0 oy
102 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (644 puan) tarafından
Merhabalarr 

Yazip yazmama konusunda cok kararsız kaldim acikcasi ama benim sanirim biraz piskolojik destege ihtiyacim var. Oncelikle sunu belirteyim medikal konuda tavsiyeye ihtiyacim yok yeterince arastirmalar yaptim gerek yerli gerekse yabanci yuzlerce makale okudum beslenme uzmanim dahil 5 doktorum var duzenli kontrolumu yapan ama beni anlayabilecek birilerine ihtiyacim var sanirim.

2021 ekimde annemi kaybettim seker hastaligi bizde genetik ama o zamanlarda hamilelik ve seker baglantisi hakkinda bilgim pek yoktu annemde pek anlatmamisti acikcasi neyse annemi kaybedene kadar kilo verip sekerimi kontrol altina almistim hatta ilaci biraktim ama annemi kaybedince anksiyete vs cikti e asiri uzuntu stress vs derken sekerim tavana firladi ve tekrar ilaca basladim bir ay bile olmadab isten cikartildim 4 ay sonra da hamile kaldim ancak sekerim o zamana kdr yeteri kadar dusmemisti yani hba1c degerim hala cok yuksekti hamilr kalinca insulin le diyetle fln duzeltmeye calistik neyse 2023 kasimda dogumuna 10 gun kadar kala bebegimin kalbi durdu ve yaklasik 35 36 haftada acil sezeryanla alindi olu dogum oldu doktrolar 6 ay en az deneme bile dediler o surecte diyetisyenle gorusmeye basladim piskolojik yardim aldim 24 kilo verdikten sonra duraklama doneminde hamile kaldim simdi 21. Haftami tamamladim sorunlarda bu zamanlarda basladi acikcasi kayinvalidem asla anlamiyor ve surekli e ye canim ne olacak modunda ki Aralık ayindan beri diyet yaptigim icin zaten zorlaniyorum esim simdi sorsanız destek oluyor ama yarım saat sonra umursamaaz acikcasi yuruyelim diyorum bugun tmm diyor yarin oldumu ay cok yorgunum diyor ki fiziksel bir iste calismiyor ayrica kendisininde yurumesi lazim ama umurunda degil ben resmen tek basima cebellesiyor gibiyim yeniden piskolojik destek alsammi acaba diyorum cunku bi annem yok durumumu anlayabilecek biri yok yanliz hissediyorum kendimi surekli kontrollere gidiyorum diyet spor vs ki diyette artik kirilma noktasina geldim zor dayaniyorum 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Allah Yardımcın Olsun Rabbim Ruh Sağlığımızı Korusun Anlayışsız İnsanların Yanında İnşAllah
(644 puan) tarafından
Aminn gercekten zorlaniyorum artik
tarafından
Hani bazen diyecek birşey bulamazsın sadece dua etmek gelir elinden ben şuan öyle oldum ama üzüldüm de sana tek diyebileceğim yanlız değilsin Allah var sen sırtını Rabb'ime yasla
(644 puan) tarafından
Su an zaten bana sanirim birde oglum yani ilk bebegimin senesi geliyor oda etkiliyor sanirim
-Reklam-
0 oy
(780 puan) tarafından
Bence kimseye bel bağlama.. karnındaki bebeğinle bağını kuvvetlendir..yürüyüşlerine onunla çıktığını düşün ve kendin çık eşinin keyfini bekleme..şahsen ben kediden bile korkarım sokakta yalnız gezemem ama ilk hamileligimde benim eşim de bir iki yorgunum dedi gece gündüz demeden kendime hedef koydum hergun 10bin adım attım.. hiç bi şey olmasa da insan bunu yapınca kendini iyi hissediyor ozguven geliyor..yapamadığın ve yapmak istediğin 1 2 şeyi hayatına koyunca psikolojik durumun değişir inan bana..ben bi yürüyüş bir de su ekledim hayatıma.. kendimi çok daha iyi hissettim..(günde 1 bardak suyu zor içen bir insandım 1bucuk litreye cikardim)

Kaynananin seni anlayıp anlamaması da önemli değil sen kendi doğrularınla kendini iyi hissedecek şekilde yaşamalısın.. 
(644 puan) tarafından
Aslinda cok haklisiniz ama sanirim o kdr suredir diyet kayiplar vs derken destek ariyor insan sanirim
Ama dediklerinizi deneyecegim en azindn yuruyusu daha once her gun yururdum ve gercekten o zamanlar daha mutlu bir insandim sanki
0 oy
(157 puan) tarafından
Çok zor canim Allah yardımcın olsun destek almayı ihmal etmek muhakkak yardım al öncesinde iyi gelmiş miydi ?
(644 puan) tarafından
Oncesinde cok iyi gelmsiti hatta piskologum artik ihtiyaciniz kalmadi demesine ragmen 2 seans daha devm etmistim ama sanirim ocakta bitmisti o 8 9 ay onceydi
0 oy
(8,834 puan) tarafından
İhtiyaç hissediyorsan psikolojik destek almalısın kesinlikle. Ama sana destek olmayan insanlarla çok zor gerçekten. 
(644 puan) tarafından
Ya eskaza azimdan gecenlerde borek yiyebilsem keske dedim yapip göndermiş ya ben yapamadigimdan degil ki alasini yapiyorum ama yememem gerek zaten zor dayaniyorum anne yapma diyorum e sen hamilesin yaw ben bu yuzden bebegimi kaybettim

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 264 göst.
0 oy
1 cevap 33 göst.
0 oy
3 cevap 130 göst.
+1 oy
14 cevap 485 göst.

378,446 soru

11,327,907 cevap

34,783 kullanıcı