0 oy
184 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,436 puan) tarafından
Kizlar doğumuma 2 aydan az kaldı , nohut pişirdim atdim buzluga şimdide kapya biber patlican filan kizartıp atmak istyorum karışık veya biber dolma filan yapmak bana doğumdan sonra kolay olsun diye, yaprak sarmayida sadece sarıp buzluga atsam bozulurmu acaba ne kadar dayanır ve doğumdna sonra yemek isleri bana kolay olsun istyorum baska onerilerinizde varsa buzluğa atmalık bekliyorum 

11 Cevaplar

0 oy
(5,495 puan) tarafından
2 sene sonra çıkarıp pişirdiğim oldu eğer donu çözümezse sıkıntı olmuyo ne kadar durursa dursun
(1,436 puan) tarafından
Hadi ya yillikdamı atila biliyomus cok iyi o zaman
(435 puan) tarafından
Kız sarmayı 2 sene nasıl beklettinn :D canım sıkıldıkça yaparım :D
(5,495 puan) tarafından
Bende çok severim ama kaynanayla oturmanın dezavantajları işte :D
(5,495 puan) tarafından
Buzlukta ki herşey öyle donu çözülmesin yeter
-Reklam-
0 oy
(1,747 puan) tarafından
Börek poğaça tarzı şeylerde yapıp atabilirsin dolaba
(1,436 puan) tarafından
Yemekler bitsin tatlılarıda atacam cok tesekkurler
0 oy
tarafından
Kuru fasulye de nohut atmışsın zaten bir de börek kek poğaça açma kurabiye falan da olabilir
(1,436 puan) tarafından
Cok tesekkurler yemeklik atayim sonra tatli falan atarım ne kadar erken başlasam o kadar iyi aslind
0 oy
(10,045 puan) tarafından
Istedigin kadar durur bisey olmazki buzlukta. Sana tavsiyem sulu kofte icin kofteler hazirla minik minik 5 6 poset at. Patatesi dogra kup kup at al sana soganini kavurdunmu hazir sulu kofte. Normal kofte yap at ister kizart ister sulu yemek yap sonra. Sigara boregi sar at. Bende gecen denemek icin nohuttan az bisey peynir kabina koydum attim buzluga cikardim kaynattim yeni gibi oldu valla hicbisey olmadi. Atarim artik kalan yemekten :) kaynanam pirasa ispanak yikar dograr atardi bende alistim simdi fazla aliyorum ispanak mesela 1 yemek yapiyorum 1 yemeklikte dograyip atiyorum cikarinca direk yemek. Hatta bi kere borek ici yapmisti kaynanam soganli ispanak bizde sehir disina cikacaktik dedim dolapta bozulmasin attim buzluga gelince direk yagda salca kavurdum attim icine miss gibi oldu hazir yemek
(1,436 puan) tarafından
Ayyy ne guzel ne guzel bu tavsiyeler kizzz Allah razl olsun . Çok pratikmis internetde aratsam bulamam boyle seyler denemeden guvenemiyom ya ama sen denemissin hepsini ıspanak buzlukda zarae gormuyo oylemi
(10,045 puan) tarafından
Yok kiz bende oyle derdim ama hicbisey olmuyo. Kaynanam yillarca calisti benim eve gelir kostur kostur yemek yapardi o yuzden herseyi hazirdi. Sogani bile dograr atardi dolaba patatesi dograr atar gelir 5 dakkada yemek yapardi. Mesela pilavimi kaldi kadinbudu kofte yapar atardi dolaba hemen cikar kizart. Bende ondan gordum hep :)
0 oy
(2,790 puan) tarafından
Sarma benim 9 aydır duruyordu bu gün çıkartm canım bende artan yemekleri hamur işi vs hep atıyorum buzluğa pişmiş kuru fasülye nohut karnıyarık hepsini atıyom buzluğa canım 
(1,436 puan) tarafından
Çok teşekkürler canim tum tavsiye edilenleri atacam busefer heyvandan elim ayagima dolasmak yok. Gerekse misafir gerekse kendim için ay aman be ek imkan vermeyecek diye heycanlanmak istemiyorum zaten bir bebek yine var  tedbir onemli
(2,790 puan) tarafından
Ispanak yerseniz doğra yıka suyu süzülsün buzluğa at hemen pişirirsin canım
0 oy
(59 puan) tarafından
Kaynanamin sarması iki sene durmuştu:))

Ben sulu köfte mantı sarma içli köfte sigara böreği poğaça kete haşlanmış nohut fasülye taze fasulye yeşil mercimek buğday közlenmiş biber patlıcan kızartılmış patlıcan ne bulursam atarım 
0 oy
(264 puan) tarafından
Mantı köfte sulu köfte poğaça, misafirlere kurabiye. 
0 oy
(4,673 puan) tarafından
Annem 2yillik sarma sarar 2yılın sonunda yemisligimizi bilirim.d
0 oy
(150 puan) tarafından
Durmasına durur ama her pirinç de dayanmıyor buzlukta. Ben dolmadan sarmadan artan iç harcı attım çıkarttkm eridi pişti toz gibi oldu dolmanın içinde. Tadını da bozdu. Pütürlü pütürlü kötü oldu. Tavsiye etmem pek
(1,436 puan) tarafından
Yaaa hangi pirinç acaba ben kırık prinç kullancam
(150 puan) tarafından
Bende kırık pirinç kullanırım. Hatırlamıyorum valla ne markasını ne de nereden aldığımı. Ama pirinç soğuğa dayanıklı olmaz haberin olsun
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Cnm merak ediyorum. Doğum sonrası evde yardım edecek yemek yapacak bir büyük olmadığı için mi yemek yapılıp buzluğa atıyorsunuz? Şahsen bende çocuk düşünüyorum. Kismeyi yanımda istemiyorum kızımda çok sıkıntı yaşadım çünkü neyse. Burdan fikir oldu bende buzluğu doldurucam inşalllah
(1,436 puan) tarafından
Evde var buyuk k valide ama onun yaptığı temiz olmuyo ve tatsız tuzsuz hiç seven yiyen yok  eşim ve kaynim da hafta içi işten kalırlarsa onlar yapa bilir belki hergün işe gitmek zorunlu burda ama kalmayinca mecbur ben yapcam
(1,309 puan) tarafından
Anladım cnm afiyetle yiyin
0 oy
tarafından
1 sene kaldı yaptım hiç bi sıkıntı olmadı 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 170 göst.
24 Şubat 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Emmarose (261 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 73 göst.
31 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Ashshhshs (996 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 84 göst.
5 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Bulut01 (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 81 göst.
19 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde nesibe4450 (49 puan) tarafından soruldu

380,130 soru

11,379,670 cevap

34,868 kullanıcı

...