0 oy
255 göst.
Aile kategorisinde (1,235 puan) tarafından
Kizlar 2.hamileligim 33 haftaligim oglum normal dogumla oldu zorlandim dikislerim acildi filan bunu sezeryan istiyom ama ondanda korkuyom nasil olacak kendimi cok kötü hissediyom bazen en hayrlisini istiyom allahtan kizlar nasil yenecegim ben korkularimi belden uyusturmali istiyom ama heycana dayanamam gibi geliyo genel olsam bu sefer uyanmak zor diye korkuyom kizlar bir fikir biraz cesaret verin 

13 Cevaplar

0 oy
(536 puan) tarafından
Ben belden uyusturmali sezeryan oldum zor olmadi sadece ilk ayaga kalktigimda zordu ilk gün eşim espri falan yapip güldürüyordu agliyordum gulerken dikislerim agriyodu sonrasinda bir sorun olmadi. 7. Saatte ayaga kalktim sonra hiç oturmadim. Kahve falan da icmedim bel agrim baş ağrım olmadı. Anestezi yapilirken iyi eğilmek gerekiyor yoksa baş agrisi kaliyormus
(1,235 puan) tarafından
Oyle diyolar hepsinin artısı eksisi var ama kndime engel olamiyom korkuyom  sütün geldimi hemen
(536 puan) tarafından
Hemen geldi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben belden uyusturmali oldum ama bebeği cikarirlarken hissettim çok canım yandı doktorlar hemen bayılttı ama uyandığımda canım çok yanıyordu bebeği bile görmek istemedim yanımda beraber görürken eşim gördü şimdi ikinciye hamileyim ama sezeryan ağrım aradan 3 yıl geçmesine rağmen hala var 
(1,235 puan) tarafından
Offf korkuyom boyle seyleri duydukca
(3,767 puan) tarafından
Bende belden uyusturdukar dediğin gibi ccikartirlarken hissettim benle dalga geçtiler.kendimi kasinca tamamen bayiltilar
0 oy
(12,655 puan) tarafından
Sağlıcakla kavuşun inşallah

Bende 36 olduk ikinci ilk suni sancı ile 28 cı saatte doğurdum ☺️ ama yine normal düşünüyorum inşallah bi sorun çikmazsa 

Hayırlı doğumlar nasip etsin doğum şekli önemli değil yeterki sağlıklı olsunlar 
(1,235 puan) tarafından
Ins saglikla gelirler fakat her turlusunden korkuyom
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Ilkim normal oldu ikincim sezeryan hayirlisi neyse o olsun ins 
(1,235 puan) tarafından
Amin ins
0 oy
(4,973 puan) tarafından
Cnm bnm iki sezeryan arada bir buçuk yıl ara oldu ilki pata kute hiç farketmedim ikinci artık herşeyin farkındaydım ilk  uyusturdular diğer ayağımda parmağımı oynattim ikimci kez vurdu hiç bişey hisetmedim acımıyor kendini korkutma hayırlısı bu. Şöyle düşün tam cikarcaklar sen giruceksin Rabbim yardım ediyor inşallah bide bakmışsın wvdesin
(1,235 puan) tarafından
Yinede kendime engel olamiyom korkuyom sütün hemen geldi mi
(4,973 puan) tarafından
Hemen sarı süt aktı ama bnm öyle aman aman sütü olanlardan değilim doyurmuyirdu bn mamayla takviye ettim şimdi sadece anne sütü ve ek gıda veriyorum . Korkma cnm zaten oraya girince seninle konuşuyorlar dikkatini dağıtıyorlar bı bakyrsn bitti
Oğlumda öyleydim oğlum hiç aglamado cikarmislar yukarı gtrmusler bn sonra oğlum nerde deyince çıktı çoktan demişlerdi unutmam ;)
0 oy
(683 puan) tarafından
Ben normal dogum yapıyorken son anda kordonla boynuna dügüm attı oglum ver acil sezeryana alındım genel anestizi verdiler oglum 10.30 da dogdu benim ayıldıgım 12ydi zaten bebek yokmuştu yanımda küvez almışlardı normalden sezeryana geçildiği için solunum sıkıntısı oldu şuan 16 haftalık hamileyim aynı doktora gidiyorum ama henüz dogum hakkında bişi konuşmadık sezeryan olsam  spinal hissedermiyim diyorum normal doguma kalkışsam sezeryan dikişlerimi bişi olurmu yada yine bebegim küvez girermi diye korkuyorum Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin saglıkla kucagımıza alalım inşallah 
(1,235 puan) tarafından
Amin ins
0 oy
(7,259 puan) tarafından
Canım her doğum farklıdır bende baya sıkıntılı doğum yaptım ama yine olsa yine normal doğum isterim doğum sürecinden sonra dinen ağrin var ama sezeryanda devam eden bir ağrin olacak hem ikinci doğum sen daha tecrubelisin hemde vücudun ikinciyi daha kolay kaldırır 
(1,235 puan) tarafından
Iste kimi sezeryan iyi diyo kimi normal bn suan notmalin agrisini bildigim icin sezeryan istiyom kafam karmakarisik tek hissettigim sey korku
(7,259 puan) tarafından
Kendini kasma canım bak Allah hayırlısını versin ama sezeryanin sonradan ağrısı çıkıyor birinciden tecrubelisinde bu daha kolay olur
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Kızımı 6 saatte oğlumu 40 saatte normal doğum yaptım ve oğlumda doğum sonrası dikişlerim ödem yaptı baya baya şişti ama yine olsa yine normal derim
(1,235 puan) tarafından
Diyemiyom bn bi travma oldu bnde o masaya cikmaya bile korkuyom
(1,539 puan) tarafından
Kuzum valla ben hastanede afedersin açılma ve kanamayla kacacaktim o dereceye geldim pazartesi girdim cuma hatta cumartesi sabah çıktım hastaneden doktor başlattı doğumu ve bin pişman oldum yatisi kabul ettiğime yalvardım resmen sezeryan diye yok yapmadilar suni sancı ayarları var ya saat gibi onu en son 80 lerde alıyordum proflar geldi dedi ki yanımda bu kız bugün doğuracak titretin yatağı dedi doğumhane doktorları geldi o suniyi 100 e aldılar en sona oluk oluk aktı sancı serumu bebeğim ilk sanciyi balonu taktiklarinda strese girdi yukarı çıktı rahimde yukarı çıktı iciye midemin altına toplandı inmedi oğlum en son 39 . Saat sonunda elleri ile müdahale ettiler açılmaya  6 cm çıkardikar zaten yorgundum birde acıkma olsun diye doğum haneye kadar yürüyerek gittim ki çok yakında değildi  doğuma alındım oğlum indi doğumhane karşısı odaya alındım bu kezde sürekli ikinmam oldu ama ıkınma dediler bebeğim içerde damar gibi biryere takılmış elleriyle atlattirmya çalıştılar eini çektiler tam sancım geldiğinde tekrar Çarşamba pazarına dönmüştü orası artık en son olmayacak boyke dediker şırıngaya 1 CC cekiki bı ilaç getirdiler sancım geldiğinde doktoun biri kolumdan o iğneyi diğeri eliyle assaigadan bırsey yaptı aynı anda sonra Hah oldu dediler apar topar sandalyeye oturtup karşı doğum haneye soktular koştur koştur sonra iki kişi kucakladı masaya sonrası çok şükür bin şükür oğlumu kucağıma aldım ve herşey bitmişti o kadar güzeldi ki anlatamam sanki 40 saat o sancıları falan cekmemisim gibi oldum dikiş desen hâlâ hasarlı tekrar gitmeye korkuyorum ama bunlara rağmen tekrar normal isterim 3. Açıkçası çevremde olan sezeyanlar hâlâ toplamadi kendini ablamın ilk sezeryani 11 yıl önce ikincisi 6 yıl önce oldu hâlâ ağrısını çekiyor arkadaşlarım desen yine öyleler ben ödemim gittikten sonra kalktım gzuelce işimi gücümü yaotim 3 . Gün ağrısı sancısı oldu mu tabiki oldu ama yiende rahattım şuan hala hassr olmasınin Sebebi de dikiş yapılırken biryerde et beni gibi çıkıntı oldu tahatsiz etmiyor ama estetik açısından aldıracam onu çok uzun oldu ama bak herşeye değiyor birde ilk bebekre birşey bilmiyoruz ne olacak nasıl olacak bilmiyoruz o yüzden rahat oluyoruz ikincide neler olacağını sanciyi falan bildiğimizfen korkuyoruz oğluma hamile kaldığımda ben de çok korktum ki kizimi 6 saatte doğum yaptığım halde arada sezeryan olacam dedm sonra vazgeçtim sonra sezeryan dedim ama yine normal yaptım Allah hayırlısını versin canım bence bebeğin nasıl gelmek istiyorsa öyle gelsin Rabbim sağlıkla kucağına aldırmayı nasip etsin uzun oldu biraz ama korkma herşeyi akışına bırak belki şimdi normalden korkuyorsun sezeryan istiyorsun ama benim arkadaşım var  sezeryan olacaktı öyle kolay doğumu oldu ki sancısı vardı az az 3 . Doğumu korkuyordu sancısı oldu sancı az diye gönderdiker sonra geve sancısı oldu geri gitti direk doğuma girdi çocuğun başı gelmişti bile o gidene kadar en fazla 2 saat sürdü evdeki sancıyla birlikte hazırlanıp çıkıp hastaneye gitmesi doğumu hastanede yaklasik evine uzaklığı 60-65 km falan  yani demem o ki korkma akışına bırak rahatla hamileliğin tadını çıkar bırak bebeğin karsr versin nasıl gelmek istediğine
0 oy
tarafından
Sezeryan yapma direk normal yap hatta 2.dogum yapan kişiler kolay doğuruyor belki seninde öyle olur korkutma kendini iyi düşün güzel düşün 
(1,235 puan) tarafından
Hala kararsizim nasil olmasi konusunda galiba hicbirsey planladigim gbi olmayacak hersey dogaclama gelisecek
tarafından
Ben şimdi 2.hamilelik için korkuyorum ilk sezeryan oldum zorla şimdi sezeryan istemiyorum ama gene mecbur olacam sezeryan olursan herseye dikkat etmen gerek soğuk almaman lazım vs vs
0 oy
tarafından

Özele gidiyosan prenses doğum yap ben ikinciyi oyle yaptim cok sükür ne kesi ne dikisim olmadı darısı size insAllah bol bol meryem suresini dinle sancı cekerken hep onu dinledim cok iyi geldi yalniz odadaydim ama sure bana guven veriyodu sure bitince odada yalnizlik hissi geliyodu acinca sanki yalniz degilmisim gibi hissediyodum :)

(1,235 puan) tarafından
Onu dr cok onermiyo sanciyi hissetmezsen ikinamazsin bebek daha cok kanalda kalir demisti ilk dogumda
tarafından
Benimki hic demedi sancıyida hissetmedim catala cikmamla dogması bir oldu sadece ıkın dediginde ikindim ikindigimi da hissetmiyodum ama ikiniyomusum demek ki yanimda bi ebe vardi napcan karnimami bastircan dedim ikinamazsan evet dedi ama gerek kalmadı ilk bebegime gore hem daha uzun hem daha kiloluydu bu hem ikindim hem daha kolay oldu bilmiyorum belkide Rabbimin rahmeti cunki kimsem yoktu esimden baska hep dua ediyodum yuzume bakti
0 oy
(250 puan) tarafından
Korkma kuzum ne kadar korkarsan o kadar kötü oluyor çünkü benim ilki çok iyiydi sezeryan olmuştum gayet sakindim ve hicbirsey hissetmedim hemrnde ayaklandım ikincide de ne yapılacağını bildiğim için çok korkmuştum ya hissedersem diyip kendimi çok kurmuştum ve ameliyatta az daha şoka giriyordum doktorlar falan çok telaş yapmıştı benim için ne kadar kendini kurarsan o kadar kötü oluyo sen sakın ol korkma illa o çocuk karnından çıkacak ve sen bunu yapmazsan kimse senin yerine yapmayacak sakin ol ve bebeğine kavusmanin tadını çıkar :))
(1,235 puan) tarafından
Oyle ama kendime engel olamiyom ister istemez stres yapiyom
(250 puan) tarafından
İlla ki yaparsın bitanem ama bugünler de geçecek ikinci de bende çok stres yaptım allahim bi görseydin ama bak 48  gün geçti bile
0 oy
(163 puan) tarafından
Mecburiyetten sezeryan oldum ama hiç pişman değilim. Belden uyuşturuldu ve çok kısa sürdü. İlk bir iki gün ağrın olur. Çabuk toparlanırsın. Bende Genel anestezinden korkuyorum. Genel olduğun zaman seni daha çok sersemletir o anları kaçırırsın.
0 oy
(97 puan) tarafından
Bende çok panik bi kadınım ilk doğumum 4 ay önce yaptım sakinleştirici istedim çok rahat girip çıktım öyle korktuğum gibi de olmadı hiç bir şey hissetmiyorsun 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 310 göst.
12 Ağustos 2023 Aile kategorisinde EbruMeva (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 57 göst.
30 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Prensimin annesi (136 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 95 göst.
17 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Anne.adayii (825 puan) tarafından soruldu

380,153 soru

11,380,480 cevap

34,871 kullanıcı

...