0 oy
74 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,752 puan) tarafından
Kızım pişik olmuş bezden sanıyor Dum eşime başka bez almasını söyledim degidtrdjk ve bı turlu geçmedi kızım altına baktirmama izin vermiyor ağlıyor nasıl geçer kizlar lütfen yardımcı olun hametan krem onu sürüyorum ama geçmedi yine:(

11 Cevaplar

0 oy
(1,079 puan) tarafından
Bepanthol dene istersen ben onu kullanıyorum daha hiç pişik olmadı 
(1,752 puan) tarafından
Bide onu deneyim teşekkür ederim
(1,079 puan) tarafından
Islak mendil de hiç kullanmadım pamukla temizliğini yapıyorum çok kaka yapmışsa duş aldiriyorum. Tabi sizinki ne kadarlık bilmiyorum ama biz 2 buçuk aylığız hastane falan dışında ıslak mendil hiç kullanmadım
(1,752 puan) tarafından
Pamukla nasıl temizleniyor mu bacım
(1,079 puan) tarafından
Islatıp temizliyorum. Temizleniyor ama kaka yapınca zor oluyor. O zamanda banyo yaptırıyorum 80 günlük göbeği düştüğünden beri hergun yıkıyorum
-Reklam-
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Aşırı olunca pişik travazol sürüyorum genelde geçiyo. Geçenlerde naptıysam geçmedi, en son Hindistan cevizi yağı ve kantaron yağı birlikte sürdüm hemen geçti. O günden sonra pişik kremi kullanmayı bıraktım sadece Hindistan cevizi yağı sürüyorum. He bi de bezden değilse kullandığın ıslak mendil de pişik yapıyo olabilir
(1,752 puan) tarafından
Hep aynı kullandığım ıslak mendil anlamadım gerçekten acaba sağlık ocağına gitsem krem yazar mı ki ?
(11,093 puan) tarafından
Yazar tabi git bi baksın.
0 oy
tarafından
Ben siyah çay demleyip ilitip pamukla sürüyorum hemen alıyor 
(1,079 puan) tarafından
Cayıyla bir mı sürüyorsun
(1,752 puan) tarafından
İşte bana izin vermiyor bacım hiç dokunamadan ağlıyor özellikle kaka yaptığı zaman:(
tarafından
Canım bide bez bile değiştirsem ıslak mendili kaliteli kılan ben Molfix izotonik sulu kullandım 3 defa da bez değiştim hiç pişik olmadı bir iki defa surebilsen gecerir hemen
0 oy
(2,524 puan) tarafından
Bepantol sür erkenden iyilestiri hem yatıştırir
0 oy
tarafından
Yedirdiğin yediğin şeylere dikkat et emziriyorsan ama geçmeyen pişik alerji belirtisi de oluyor oğlumdan biliyorum 
(1,752 puan) tarafından
Eyvah ne yapmk lazım alerjik de
tarafından
Emziriyor musun yediklerini takip et
(1,752 puan) tarafından
Evet emziriyorum acı falan yemeyi çok seviyorum acaba ondan etkisi varni ki
tarafından
Evet olma ihtimali yüksek
(1,752 puan) tarafından
Peki teşekkür ederim dikkat edicem bundan sonra
0 oy
tarafından
düzenlendi

Trosyd diye bir krem var canım onu al muhakkak çok iyi geliyor ben kızım doğduğundan beri onu kullanıyorum tek seferde geçiyor 

Parfüm bu canım bak 

image

tarafından
Bak attım yorumuma canim
(1,752 puan) tarafından
Tabi abla çok zahmet oldu vlla
tarafından
Yok canım ne zahmeti estağfurullah
(1,752 puan) tarafından
Geldi abla şimdi gördüm çok sağol
tarafından
Rica ederim canım benim
0 oy
(3,007 puan) tarafından

Bu ara kaka durumundan sonra muhakkak yıka ve güzelce kurut pamukla.Eger yıkayamam kucuk soğuk hava diyorsan masrapaya ılık su koy pamukla sil kurula.Mavi hametan etkilidir geçmiyorsa çinko bazli hamazinc kullanabilirsin bebek pişik kremi geçtikten sonra bepanthol pişik önleyici ile devam et.Bezin dolmasını bekleme sık degistir.Her bez değişiminde temizle tekrar.Emziriyorsan yediklerine ,ek fida aliyirsa verdiklerine dikkat et.

Eğer ileri seviye pisikse muhakkak Dr götür kısa süreli kortizonlu pişik için krem verir.
(1,752 puan) tarafından
Teşekkür ederim çok yok aslında ama yine de rahatsız ediyor ki ağlıyor:(
0 oy
(11,229 puan) tarafından
Doktorumuz travazol ve hamazinc yazdı ikisini bir sürdüm o çabuk geçirdi geçmeyen Pişik olunca hemen sürüyorum 
0 oy
(933 puan) tarafından
Pişik geçer uzun süre gecmiosa mantardr doktora goturmelisin 
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Arada bir havalardir canım bebeğin poposunu kaç aylık bilmiyorum ama yeni doğana poposu kizarmadikca pişik önleyici krem sürmeyin demişti doktor krem sürdükçe nefes alamıyor o yüzden de pişik olur kızarır demişti. Bilgin olsun. 
0 oy
(71 puan) tarafından
Hametan kesin çözüm oluyor bana sürüyorum bir kaç saate hiç birsey kalmıyor dün benim kızda abisinden kalan 1 tane bez vardı atmiyim onu takayım dedim Pişik yapmış hametan sürdüm hemen geçti benim kızıma çok yarıyor hametan onuda 2 yıl önce oğlum kanser atlattı tedavi olurken poposu yara oluyordu o sekilde doktor vermişti ince bir tabaka sürmek yeterli oluyordu öyle kesfetmistim evimden eksik etmem yeni doğan için sarı rengi var diğer için mavi

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 84 göst.
20 Ekim 2023 Diğer kategorisinde elif2011 (279 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 105 göst.
29 Eylül 2023 Diğer kategorisinde gozdekaracaa (249 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 207 göst.
14 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gamze1azra (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 45 göst.
24 Temmuz 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde Simru (10 puan) tarafından soruldu

379,146 soru

11,349,482 cevap

34,814 kullanıcı

...