0 oy
322 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar bebegim pramatüre oldugu icin emme refleksi zayif ve siringa ile beslemek zorundayim 5 dkika beni emiyor 50 ml de sirings ile sut veriyorum allaha sükür sütüm cok var sütümü sagdım buzluga koyuyorum yaklask 200 ml süt var onu oda sicakliga koyup eritip  ihticayim olan kadar aliyorum geri kalani tekrar normal dolapa koyuyorum buzluga atmiyorum bi kac sefer hoyle verdim bilmedigim icin herhangi birsey olmusmudur ne yapayim ? Bundan sonra sagip sutumu normal dolapa koyacagim buzluktaki sutu sritip tekrar normal dolapa koydum onuda verdim birsey olmusmudur ki

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ilıttiktan sonra tekrar dolaba koyma canım. Ayrıca 200 ml yi tek seferde ılıtacagina 2 ya da 3 ayrı posete bolüstur. Hem israf etmemis olursun zaten 3 ay ömru var buzlukta. 
tarafından
Hmm tsmam kuzum ya aslinda sutu birseye koyu istmadim normal disari koydum kendiliginden cozuldu cok soguktu onu normal dolapa koydum tekrar onu kullandim boyle yapmamda bi sorun olmusmudur
tarafından
Birsey olcağını sanmiyorum ama önermiyorum canım. Ayrica cikaridktan sonra eriyor sonucta
tarafından
Hadi yaa tuh o kadar süt ziyan olacak
-Reklam-
0 oy
(173 puan) tarafından
Bişey olsa hemen olurdu kusardi sanirim inşallah bişey olmaz dolaptan çıkan sütü de ısıtıp tekrar kalanını da koymayın 
tarafından
Kusmadi canim  sutu normal odaya koydum cozuleu süt cok soguktu onu normal dolapa koydum tekrar oyle verdim bebegime  isitip ilik hale gelio tekrar dolapa koymadim
(173 puan) tarafından
Kusmadıysa bence ve inşallah bişey olmaz evet ilidiktan sonra konulmuyormuş o yüzden çok sütüm ziyan oldu korkumdan vermedim bebegime
tarafından
Bende suan cok korktuk o kadar sut.ziyan olacak
0 oy
(5,323 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

Canım buzluktan çıkan sütü 12 saat içinde içmesi gerek. Buzluktan çıkarıp normal buzdolabı yerine koy ihtiyacın kadar olanı ılıt içir

(12,861 puan) tarafından
Yanlış bilgi verme 3 gün içilebilir o süt canım
(5,323 puan) tarafından
O buzdolabının içinde saklanan süt için geçerli. Buzluktan çıkan için değil
(5,323 puan) tarafından
Yoruma attım fotoğrafı :)
(12,861 puan) tarafından
Bende hastaneden aldım bu bilgiyi 2 defa aradım ikisinde de aynı şeyi söylediler
(5,323 puan) tarafından
Bende sağlıkçılardan artı imternetten aldığım bilgiler adına konuşuyorum. Hem ben buzluktan çıkardığımda bir gün buzdolabında beklettiüimde oluyordu kokusu değişiyor çabuk bozuluyor
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Buzluktan çıkardığın süt erdikten sonra ihtiyacın kadar olanı al benmari usulü ısıt kalan süt dolabın normal yerinde 3 gün kalabilir 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 43 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Simsek21 (1,369 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 37 göst.
6 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde M1e2l3e4k5 (233 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 62 göst.
14 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,369 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 85 göst.
10 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde .mmmm. (126 puan) tarafından soruldu

381,423 soru

11,419,172 cevap

34,975 kullanıcı

...