar çok sinirlenmemiştim. Taa ki ben mi çok abartıyorumu okuyana kadar. Sen bunlara rağmen kendi hissrttiklerini  abartı buluyorsan ne diyelim kardeşim. Direkt muhabbeti tamamen kesmelik ilişki bunlar. Haa ben keserim asla suratlarına bakmam eşimde arkamda durur. Ama burda eşin nasıl biri onu bilmiyoruz. 
(763 puan) tarafından
Ya öyle yaptılar ki ben kendimi bir an haksız hissettim.
Hepsi bir anda abartma etme diyince.
Ne yazikki bugünkü tartışmamızin sebebi eşimdi zaten o onların yanında kıyafet mevzusunu açtı şakasına konuştu başta ama onlarda ondan cesaret bulup konuşunca olanlar oldu. Şuan eşim benimle konuşmuyor
0 oy
(810 puan) tarafından
Bence yumruğu masaya vurmanın zamanı gelmiş 
(763 puan) tarafından
30 yasinda ya sanki ne büyüğü. Dünden beri çocuklarım aç cocuklarim şöyle böyle ama bana gelince
(810 puan) tarafından
Dediğim gibi onlara gelince utanma diye bişey yok gücü yetene gelince ahlak bekçisi oluyolar maalesef eşinden Cesaret aliyolar kuzum
(763 puan) tarafından
Ya eşim normalde onların konuşmasına asla müsaade etmezdi ilk kez izin verince onlarda açtı ağzını yumdu gözünü
(810 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım örümceklerle baş etmek zordur
(763 puan) tarafından
Zor ki ne zor. Rutin olarak sürekli bir problem yaşıyoruz. Benim birgün yuvam dagilirsa tek sebebi bu Allah'ın belalari olacak
0 oy
(659 puan) tarafından
Ben coktan ustlerıne atlardım benım gorumcem yada Baska bırı farketmez kimse benle bu sekılde konusamaz. 
(763 puan) tarafından
Bacım arkanda duracak kimsen yoksa mecbur katlaniyorsun
(659 puan) tarafından
Babam yok annem oldu ama asla kendımı kımseye ezdirmedim ezdirmem en bastan koydum o tavrı saygılı sekılde davranıyoruz ben de esımde esımın aılesı de kimse bana haddini asarak gelemez arkamda bırı olmasına gerek yok ben kendime yetiyorum
(763 puan) tarafından
Nasıl başardın bunu ben yapamıyorum cevap verince utanmaz oluyorum vermeyince üstüme geliyorlar
(659 puan) tarafından
Bilmiyorum belki de karakter meselesi bu ben kendımı kımseye ezdirmem sadece onlara degıl hadlerini bildir sende ne alaka senın Bebegıne karısmak elını karnına koydun dıye laf etmesi ne demek ayıpsa yapmasaymış kardesı cocugu bos yapmasın allahın pıs cahili yıl olmus 2023 cahillik diz boyu asla muhatap olma bence kuzum
(763 puan) tarafından
Muhatap olmuyordum zaten bayadir ama işte köyde tevafuken karşılaşınca cenaze vardı diye mecbur gidip geldik
0 oy
(690 puan) tarafından
Afedersin de hamile olmak utanç verici biseymi ne alaka ben olsam görüşmedim o edepsizlerle 
(763 puan) tarafından
Gorusmuyorum zaten bayadir ama cenaze dolayısı ile kaç gündür koydeyim onlarda geldi o şekilde bir mecburiyet oldu

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 338 göst.
0 oy
7 cevap 301 göst.
20 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Ipek41 (7,376 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 592 göst.
0 oy
1 cevap 198 göst.
8 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Zuzum81 (907 puan) tarafından soruldu

380,739 soru