0 oy
132 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,367 puan) tarafından
2 haftadır geçmiyor ilaçlar yüzünden bağırsakları mahvoldu en etkili öneriniz nedir kızım iki buçuk yaşında sancıdan kıvranıyor Çok ağrısı var sürekli de Lağma ya da Fitil yapmak istemiyorum.

14 Cevaplar

0 oy
(212 puan) tarafından
Kuru incir ,kuru kayısı  ben kiraz çayı ve kayısı çayını karıştırıp her gece içiyordum fakat bebek ishal olduğu için bıraktım 
-Reklam-
0 oy
(2,674 puan) tarafından
Kayısı , zeytinyağı. Aklıma gelenler bunlar
0 oy
(4,555 puan) tarafından
İlk önce neden kaynaklı olduğunu bilmek önemli canım benim kızım küçükken kabızlık çekiyordu sütten kaynaklı çıktı inek sütü yerine kedlci sütü vermeye başladım. Kuru inciri kaynatıp suyunu iciriyordum kırmızı erigide kaynatiyordum iciriyordum hakiki zeytin yağı iciriyordum çay kaşığı ile
(1,367 puan) tarafından
Daha önce hiç böyle bir problem yaşamazdı kullandığı ilaçlardan sonra sıkıntı çekmeye başladı kan ilacı mesela Antibiyotikle birlikte verilmezmiş acile gittiğimizde bu çocuk da kansızlık var kan ilacı da yazıyorum antibiyotik kullanıyorsanız devam edin bunu da verirsiniz dedi Biz de söylediği gibi ölçüde verdik dişlerini de mahvetti dişlerine öyle etki eden bağırsaklara da eder herhalde
(4,555 puan) tarafından
Kan ilacını direk verince dişleri mafediyo zaten canım meyve suyu tarzı birşeyle vermek gerekiyo bide demir kaşık kullanmamak gerekiyo
0 oy
(1,373 puan) tarafından
Dulco soft şurubu var onu kullan çok iyi geliyor 
0 oy
(2,038 puan) tarafından
Meyveli yoğurt yedir kayısı hoşafı kuru incir
0 oy
(768 puan) tarafından
Dulcasoft kullanabilirsin canım bağırsakları düzenliyor dışkıyi yumuşatıyor.kurtaricimdi resmen oğlumda çok kabızlık yaşıyordu 
0 oy
tarafından
Eczanede yeni doğum yapanlar için surup var canım aynı sarı üzüm suyu gibi o çok iyi geliyor ondan al bence sabah akşam 1 ölçek iç 
(2,785 puan) tarafından
Canım çocuk için arıyor arkadaş kendi için değil
tarafından
Ha o zaman sarı üzümü kaynat icir canım şekerli olsun kayısı kurusu varsa onuda kaynat suyla onu da için
(2,785 puan) tarafından
Hipp kayısı püresi var onuda verebilirsin canım ben 6 aylık kızım kabızdı verdim ve makarna pilav süt muz bunları verme çikolata abur cubur yedirme
0 oy
(1,445 puan) tarafından
Ya bol bol su içir probiyotik yiyecekleri tüketsin yogurt kefir gibi ki geçen annem yer elması almıştı kızlarım alıp birer ısırık yemişleri o gün 3 4 defa tuvalette gittiler dene istersen meraklıysa yiyeceklere ver eline yesin pazarlarda var 
0 oy
(2,785 puan) tarafından
Canım doktora gid bence bağırsakları çok dolmasın sokol diye bi ilaç kullanıyorum ben kızıma 
(1,367 puan) tarafından
Iki gün önce gittim canım Hem de iki sefer gittim toplam 4 kez lağma yaptılar. Anca o şekilde yaptı kakasını Ama ona da alışmasın istiyorum
(2,785 puan) tarafından
Canım sokol çözelti var onu kullan bide Hipp kayısı püresi yedir
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Canım bir alerji testi falan yaptır yani sebep öğrem bence sonra çözümi kolay birde hangi ilaçların böyle yaptığınındüşünğyotsun acaba
(1,367 puan) tarafından
Kan ilacı. Astım bronşit ilaçları  ve antibiyotik  hepsi bi arada kullanılabilir dendi.  Ama kan ilacı antibiyotik ile birlikte alınmamış demediler
(1,787 puan) tarafından
Hıı kan ilacı zaten tek başına da yapıyor diye biliyorum:(
0 oy
(409 puan) tarafından
Probiyotik ve ışık zeytinyağı çok iyi gelir. Probiyotiği ilaç kullanımdan sonra vermek lazım zaten 
0 oy
(5 puan) tarafından
Merhaba bebeğinize sabah aç karnına ılık su içine bal koyup içirin mutlaka faydasını göreceksiniz rabbim şifa versin. Hayırlı akşamlar
0 oy
(493 puan) tarafından
Kayısı hoşafı yap ver canım benim kızımda 2 buçuk yaşında çok zorlanıyor hatta anne dötüm acıyor diyor yapamadığı için ishal de olursa kuru kahveye biraz limon sık karıştır ver yesin sonra su içir bi iki kere hemen geçer bi çay kaşığı verirsin kahveyi de 
0 oy
(108 puan) tarafından
Kefir dene canım

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 86 göst.
0 oy
5 cevap 270 göst.
13 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Miss.namaless (1,464 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 114 göst.
6 Aralık 2023 Diğer kategorisinde SnurT (192 puan) tarafından soruldu