0 oy
158 göst.
Diğer kategorisinde (78 puan) tarafından
Merhaba ilk hamileligim. Sezeryan oluyorum 5 gün sonra şuan aslında birşey hissetmiyorum ama beni korkutan bir takım şeyler var. Yani olanı olduğu gibi söylemeniz istiyorum :) 1. Si sonda takilimi 2. Si çıktıktan sonra karına bastırma olayı 3. Sü gaz cikarma olayı hemen çıkıyor mu gaz yoksa yapmam gereken bişey var mı gazın hemen  cikmasi için  4. Sü  ne zamana toparlaniyorsunuz tam anlamıyla ve sütünüz hemen geldimi ?

16 Cevaplar

+2 oy
(8,908 puan) tarafından
Sırayla gidelim cnm 1. Sonda takılıyor 2.si karnına bastırma olayı eğer sansliysan ameliyathanede narkozlu şekilde yapiyorlar yoksa ameliyattan çıktıktan sonra ayık şekilde yaoiyorlar biraz can yakıyor 3.su sütun gelebilirdi gekmeyebilirde bu tamamen bünyeye bağlı her ihtimale karşı çift elektrikli sağım pompasi koy cantana 4.su ben 3 saat sonra desteksiz kalktım ayağa ertesi günü ceylan gibi sekmeye başladım bu tamamen bünyeye bağlı bazıları maalesef günlerce ayağa kalkamıyor 5.si gaz icin özel hastanedeysen lavman yapiyorlar eğer değilse fatmacigimin aklı sayesinde kimyon çayı ve nescafe içerek rahatlıkla cikartabilirsin... 
(7,289 puan) tarafından
Canımmmm。・:*:・(✿◕3◕)❤。・:*:・(✿◕3◕)❤。・:*:・(✿◕3◕)❤。・:*:・(✿◕3◕)❤
(8,908 puan) tarafından
Her zaman duamdasin ❤️❤️❤️
(78 puan) tarafından
Ay cokkk teşekkür ederim çok saolunn
-Reklam-
0 oy
(4,289 puan) tarafından
Genel anestezi ile doğum yaptım bayilmadan önce dogumhane de taktilar sondayi sonra ayildim karnima falan bastirmadilar benim sonra eve geçince sutum geldi yani 2 gün sonra gaz çıkarma da da sorun yasamadim  4. Gün de annemi evine yolladim kızıma baktım 20. Günde hicbirseyim yoktu ayaktaydim kolay geçti benim sukur
(78 puan) tarafından
Ayy çok güzel umarım benimde böyle olur umarimmm
(4,289 puan) tarafından
Olursun allahin izniyle kuzum
0 oy
(7,447 puan) tarafından
İki sezeryan olan biri olarak söylüyorum sonda takılı evet çünkü hissetmiyorsun ve ilk altı saat kalkamıyorum yasak zaten karına bastırma şöyle kum torbası koydular bana ikisinde de üstümr ve hafif bastırdılar öyle acımıyor canım tatlıdır yani birde ama kum torbası artık bir süre sonra rahatsız etmeye başladı ağırlık olsun diye koyuyorlar gaz içinde saat başı yürüyüş yaparsan sıkıntı olmuyor bir haftada tam anlamıyla toparlandım sezeryandan korkma hemen topluyorsun zaten bir buçuk sene ara ile doğum yaptım kötü olsa yapmazdım :)
(78 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim güzel ve rahatlatıcı yorumunuz icinnnnnn
(7,447 puan) tarafından
Rica ederim sadece gerçekleri söyledim rahat ol zaten bebeğini görünce herşeyi unutuyorsun :)
0 oy
(1,207 puan) tarafından

Sondayi ameliyatta taktılar iğneden sonra çıkartırken hiç hissetmedim zaten

Bnde karına bastirmaktan çok korkardım ama sadece dokundular şaşırmıştım hatta bu kadar mı diye :)

Lavaboya çıkamadım o yüzden lavman yaptılar ondan sonra taburcu oldum

Sütüm de yaklaşık 24 saat aç kalmıştım o yüzden biseyler yedim filan öyle geldi ama o gün yavaş yavaş gelmeye başlamıştı öyle 3 4 gün beklemedim şükür 

0 oy
(7,289 puan) tarafından

Gaz için kimyon al cnm yanına bi'de ketıl al kimyon çayı yap kendine gaza çok iyi geliyor nescafe iç narkozu hemen atman için valla gerisini hatırlamıyorum:D

tarafından
Ben seni daha olgun bekliyorum dum çok genç çıktın;)
(7,289 puan) tarafından
O senin güzelliğin cnm bnm
25 ı'm kız ne Genç'i:D
tarafından
Bende 24 daha gençliğimizin baharindayiz kız sus :D
(78 puan) tarafından
Hangi nescafeden alayım aşkım
(7,289 puan) tarafından
Klasık cnm
0 oy
(1,708 puan) tarafından
Rabbim hayırlısıyla bebeğini kucağına almayı nasip etsin inşallah canım ❤️ 

1: sondayi amaliyattan hemen önce taktılar hiç hissetmedim takılırken 

2: karnıma bastirmadilar hiç özelde doğum yaptım ☺️

3: gazın çıkması için bol bol su yürüyüş sade neskafe ve en önemlisi hazır kayısı suyu meyve suyu iç çok işe yarıyor ☺️

4: ben 2 günde ayağa kalktım bir haftada eski hayatıma döndüm 

Aslında sorduğun herşey bünyeyle alakalı hassas bir yapın varsa geç oluyor ama çok nazik değilsen hemen toparlıyor insan. Tabiki ağrı oluyor sonuçta ameliyat yani. Ağrım var diyip yatarsan zor toparlarsin ne kadar yürüyüş o kadar erken toparlanma ☺️
(78 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım aminn.. öncelikle yorumun için cooook teşekkür ederim Allah razı olsun benide rahatlattin
(1,708 puan) tarafından
Rica ederim canım ❤️ rabbim hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah ❤️❤️
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Ben sonda takılırken hiç hissetmedim doğuma girmeden odada takıldı hemde çok kolay bir işlem yeter ki kendini kasma rahat bırak karnına bastırma olayı da oldu torba koydular zaten ve benim için en zorlu durum oydu illaki can acısı oluyor taze bir yara var nasıl olsa gaz çıkarma olayı da çok rahat oldu ben sabah dogum yaptım aksam vakti gaz çıkarma oldu toparlanma konusu ise sana bağlı bir durum ne kadar çok yürürsen yatmazsan o kadar çabuk ayağa kalkarsın ben hastanede 3 kat merdiven çıkıp indim çabucak toparladım sütüm de doğumdan çıkıp odaya geldiğim anda hemen gelmişti tabi dogum olayı kişiye özeldir sen duanı et kalbini ferah tut ben hemen ayağa kalkarım inşallah de akışına bırak sağ salim yavruna kavuşursun inşallah 
(78 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim bitanem amin çok sağol
0 oy
(6,998 puan) tarafından
Kendi yaşadıklarımı aktarayım hemen sonda takarken de çıkarırken de hiç acımadı karna bastırma olayı benim için en feci olanıydı gazım aynı gün içinde çıktı ekstra bir şey yapmadım 10 güne toparlandım sütüm de hemen geldi bu arada iki sezeryan oldum.
(78 puan) tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim güzel yorumun için
(6,998 puan) tarafından
Rica ederim canım hayırlı doğumlar.
0 oy
(790 puan) tarafından
1.sonda bana işkence gibi geldi spinal oldum uyusturulunca doktorum taktı.

2.karnıma bastırıldı zaten hazırda çektiğin bir ağrı var anlamıyorsun ben çok rica ettim bastırmayin diye sonra daha Kotu olur rahimde sorun olur dediler bastirdilar korktuğum gibi bişey değildir.

3.gaz çıkarma benim doktorum için yeterli olmadı büyük tuvaletini çıkmadan yapmak zorundasın dediler mecburen lavman yaptılar hiç korkulucak bişey değil en kolayı o.

4.ben bu güne kadar sezaryen olanlar içinden en zor atlatan kişiyim aynı gün yuruyemedim bir sonraki gün yürüdüm.

Sütüm hemen geldi ama bebeğim sürekli red etti .

Benim ki mecburi acil sezaryendi ama bugün olsun yine sezaryen isterim doğum anındaki acıdansa sonradani tercih ederim bana sezaryen mi normal mi diye sorulmadı ama sorulsa sezaryen derdim
(3,535 puan) tarafından
Üzgünüm ama sezaryen olanlar arasında en zor atlatan sen değilsin=)))) 2 sezaryen doğumla bende bunu diyorum canım :D
(790 puan) tarafından
Doğrudur:)
Ben çevremdeki kişiler arasında kıyaslama yapmıştım genelleme yapınca dediğiniz doğru sizden benden zor geçiren insanlar var
(78 puan) tarafından
Teşekkür ederim bitanem yorumun için bende öyle düşünüyorum senin gibi :)
0 oy
tarafından
Bunlar kendiliğinden oluşan olaylar herkeste bir değil ki kuzu

Benimki sondayi ameliyata girmeden taktılar sadece biraz yanma oluyor

Karına bastırma da herkese yapılmaz pıhtısı olana yapılır 3 gebelikte sadece 2. Sinde yapıldı bana

Gaz çıkarmaya gelecek olursak onu yürüyüş yapınca oluyor zaten senin ayriyeten yapman gereken bişey yok

Toparlama süreci herkeste farklı oluyor kimisi iki günde kimisi de 10 günde ben çok geç toparladım kendimi bu kadar:)
0 oy
(11,060 puan) tarafından
Sonda takarken pek bişi yok da çıkarırken hafif bi sızı gibi bişi oluyo bende. Karna bastırma o kadar önemsiz gelmiş ki hatırlamıyorum bile yapıldı mı yapılmadı mı (3 sezeryanım var bu arada hiç birininkini hatırlamıyorum) . Gaz çıkarmak ve toparlanma sana bağlı. Uyuşukluk çıkınca yürümekten korkma. Yürürsen ve kimyon rezene çayı içersen rahat çıkarırsın gazı. Sade granül kahve de iç baş ağrısı olmasın. Ben kimseden yardım almadan yürüdüm her sezeryanımda da. Uyuşukluk gittikten sonra her işimi kendim hallettim hep. Sezeryan akşamı bahçeye çıkıp dolandım falan, korkma yani her bünye bir değil ama stres yapar hasta kafasına girersen zorlanırsın. Öyle yapmazsan çabucak toparlarsın inşallah. İlk doğumda sütüm hemen gelmedi 3. Gün geldi. Diğer doğumlarda direkt vardı sütüm. Ha bu arada evet yürü falan ama yine de dikkat et kendine, soğuk almamaya bak. Sağlıkls gelsin bebeğin
(78 puan) tarafından
Teşekkür ederim canımm yorumun için amin insallah
0 oy
(66 puan) tarafından
Öncelikle herkesin farklı oluyor Allah güzelce kucağına almak nasip etsin.

1  bana sonda takılmadı 

2 spinalden sedasyonlu doğum yaptım karnına basmalari falan hatırlamıyorum 

3 hareket ettiğinde olacaktır diye düşünüyorum 

4 toparlanmada kişiye göre ama ayağa kalkıp bol bol yürürsen daha kolaylaşıyor bence  benim sütüm 3. Gün geldi duştan sonra 
(78 puan) tarafından
Amin bitanem teşekkür ederim güzel yorumun için
0 oy
(1,627 puan) tarafından
Sondayı ben hiç görmedim hissetmedim ne takılırken ne çıkarılırken karnımada ameliyathanede bastırdılar 4 saat sonrasında destekli şekilde kalkmaya başladım ve bana ebe geldi nekadar çok yürürsen onkadar çabuk toparlayacaksın gazını rahat çıkartıcaksın dedi sakın iki üç gün katı şeyler yeme dedi ben yanıma kayısı hoşafı yapmıştım onu yedim çorba yedim kayısı meyve suyu içtim su tek bunlarla geçirdim 3 gün gaz için kimyona ekmek banabilirsin zeytinyağınla karıştırıp ve korse şart pişman oldum hastaneden çıkarken takmadığıma arabada ev gelene kadar karnımı tutum sallanmasin diye içim döküldü aşağıya doğru hep eve geldim korse taktım dünya varmış daha rahat yatıp kalktım ve karnım çabuk indi atletin üzerine tak ama ben yazındı direk taktım isilik olduğum için 4 gün takabildim hep taksaydim hiç göbeğim kalmayacaktı yada korseli taytlar dahada iyi olabilir hem aşağıdanta toparlar 
0 oy
(1,042 puan) tarafından
1.si sonda yi uyusturmadan takmislardi bana canım çok yanmıştı mutlaka uyusturulfuktan sonra takmalarini isteyin 2.si karına bastırma olayında baskıyı hissediyorsunuz ama ağrı yok 3.su gaz çıkarma olayı için bol bol yürüyüş yapmanız gerekiyor ki hemen olsun ben doğumdan 3 saat sonra gaz çıkarmıştım afedersin büyük abdesti bile yapmıştım  doğumdan 1 hafta sonra ayaktaydim hemen toparladım hiç yatmadım ağrım sızım tabiki oldu ama hiç yatmayı tercih etmedim sütüm hemen gelmeedi benim çok sıkıntı çektim ama o tecrübe sahibi olmadığım içindi doğumdan sonra hastanede büyük süt sağma pompaları var sütünüzü sağın ve memeye bolca masaj uygulayın ki sütünüz insin 
0 oy
(993 puan) tarafından
İki bebe anası olarak ilk doğumda önce sonda takıldı boşuna canım yandı gerek yokmuş aşağıda uyustuktan sonra takın dedim hissetmedim sende öyle söyleyebilirsin gerek yok canının yanmasına 2.karnina ameliyatta sen uyusukken basarlar hissetmezsin yukarda hafif dokunurlar yine tamamen hissetmezsin ama acır biraz çok değil 3.su bol hareket edebilirssen ve içecek tüketebilirsen daha çabuk gaz çıkar  sonrasında yemek yemek serbest 4. Toparlanma değişir benim malesef ilkinde baş ağrım oldu spinal oldum 1 hafta onun ağrısı ertesi güne de göğsüm yara oldu derken 2 haftayı buldu ayaklanmam tamamen iyileşmek süreç gerektirir süt konusunda benim hamileyken gelmeye başladı o yüzden sknti olmadı ama olumsuz şeyler düşünme gelir hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün bebeğim şuan 8.5 aylık oldu merak etme hayat bu herşey gelip geçecek acisida agrisida
(78 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım rahatlatici birr yorumdu
(993 puan) tarafından
İnşallah herşey güzel olur
0 oy
(4,225 puan) tarafından
Hemmen anlatıyorum. 

1.si sonda genelde uyuştuktan sonra takılıyor. Öyle olmasa bile çok hafif rahatsız ediyor sadece. Acı pek olmuyor korkma :) deerriiinnn nefes al:) 

2.si karna bastırma olayını bana yaptılar. İnan hiç korkulacak birşey yok. Acı beklersen acı gelir. Acıyı bekleme. Hatta hemşireler bana dedi ki ara ara kendin bastır için temizlensin ben tüm gün 10-15 dkkada bir kendim bastırıyordum :).  

3.sü yürümen lazım canım. Yattığın yerde zor gaz çıkartırsın. Doktor yürü dedikten sonra. Durup durup kalkacaksın. Yatma süren 1 saati geçmesin. Hep kalk. Yürürken dik yürü. İki büklüm yürüme. Hiç merak etme dikişlerine zarar veremezsin. 

4.sü 1 haftaya çok ciddi toparlanmıştım ben. Hiiiç hasta yatağı yapmadım. Tavsiyem sen de yapma. Eve geldim normal insan gibi. Akşam uyuyana kadar salondaydım. Evin içinde geziniyorum. Oturuyorum kalkıyorum. Gece yatmaya yatağıma gidiyordum. Sütüm de hastanede gelmedi. Stres oluyor insan orda. Eve geldim sıcak bir duş aldım. Duşta memelere masaj yaptım. Çıkınca da sıcak havlu koyup masaj yaptım. Hop süt indi :)) tavsiyem hastaneye giderken bir tane simit emzirme yastığı al. Bebeği onun üzerine yatırıyorsun. Dikişin üzerine binmiyor çocuk iyi oluyor. Hem sırt ağrısı da yapmıyor :)
(78 puan) tarafından
Ayyyý  cokk teşekkür ederim rahatladım vallahi okurken çok sağolun dediklerinizi not aldimmm

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 370 göst.
0 oy
7 cevap 274 göst.
9 Şubat 2020 Diğer kategorisinde oslem87 (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 35 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Leylosss1234 (11 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 51 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Leylosss1234 (11 puan) tarafından soruldu