0 oy
91 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (20 puan) tarafından
Selamın aleyküm arkadaşlar o kadar moralim bozuk ki anlatamam dünden beri içim içimi yiyor dün eşimle bi arkadaşımıza gittik ikimizinde uzun zamandır eşiyle beraber tanıdığımız bi aile yemeği davet etmişlerdi neyse yemeğimizi yedik yemeğin arkasına irmik helvası getirdi ellerine sağlık çok güzel yapmıştı yedik neyse eşim ellerine sağlık Nebahat dedi oda afiyet olsun dedi bizim karıya da ders verirsin artık dünyanın malzemesi çöpe gitti bu helva uğruna dedi bozuldum biraz açıkçası oda güldü öğretirim dedi eşim de güldü günlük buraya bırakıyım seni 1 ay da anca öğrenirsin dedi yine gülüştüler o kadar bozuldum ki sonra biraz daha istedi onuda yedi bana döndü sen şöyle tane tane bi irmik helvasiyla önüme çık ben eş.eğim diye anırcam dedi bu sefer de ben güldüm neyse konu kapandı ama eve gelirken birbirimizi yedik en son bana karı olup yap o zaman evlendigimizden beri hep hamur gibi yaptın dedi bende karilik helva yapmayla mi oluyo dedim öyle değil işte yanlış anladın falan derken dedim ben o helvayı yaparım Allahin izniyle dedim oda güldü biyik altından çok üzüldüm sırf ona inat helvayı yapmak istiyorum tane tane kızlar sizden ricam tane tane irmik helvası tarifini tam açıklamalı yazabilir misiniz bide benim ki hep açık renk oluyo çok kavurunca yanıyo az kavurunca rengi beyaz oluyo püf noktası nedir

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben böyle herife helva yapmam ama yapar kendim yerim guxel kavurman gerek kısık ateşte odun kaşıkla herseyi sırasıyla yapmalısın tarifi bulunca atacam benim tam tutuyor 
(20 puan) tarafından
Ben tamam ve ona bir kaşık bile vermicem tarifi atarsan çok mutlu olurum
tarafından
Attım cnm
-Reklam-
0 oy
(435 puan) tarafından
Zehir zıkkım yesin kız sen ne uğraşıyorsun manyak mısın aaaa. Kız neden olay cikarmiyorsunuz ben mi psikopatim ya orda diyemedin mi adam olana yapilir demekki adam değilsin tutmuyor sende nebahatin kocasından adamlık öğren benim helvamda tutsun diye 
(20 puan) tarafından
Yapacam kendim yicem ona inat
(435 puan) tarafından
Yap kız onada foto at bir gram ayırma
0 oy
tarafından
https://www.nefisyemektarifleri.com/birebir-olculu-nefis-irmik-helvasi/

İrmik Helvası Tarifi Videolu Anlatım https://www.nefisyemektarifleri.com/video/irmik-helvasi-tarifi/

Bak bu iki tarifi yaptım çok güzel oldu bende mesela un helvasını yapamiyorum bir türlü 
0 oy
(2,225 puan) tarafından
Kız bırak zıkkım yesin. Herkes her şeyi mükemmel yapamaz. Çok istiyosa gitsin dışardan yesin. 
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Sem neden orda herkesin içinde onun agzina s.cmadln? Sana otrup durup helva yapan karı alıcam  deseydin ya
(1,601 puan) tarafından
Ne yap biliyomusun helvayi oyren yapa bildikden sonra cıkar onune, arkadanda biyere kamera koy, eşe,k gibi angırt   veridyi sozu yapsin, kaydetsin telefon, sonrada ağzına bi kaşık uzat geri çek hadi bana afiyet olsun de, sonrada o videoyu o misafirliye gittiyiniz  yerde gösterip herkese deki kocam cok sozunde duran biri:D sinirden ne yazacagimi bilemedim ya sjsjsj, valçahi benim yureyim amca boyle soyur. Yana yana kalşrşm yoksa kendimi tasvir ettim resmen eşim boyle yaparsa diye
0 oy
(1,218 puan) tarafından
Ben olsam ona inat yapmam b.ok yesin 
0 oy
(1,702 puan) tarafından
Helvada ne var kız en basiti cnm 
(20 puan) tarafından
İrmik helvası yapamıyorum çok kavurunca yanıyo az kavurunca beyaz oluyo bide yapış yapış oluyo tane tane  değil
(1,702 puan) tarafından
Sütümü çok koyuyom acaba
(1,702 puan) tarafından
Sütümü çok koyuyom acaba altını kıs iyice kiz

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 32 göst.
30 Mayıs 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Huzur91 (454 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 430 göst.
5 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Emine S (16,293 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 401 göst.
16 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Emine S (16,293 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 91 göst.
13 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Premsesannesi (647 puan) tarafından soruldu

384,887 soru

11,512,284 cevap

35,175 kullanıcı

...