0 oy
154 göst.
Diğer kategorisinde (131 puan) tarafından
1 haftadır Demir kan ilacı kullanıyorum 6 aylık hamileyim ama bugün okadar kabızdımki resmen kan revan içinde kaldı klozet sizler hamileyken  nasıl çözümlediniz bu durumu yaşan varmı 

6 Cevaplar

0 oy
(4,548 puan) tarafından
Ben hiç kabızlık çekmedim sıvı tuketmen gerekiyo katı şeylerle beslenince oluyo kabızlık genelde 
(131 puan) tarafından
Bende normalde çekmiyordum ama taki bu kan ilacını kullaanana kadar bol su içiyorum en az 1,5 litre
(4,548 puan) tarafından
Dikta danış canim basura döner doğumdan sonra daha çok çekersin
(131 puan) tarafından
Zaten onu ilk bebeğimde yaşadım doğumdan sonra ameliyatını bile oldum canım umarım tetiklenmez bir daha Allahım sen yardım et
(4,548 puan) tarafından
İnşallah canım çok geçmiş olsun
(131 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim:(
-Reklam-
0 oy
(3,677 puan) tarafından
Doktora danış belki ilacını değiştirir ayrıca kabızlık için şurup verir 
(131 puan) tarafından
Evet randevuda söylicem mahvetti ilaç beni
0 oy
(5,991 puan) tarafından
Evet hepsi yapıyor. Çok sinir bozucu. Ben her gün aç karnına kuru kayısı yedim
(131 puan) tarafından
Bende yaptım aslında ama işe yaramadı pek suyumuda güzel içiyordum normalde yoktu bu haptan sonra oldum
(5,991 puan) tarafından
Gebelik de biraz kabızlık yapar, ilaç da. Sen doğurana kadar her gün ye. Ben öyle öyle rahatladım. 3 gün yiyip bırakma
(131 puan) tarafından
Tamam canım öyle yapayım
0 oy
(504 puan) tarafından
3yasindako kızıma veriyorum bende demirbir haftadır bugün ağlaya ağlaya heba etti kendini.Hep böyle bu ilaç yani.Buyuk olsa çözümü var yinede küçük olunca yap dediğinize yapmıyor acısını cekiyor :(
(131 puan) tarafından
Ah canım benim yA benimde ilk bebeğim öyle hep kabız 3 yaşına girecek hiç su içmiyor kayısı kompostosu yapıyorum az bisey ondan biraz da su koyuyorum biberona öyle öyle gün içinde su ihtiyacını karşılamaya çalışıyorum bebekte çok zor gerçekten  çocuğumun neler çektiğini anladım vallahi zor
0 oy
(645 puan) tarafından
Hafta sonu doktor kontrolum vardi oda kan ilaclari kabizlik yapar dedi biz esimle gulmeye basladik cunku bende normalde hic bir etkisi olmaz ama acikcasi hamilelikte verdikleri aksine afedersiniz tuvalete cikamazken cikmami sagladi esimde de ters etki yapiyor diye icemiyor :) sanirim bunye ile alakali olabilir mi
(131 puan) tarafından
Evet olabilir keşke benim bünyede de ters etki yapsa kabızlık gerçekten çok zor
(645 puan) tarafından
Doktoruna bir danis canin istersen belki yardimci olabilecek birsey verir aslinda kuru kayisida ise yariyor baya yani bende normalde yararda ben seker hastasi oldugum icin gebelikte en ufak riski goze alamiyorum
0 oy
tarafından
Bn ilk  çocuğumda 10 gün kullandım kullnamz olaydım basur oldu bnde heo kanamam olurdu bnde kullanmadım doktor kullanıyor musun dediğinde de evet diye yalan soylerdim çünkü çok acı verirdi .... 1 yıl acisni çektim amileyat olcaktim ama tesadüf yine  hamileyim.... doktor yine verdi kabız oluyorum diye doktora dedim kullanamam basur var dedim  oda mecbur kullanacaksın dedi aç karına içme tok karna ic bol su tüket dedi ama yine kabız oluyorum içmiyorum artık bıraktım ilacı ilk çocuğumda da 10 gün kullandım bıraktım 
(131 puan) tarafından
Onu genelde doğum esnasında kan kaybediyoruz yA  e bide bebekte Demir’i kanı büyüdükçe daha fazla çekiyor anneden kanı arttırmak İÇİN veriyorlar ben sezeryan olucam korkuyorum yAni içmiyorum bıraktım kanım yetersiz kalırsa diye ama bak 2 gün oldu bende içmiyorum hergün sabah tuvaletime çıkıyorum şükür biliyorum çünkü bu Demir kan ilacı yapıyor

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 182 göst.
21 Nisan 2022 Aile kategorisinde Hicbiri (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 82 göst.
15 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minnos61 (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 83 göst.
25 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 56 göst.

380,078 soru

11,377,903 cevap

34,864 kullanıcı

...