0 oy
194 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (493 puan) tarafından
Kaç aydır çekiyorum resmen bende oğlumda oğlum daha 2 buçuk yaşında 2 çeşit krem denedik işe yaramadı vücudumda aşırı kaşıntı oluyor yara bere içinde kaldı o izler geçmiyorda her kasıdığimda kanıyor napicam ben yeğenim den bulaştı anne ve babamda bu kadar değil onların azaldı baya ama ben ve oğlumda geçmiyor cildiye ye randevuda alamıyorum sürekli dolu özel cildiye ye gidicem artık büyük ihtimalle muayenesi ne kadardır sizce bide sizin bu hastalık nasıl geçti 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Doktor verir anca ilaç kafana göre kullanma bişey 

Çay ağacı yağı ve zeytinyağı birleşimi çok iyiymiş baktım şimdi sende bakabilir sin netten çok zor değil

Bide kükürtlü sabun yazıyor doktor düzenli kullan

Tüm kıyafetlerini yatak döşek kılıfları ni Havlularini akla gelebilecek herşeyi en az 70 derece de yıka Allah yardımcın olsun a
(493 puan) tarafından
Kafama göre kullanmadım sağlık ocağına gittik Krem verdi hep verdi bı işe yaramadı cildiye bölümüne randevu Yok sürekli dolu netten de bakıyorum sürekli ama cildiye doktora görünmeden birşey yapmadım kıyafet günlük yıkıyorum 60 derecede ama kaç ay oldu yegenimden bulaştı kendimden çok oğluma üzülüyorum sağ ol canim teşekkürler
-Reklam-
0 oy
(102 puan) tarafından
Benim ablamda oldu bu hastaliktan kullanmadigi ilac gitmedigi doktor kalmadi bitkisel yoldanda herseyi denedi ama gecmedi en son instagramda krem gibi bi karisim satilan yer var fiyatida uygundu istersen bi bak  yani cok kotu bi durum anlayabiliyorum seni ablamin psikolojisi bozulmustu artik hergun sirkeli sularla heryeri silip yikiyodu he bide camasirlarinizin hepsini siyah bi posete k9yup 3 4 gun guneste beklet
(493 puan) tarafından
Cildiye randevu Yok özel cildiye ye gidicem büyük ihtimalle gerçekten psikologi falan kalmadı oğlumda daha çok küçük imdada geçmiyor napicam hiç bilmiyorum sağ ol canim
(102 puan) tarafından
Evet ablamda hep ozellere gitti zateñ de hic bi ise yaramadi verdikleri kremler
(493 puan) tarafından
Ya inşallah kurtuluruz ya özelde ki de yaramıyorsa gerçekten napicam bilmiyorum çok kötü bir durum
0 oy
(12,624 puan) tarafından
Kurtulan varsa banada desın devletede özelede fakülteye de gittim bır bucuk yaşında kızımda da var 36 haftalık hamileyim aylardır uğraşıyorum 
(493 puan) tarafından
Özelde muayene ücreti ne kadardı ya nasıl geçecek peki bu lânet olası şey ya Allah' yardımcımız olsun
(102 puan) tarafından
Yani eger almak istersen instagram hesabini atayim hamilelerde kullanabiliyor
0 oy
tarafından
Bizde atlattık 25 günde bitti. 

Her gün kükürtlü sabun ile yıkandık. 

Eczanenin özel hazırladığı kremi sürdük onunla atlattık 
(493 puan) tarafından
Eczanenin özel hazırladığı ilacı abimler kullanmisti bende onlardan aldım bende işe yaramadi
0 oy
(605 puan) tarafından
Kızlar ben uyuzdan çol çekmiş birisi olarak söylüyorum kesinlikle eczane den özel karışım alın eczane özel karışım yapıyor doktorunuza söyleyin mg mını size yazsın onlar hazırlıyor allaha şükür biz öylr kurtulduk ve kesinlikle yattınız yatak yprgan yastık onları kapalı sşyah poşete koyup üç gün bekletin yüksek derecede yıkayın ütüleyin kıyafetlerinizde aynı şekilde özel karışımı yaptırın 10 gne kalmaz Allahn izni kurtulcaksınız
(493 puan) tarafından
Oğlum eczanenin hazırladığı ilacı kullandı geçmedi abimler eczanenin kullandığı ilacı kullandı geçti bende onlardan aldım denedim ama bir işe yaramadı
(605 puan) tarafından
Canım hepsi aynı hazırlanmıyor doz doz oluyor den doktoruna sçyle sana miligramını yazar o herkesin farklı bize doktor kıxıma bana eşime 3 ayrı yazdı
(493 puan) tarafından
Anladım sağ ol
0 oy
(73 puan) tarafından
Bir yakinimz olmuştu kükürt sabunu aktardan almis birde beyaz sirke lavanta bunlarla evde atlatmis bir haftada doktora falan gitmemislerdi
(493 puan) tarafından
Sağ ol deneyecegim inşallah geçer
0 oy
(640 puan) tarafından
Evdeki bütün kıyafetlerini cop poşetine koyup ağzını bantla posetler kesinlikle hava qlmasin yırtık yeri falan olursa bantla. Balkona koy hepsini. Dolaplarıni evini her yerini sürekli suyla sil. Sadece giyebilecwhinjz bir iki parça kıyafetlerini bırak. Onları da günlük değiştir çıkarır çıkarmaz direkt makineye 60 derece en az. Banyo paspasi, evde giyilen terlik, havlu, panduf her şey yikayabjliuorsan 60 derece yoksa cop poşetine dediğim gibi en az 4 gün kalsın oyle 3 gün hava alamayınca oluyorlarmis çünkü. Bu sürede doktorun verdiği ilac kremleri kullan gunluk yıkanın kükürtlü sabunla. Her gün evi makineyle al her yeri aldıktan sonra makineni boşalt çöpe at makinenin borusunu yine bantla ki yine çıkmasınlar. Klozet, banyo, kirli sepeti her gun sirkeli suyla yıka. Tüm bunları yaparsan 1 haftaya biter inşallah. Ben böyle kurtuldum sadece ilac yeterli olmuyor eve her yere yayılmış oluyor. İlaçla vücutta ölse de evin herhangi bi yerinden tekrar vücuda giriyor çünkü.Her gün nevresim yastık yüzü her şeyi değiştir 60 derecede yika. Randevuya gerek yok saglik ocağında****z ilaci istiyirum de yazdir ama evdeki herkesin qyni anda kullanması gerek. Çok geçmiş olsun
(493 puan) tarafından
Sağ ol inşallah bunları yaparım okurken yoruldum valla panduf 60 derecede bozulmazmi

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 276 göst.
7 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 63 göst.
29 Mart 2024 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,395 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 83 göst.
18 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tugceceribassss (144 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 132 göst.
23 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Arzud.1998 (13 puan) tarafından soruldu

379,712 soru

11,366,582 cevap

34,848 kullanıcı

...