0 oy
269 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (523 puan) tarafından
Eczaciya sordum nasil kullancam diye serum fizyolojikle karistirmana gerek yok dedi ikisini karistirip mi vercem ayri ayri mi dedim farketmez dedi cevaplari beni tatmin etmedi yani aranizda kullanan varsa bilgi verebilir mi 4 yasinda nerdeyse kizim doktor birini gunde dort kere 1 tane yazmis digerini iki ama icindekinin hepsinimi dokcem nasil yapcam kizlar

4 Cevaplar

+1 oy
(3,074 puan) tarafından
Corteir i serum fizyolojik ile karıştırmaya gerek yok bunu sabah bir tüp akşam bir tüp  diğeri ise rontokol ventolin 6saatte bir vereceksin günde 4 kere 2cc serum fizyolojik ile vereceksin. 
(3,074 puan) tarafından
En az ikisinin arasında 15-30dk olmalı yoksa kas seyirmesi yapıyor. Yani kalbide hızlandırıyor taşikardi olur. Sen şimdi önce corteir ver zaten 5-10 içinde biter sonra 15dk sonra rontokol ver  oda serum fizyolojik ile olduğu için zaten 20dk sürüyor bitmesi.
(523 puan) tarafından
Cok asiri bi balgami oksurugu yok kizimin doktor balgami var gogusunde biraz dedi onun icin yazdi kullanmasam mi acaba cok tedirgin oldum kalbide hizlandiriyormus
(2,710 puan) tarafından
Evet cortair serum fizyolojik ile karistırmanıza gerek yok onu direk verebilirsiniz.
Bizim de pek öksürüğü yoktu ama bronşit olmuş demişti doktor canm bence kullan.
(3,074 puan) tarafından
İlerlemesin diye vermiştir balgamı hava ile yumuşar
(523 puan) tarafından
Oyle mi kullanmaliyim ozaman peki iki ilacida serum fizyolojikle karistiripta mi verdiniz yoksa serumsuz mu
-Reklam-
0 oy
(3 puan) tarafından
Tabiki serum fizyolojikle karistiricaksin. Ben oğlum 7 aylıkken yarım ilaç 2 CC serum fizyolojikle karistiriyirdm. 
(3 puan) tarafından
İkisini de birbirine karıştırma. Bize aralarında yarım saat olsun demişti doktor
(523 puan) tarafından
Ilacin yarisini mi kullancam her iki ilactada ustune 2 cc serum koycam dimi kalan ilaci atcakmiyim peki
(3,074 puan) tarafından
Tamamını kullanacaksın bir flakon
(523 puan) tarafından
Doktorda 1 yazmis ama bilemedim ilk defa kullanicazda
(3 puan) tarafından
Doktor bir yazmışsa birdir. Ben kullandigimda oğlum küçüktü. O yüzden yarım vermiş olabilir
0 oy
(276 puan) tarafından
Şöyle anlatayım

Öncelikle şifa diliyorum

Cortairi sabah akşam

2ml serum karıştırarak verin

Böylece seyreltmis olacaksınız daha uzun süre kullanırsa ciğer rahatlar 

Rontolol

Vemtolin es değeriyse eğer yani ayni amacla kullanacaksaniz nefes acmak için demek istiyorum

Onu da yine 4 saat aralıklarla yine 2ml serum ile karıştırarak kullanabilirsiniz..
(523 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim ilacin tamamini mi yarisini mi kullancagim peki
Bide kizimin cok fazla oksurugu yok doktor yazdi diye aldim ilaci ve makineyi ama illaki kullanmalimiykm biraz balgami var dedi onun icin yazdi
Daha once kullanmadim bide cigere cekilen bi ilac olunca tedirginim
(276 puan) tarafından
Tamamını kullanacaksiniz

Ama ciğer tamamen kapaliysa ve nefes almakta zorlaniyorsa bronşit başlanğıcında kullanılır
Hatta şöyle söyleyebilirim yatış gerektiren hastalara evde tedavisini yapabilcekse makinesi varsa doktor bu şekilde önerir

Sadece biraz balgam icin yazmış olması şaşırttı
Çünkü balgam söktürücü ilaclar da var
Dediginiz gibi genelde küçük çocukların cigerleri kolaylıkla balgamla kapanir ve bu da solunumu zorlaştırır genellikle solunumu rahatlatmak amacıyla
Antibiyotik tedavisi ile birlikte recete edilir
Alerjik yada Akut
Bronşit durumlarında
Ama muayene de ne gördüğünü bilemeyiz tabiki

Ne yapıyoruz doktorumuza güveniyoruz:)
Tablo ağır degilse 6 saatte bir ventolin yapabilirsiniz
(523 puan) tarafından
Doktorumuza guveniyoruzda anne icguduleride ortaya cikiyor :)
Kizim bu sene anaokuluna basladi ve tabiki hep hasta genelde sabahlari oksurukle balgamla ve burun tikanikligiyla uyaniyor diye anlattim doktora
Sirtini ve gogsunu dinlediginde cigerlerde bisey yok ama gogsunde balgam var dedi
Bogazlarida kizarmis antibiyoktik balgam sokucu asist ve bu buhar ilaclari yazdi bunlari 5 gun kullan dedi makina istersen biyerlerden odunc al dedi ama dun siparis verdim madem lazim olcak evde bulunsun diye
Cok agir bir tablo yok gercekten gunde toplamda 10 kere oksurmuyordur kizim bilemedim gitti
(276 puan) tarafından
O zaman antibiyotik halledecektir annesi :)

Makineyi almakla iyi yapmışsınız
Tavsiyem  sadece serum fizyolojik bile cok etkili oluyor 2 ml koyun makineye rahatlatsin kuzucugu

Yaklasik ayni yaslarda cocugumuz bizim geçen sene bronşit ataklariyla geçmisti ...hamdolsun 4 e doğru yaklastikca doktorumuzun da dedigi gibi ciğerin kapasitesi büyüyor ve bağışıklıkla haataligin ağzını burnunu kırıyorlar eheheh :)
(523 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim
Tecrubelerinizi anlattiginiz icinde cok tesekkur ederim
Allah sifalar versin tum cocuklara
Dediginiz gibi serum fizyolojikle ilacsiz hava veririm olmazsa belki o sabah midesini bulandiran balgami olmaz
0 oy
(12,633 puan) tarafından
On beş dk arayla vermiştim ben 
(523 puan) tarafından
Serum fizyolojikle seyreltmismiydiniz

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 86 göst.
19 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 693 göst.
9 Aralık 2021 Aile kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 185 göst.
15 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Arife.. (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 95 göst.
10 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zoze49maho67 (1,233 puan) tarafından soruldu

379,887 soru

11,372,195 cevap

34,855 kullanıcı

...