0 oy
1,103 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,351 puan) tarafından

Yahu ben 40 im cikti  2 gun sonra adet oldum snrasnda 26 27 gun aralarla adet gordum 2 gun 3 gun gbi gecikmeler yasadm tabi 3 ay boyunca normalde adetim cok duzenliydi ama dogumdan snra sarkmalar oldu tabi ve suan 8 gun adetm gecikti ve tirsiorum hamilemiyim die  . Suan migdem bi tuaf bulantimda var Allhm yarn uyanayim ve hasta olayim nolur  ayy kaldiramam ben bu yuku . Allah olmiyana versin ins ne maddi ne manevi hazir  degilim :(

Dogum yapali 5 ay oldu acaba arada bole gecikmeler olur mu ki normal midir

17 Cevaplar

0 oy
(173 puan) tarafından
Doğum sonrası 1 yıla yakın düzensiz olması muhtemel bnm 4.5 ay oldu doğum yapalı geçen hafta oldum dedim 1 gün sürdü bitti hala olmadım dr sorun yok dedi ilk doğumumda hiç aksamadı düzen aynı devam etmişti. Şüphen varsa test yap canım 
(2,351 puan) tarafından
Ne yazikki kandada cikmamisti kizim  3 haftalikken kan verdm  doktor hamile deglsin dedi 3 hafta snra 6 haftalik hamilesin dedi

Bilmiom ya yarn bi test yapayimda pazrteside gider kan veririm . Saglik ocagnda kan verebilio muyuz bunun icin
(173 puan) tarafından
Tabi tabi verebilirsin erken saatte gitmen gerekir bizim burda 9-9.30 gibi aliyolar kanlar çünkü hastaneye yolladıkları için
 ortalama adet olmadan 1 hafta önce kanda çıkabiliyor ama işte yeterli hormon salgılanmalı
(2,351 puan) tarafından
Anladm tesekkur ederm bakalim  ne cikarsa batimiza artk
(173 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun nasibi varsa olur
(2,351 puan) tarafından
Hayilisi ins adet gecikmesidir.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yarin bi test al yap canimm benim de oldu gecikme korktum cok. Hakkinizda hayirlisi olsun 
(2,351 puan) tarafından
Ins ya Rabbim cocuk icn yanip tutusanlara versn ins .
 Yarn bi nobetci bulup test alcaz zaten soledm esime oda hayrlisi dio ne desin oda dusunmuordu ama olursada kiyamayz tabiki
0 oy
(759 puan) tarafından
Ben doğum yapalı 7 ay oldu 40 ım çıktıktan sonra bi kere fegl oldum o gün bugündür tık yok emziren annelerde düzensizlik olması çok normal ama gene içini rahatlatmak amaçlı yest yap 
(2,351 puan) tarafından
Saol canik biraz olsun icim ferahladi  evet emziriyorum. Yarnda test yapicam zaten pazrteside kan veririm baklm hayirlisi ins
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Rahim in içindeki yumurtaliklarin yerine oturması 7 ay demişti dr um bana ve ben 11 aydır her ay düzenli oluyorum hic şaşmadı ama ablam 13 ay du doğum yapalı senin gibiydi kuzum ilk 3 ay oldu sonra 2 ay olmadi 13 ayda 5 kere adet gördü daha bugün konuştuk hatta 2 aydır gene olmuyordu kan tahlili verdi 1 cıktı sonuç negatif ama sen test yapsana yani içinde kalmasın canım.mevsimsel geçişlerde de normal çünkü gecikme olması.
(2,351 puan) tarafından
Igne icn adetn ilk gunu vurulyo dedi biri bnde adet olmayi bekledm ama adette olmadm sansa . PaRtesi kan vermde bi sali gunu icim ferahlasin hemn yaptrcam igneyi
(5,938 puan) tarafından
İnşallah canım İnşallah Allah gönlüne göre versin
(2,351 puan) tarafından
Amiinn cumlemizn sen nasilsin bu arada  bayagidir denk gelmiyoruz sen gece kususun hep. Ben hamileykende 3  4 de uyanik olurdun hep :) senin oglan halen gece  mamaya kalkior mu . Duzene soksan uykunu yazik ya bole
(5,938 puan) tarafından
Büyük olan hafta içi 9'da uyuyor hafta sonu 10 10 buçuk gibi Bebeğimde en geç 10 da  Uyuyor gece uyanmıyor kuzum iki aydır hemen hemen uyanmıyor ama azı dişleri çıkacak iki haftadır gece 2-3 kere uyanır oldu ama bu akşam ona gelirken uyudu bir daha uyanmadı daha Vallahi Esimde bir gibi o yatıyor inan mutfağı topla evi topla anca kendime vakit bulup bir iki saat burada vakit geçiriyorum işte Çok Seviyorum burayı Ne yapayım çıkamıyorum yatmaya hazırlanıyorum şimdi de Doruk bayağı düzene girdi de şu azı dişleri çıksa işte ağrısı oluyor Emiyor Beni tekrar uyuyor Ben gayet iyiyim canım çok şükür aynı bıraktığın gibiyim.sen nasılsın kzuum?
(2,351 puan) tarafından
Ohh oh iyi masallh subhanaallh uyku duzenleri cok guzelmis duru en erkn 10 en gec 12 1 de uyuyor bugun 10 da uyudu masallh.

Ayy disler cok olaymis ya daha gecmedik o evreye ama urkutuo beni..

Evt bura bagimlilik yapio ya :))

Bnde korkudan uyuyamadm iste utucam ins birazdan :)

Bnde ev  evisiduruugrasip duruyorum iste ev tasidim belki biluosundur bi donem evi yerlestirmeyle ugrastm feln maglum bebekle zor :)  ole duzenimizi kurduk cok sukur  duruda  genelde iyi bi bebek ole cok yaramaz diyemem ama usluda degl bayagi hareketli ve biraz da bnm.hatam sanirim ben heo duruyla konusurdm smdi konusmami istior hep konusmadgimda aglior :))
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Bnde 6 ayın sonunda çok öçok az adet oldum ped koymasam bile olurdu o derece azdı sonra 10 gün geçti bn yusuf yusuf eşim inşsllah olur dşye dua etmeye başladı hemen koş eczane bul test al sen böyle yaotıkça stresleniyorum dedim gitti aldı çok şükür negatifti 8 aylık oldu hala adet olmadım bnim bekarken resmen 1 saat bile gecikmezdi adetim doğumdan sonra normalmiş ama korkma korunuyosan :)
(1,722 puan) tarafından
Bizde geriçekilme ile korunuyoz biliyorum korunma yöntemi değil eşim kndine çok güveniyo bnde diyprum çocuk falan olursa bneim psikolojim kaldırmaz bak cidden kötü bozuşuruz dye gülüp geçiyo
(2,351 puan) tarafından
Bnmkide bak bu korunma yontemi degl bi care bulalim dio oda istemio suan bebek ama baklm iste 3 aylik ignelere baslicam ole bi durum yksa
(130 puan) tarafından
Canm bu yusuf yusuf ne oluyo heryerde goruyorum bu yaziyi ama anlamiyirm
(2,351 puan) tarafından
Nisa yusuf yusuf demek korkmak urkmek manasinda kullanilan bi tabir ama aslinda bi erkek ismidir
(130 puan) tarafından
Anladm sagol tatlim
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Cnm düzensizlikler olur ama sen bi test al yinede hakkında hayırlısı olsun 
(2,351 puan) tarafından
Evt bgun alcaz test ya du baklim
(5,436 puan) tarafından
Hayırlısı olsun cnm
0 oy
tarafından
Bende 4 aylıkken hamile kaldım üzülme yalnız değilsin yiyecek ekmeği varsa oluyor canım hayırlısı olsun ama düzensiz de olabilir benim de düzensiz de spiralden dolayı benim ki 
(2,351 puan) tarafından
Banada emziren annede duzensiz olabilr dediler ama baklm hayrlisi .
Ya uzulmkte deglde agir gelir  hazir degiliz esmde bende
tarafından
Valla hamile olunca öyle de bir hazır oluyorsun ki ben ilk hamile olduğumu öğrendiğim de ağlamıştım allahım ben nasıl bakacam iki tane küçük çocuğa diye
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Hakkinda hayirlisi canim ama bnce bebek daha cok kucuk.oldugu icin tam duzene girememissindir Allah hakkinizda hayirlisini versin 
0 oy
tarafından
Oo sen hemen düzene girmiş gibi olmuşsun. Benim de kürtajdan sonra hiç sapmadan devam etti.bence hamile olabilirsin yaa, korunmuyor muydunuz? 
0 oy
(437 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı canım gönlün e göre olur inşallah 
0 oy
(15,657 puan) tarafından
Bende de senin dediğin gibi oldu 40 çıtı kanama oldu yine adet dediler bitti 2 hafta geçti bi daha oldum sordum doktora gel dedi düzensizlik başlamış gidemedim ama ay ay oldum sonra düzeldi her ay oluyorum ama bazen 2 3 gün önceden oluyorum tam aynı tarihte değil 
0 oy
(982 puan) tarafından
Merhaba canım seni merak ettim. Bi ara tahlil filan yapmıştın. Kötü birşeyden şüphelenmişti doktor. Ne oldu o durum? İyisin umarım? 
0 oy
(1,164 puan) tarafından
Gecikme olması çok normal canım berk 4 5 aylıktı benimde. O zaman 11 gün gecikmişti
0 oy
(337 puan) tarafından
Şuan aynı durum bende de var kızım dört aylık oldu ve ben yine hamileyim birde sezeryan Allah yardimcimiz olsun bende üç ay düzenli adet görmüştüm adetim geceli altı gün oldu test yaptım çift çizgi çıktı
0 oy
(2,768 puan) tarafından

Canım sanirim bu normal birşey duzensizlik 1 yila kadar yinede test al icin rahatlasin. Ben 9 ay olucak daha hic adet olmadim mesela suphelendim test yaptim pozitif cikti nasil korktum zümra 5 aylıktı o zaman ama doktora gidip kan verince emzirme hormonlarimin yuksek oldugunu bundan kaynakli oldugunu soyledi :)

0 oy
(35 puan) tarafından
Doğum yapali 7 ay oldu ve adet olmadm bnde korku icindeyimm

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 306 göst.
1 Kasım 2022 Aile kategorisinde Metinin annesi (329 puan) tarafından soruldu
+5 oy
41 cevap 807 göst.
10 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde SakuraCicegi (1,097 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 367 göst.