0 oy
307 göst.
Aile kategorisinde (60 puan) tarafından
Kızlar of bir türlü borçlari bitiremiyoruz iki kişi çalışmasına rağmen dua vs var mı 

12 Cevaplar

+1 oy
(2,587 puan) tarafından
Evde namaz kılmayan varsa , kazancın bereketi olmuyor . Tecrübe ile sabit :)
(60 puan) tarafından
Canm kendi iş yerim var ticaretin içindeyim eşim çalışıyor ama ticaret borç sürekli işte
(71 puan) tarafından
Annem yıllardır hergun namaz kılar evde 3 kişi çalışıyorlar genede bitmiyor be babamın borcu :) yani borcun onla pek alakası yok ben kılamıyorum ama borcumda yok eşim tek çalışıyor odenirse bitiyor yuklenmemek lazim sürekli birsey alınırsa bitmez borç :)
(9,533 puan) tarafından
Annem namazını aksatmaz çalışıyor da aynı zamanda pazartesi perşembe oruçlarını bırakmaz maşallah diyim parası çok bereketli kredi kartı kullanmaz herşey alır ama eline parası da kalır torunlarına da bakar hayret ediyorum anneme gerçekten  elinde her zaman parası kalıyor evin bütün ihtiyaçlarını kendi karşılıyor
(6,276 puan) tarafından
Eltimler namaz kılmıyor ama yağdırıyor mevlam.
(10,005 puan) tarafından
Bencede namazla pek alakali degil ya bu durum. Kilinmasin demiyorum tabiki keske hepimiz hic aksatmadan kilsak. Ama bizde kilmiyoruz Allah affetsin ama bor harc yok durumda iyi turkiye sartlarina gore Allaha sukur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Borsaya gir canım
(60 puan) tarafından
Borsada varm ama çok miktarda degl canm
(6,217 puan) tarafından
Kız Merve:) ya batarsa
tarafından
Sirket saglam olmasa batar
0 oy
tarafından
Borçlar bitmiyor canım. Tam bitti diyorsun bir ihtiyaç çıkıyor hoop yine sil baştan her şey. Hayat pahalı. 
(60 puan) tarafından
Evet aynen canm öyle tam bitti diyorm bitmiyor
0 oy
(1,068 puan) tarafından
İki kişi çalıştığınız halde borç varsa harcamalarinizi gözden geçirmek zorundasiniz. Borç bitirmeden keyfi bisey alma mesela yada bazen taksit yapıyoruz daha fazla ödeniyor, kredi kartı ekstresi asgari ödeniyor faizler arttı baya ek ödeme koyuyor olmalılar. 
(60 puan) tarafından
Canm bn ticaretle ugrasyorum, harcamalarımi.gelire göre yapıyorm ama borç nasıl oluyor onu bilmiyorum
0 oy
(4,126 puan) tarafından

Dua ile  borc mu biter yavv:) en etkili yöntem az once izledim. Pamuk gibi oldum 

https://www.instagram.com/reel/CzQZaOzMjoe/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==. :)

(60 puan) tarafından
Bitiyor cnm dua her kapıyı açıyor
(119,204 puan) tarafından
aksam yatmadan once izleyin☺️
(4,126 puan) tarafından
Benim bir anim var oyle:)) kiymanin kilosu 150 tl diye okudum altyazi ozamanlar normalde de 210 220 falandi o dönem. Esime aksam gelirken birkac kilo kiyma al diye   ekran goruntusu attim indirim haberini gtmis almis 220 den eee indirimliydi niye indirm bitmismi falan diyorim :) yazik adamda yooo indirim yoktu ki dio:) sonra bi bakarim ki A haberin alt yazisiymis.

A habere baksan ülke gulluk gulistanlik:)
(119,204 puan) tarafından
allah seni ☺️
0 oy
(13,889 puan) tarafından

La havle Vela kuvvete illa billahil aliyyil azim

hergun oku canm sayısız oku devamlı oku ama insalah bitecektir ben okudum borclarimizin büyük kısmını odedik:)

0 oy
(170 puan) tarafından
Ne kadar borcunuz var. Rabbim yardım etsin bizde öyleyiz 
(60 puan) tarafından
Çok canm valla
(60 puan) tarafından
Amin hepmize inşallah
0 oy
(346 puan) tarafından
Cnm 3 senelik kredimiz var son 16ay harçlık verme bana dedim iki iki öde dedim krediyi derken birde kredi kartı na borclandik 
(60 puan) tarafından
Bizde öyle ya birisni kapatmaya az kalıyor birisi başlıyor
0 oy
(1,220 puan) tarafından
Bitmez bacım benim kocam 20 bin alıyor inanki sabahsi elinize biraylik yiycek paramız zor kalıyor hep borç 
(60 puan) tarafından
Canm biz asgari ücretin 4 5 katını kazanıyoruz ama yok ne kadar gelir o kadar borç
0 oy
(2,524 puan) tarafından
Borç sadece kısmak la biter başka caresi yok 
0 oy
(11,092 puan) tarafından
Her istediğini almıcan, dışarıya para harcamıcan, dışarı çıkarken suyunu bile evden doldurup yanına alıcan, 3 kıyafet lazımsa 1 alıcan vs. kısıcan yani. Borç öyle öyle azalır. Duayı elden bırakmıcan, kula minnet etmicen, rızkın Allah'tan olduğunu bilicen, namazı kılıcan, misafir ağırlıcan, zordaysan bile ihtiyacı olana yardım edicen elinden geldiği kadar bunlar da bereketi arttırır. İsraftan uzak durcan, elindekine her daim şükredicen Allah'ın izniyle her şey düzelir. 2 kişi çalışıyosunuz diye rahat davranmıcan gerekirse eşin 2 iş yapıcak. Allah yardımcınız olsun bu devirde cidden zor borçsuz kalmak ama çaba ve tevekkül ile hallolur inşallah
tarafından
Bende öyle dışarıya çıkınca bile çocukların suluklarini doldurup çıkıyorm dışarıda su aldığım şişeyi atmama aritmedan doldurup öyle arabanın altına koyarım
(11,092 puan) tarafından
Kısmayınca toparlanmıyor malesef
0 oy
(8,858 puan) tarafından
Biz de daha nişanlıyken ev aldık hem altın hem kredi borcuna girdik. Tam evi hafiflettik araba aldık. Tam onu biraz ödedik çocuklar oldu. Sonra deprem oldu. Evin tarikatına bir ev parası gidiyo. Dört yıllık evliyim daha borçsuz bir ayımız geçmedi. Çift memuruz güzel gelir var ama öde öde bitmiyo valla.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 393 göst.
0 oy
28 cevap 1,400 göst.
15 Mart 2021 Diğer kategorisinde ❤️Balım❤️ (1,390 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 704 göst.
0 oy
3 cevap 430 göst.
25 Nisan 2019 Diğer kategorisinde ✨Gafsa✨ (2,891 puan) tarafından soruldu

378,809 soru