0 oy
70 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (9,011 puan) tarafından
Selam hanımlar. Bizim ailede sulalede çok kanser hastası var geçende bir yerde denk geldim genetik test yapiliyo diye. Aldım randevu gittim kan verdim 1 ay ile 3 ay arasında çıkar sonuç dediler. Sonuç çıktıktan sonra ypman gerekenleri anlticam falan dedi dr. Gidip test verenler sonrası için ne oluyo ne yapılıyor 

6 Cevaplar

+1 oy
(965 puan) tarafından
Niye bu kadar korkuyorsunuz anlamıyorum sürekli böyle kanser postu görüyorum ölüm bulursa heryerde bulur başa gelen de mecbur çekilir Gazze'de depremde bir sürü canlar öldü onlar insan değilim mi
(9,011 puan) tarafından
Ee canım hasta olunca gitme doktora ölüm hak nasılsa. Bu nasıl Zihniyet bu cahilce düşünce. Niye mi korkuyorum iki tane evladım var onlar için belki benim genimde vr belki evlatlarima geçti. Ben onlari düşünmek zorundayım. Gazzedekiler aç sen yemek yeme onlar susuz sen su içme. Onların internet erişimi Yok sen internete girme. Niye onların canı yok mu?
-Reklam-
0 oy
(1,934 puan) tarafından
Nipt testinden mi bahsediyorsun? 
(9,011 puan) tarafından
Tam ismini bilmiyorum ki.
0 oy
(511 puan) tarafından
Bende gördüm aynı şeyi yaptırmak istiyorum ama nasıl ilerliyor süreç bende merak ettim
(9,011 puan) tarafından
Ben tıbbi genetik bölümüne randevu aldım. Benim babam 48 yaşında kolon kanseri oldu 2 yıl tedavi gördü vefat etti. Ananem annemin kuzenleri de ayni şekilde kolon kanseri o yüzden riskli görüldüm kan alındı. Bakalım nasıl devam edecekt
(511 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin inşallah güzel sonuçlar çıkar seninde
0 oy
(675 puan) tarafından
Ben başka bir şey için test verdim genetik bölümünde sonuç normal çıkarsa bir şey yapmana gerek yok sorun varsa ona göre yonlendirecekler inşallah temiz çıkar 
(9,011 puan) tarafından
İnşallah canım teşekkür ederim
0 oy
(104 puan) tarafından

Biz verdik 2 ay sonra çıktı suan randevu alıp doktorda çıkmanız lazım

(9,011 puan) tarafından
Siz ne için vermistiniz
0 oy
(443 puan) tarafından
Doktor yönlendiriyor ondurumlara karşı nasıl önlem alınabilir yada ne takviye edilir ne yöntem izlenir ben genetik labaratuvar da çalıştımda iki yıl onların işi sadece gende olan sorunu aktarmakdi gerisini doktor danışmanlık veriyordu gelen hastalara 
(9,011 puan) tarafından
Anladım canım. Sonuç bu kadar uzun sürüyor mu çıkması
(443 puan) tarafından
Evet testen teste değişiyor bazıları üç beş güne bxzilari üç aya anca

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 85 göst.
21 Kasım 2023 Aile kategorisinde Eceinn (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 84 göst.
18 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Sultaney (166 puan) tarafından soruldu
0 oy