0 oy
638 göst.
Diğer kategorisinde (1,047 puan) tarafından
Ben 18 yaşındaydım eşim gerçekten çok güzel seviyordu 5 sene oldu o kadar değişti ki şimdi ki aklım olsa evlenmezdim konuşmazdım 23  yaşındayım ve gerçekten eşim tarafından mağdurum 

45 Cevaplar

+3 oy
(3,391 puan) tarafından
36 yaşımdayım 6 yıl önce evlndm şimdiki aklım olsa daha önce evlenirdim erken çock yapardım çnkü bi saatten sonra tahammlsz oluyor insan
(1,047 puan) tarafından
Allah'ım sana gönlünden geçenleri nasip etsin yaşça büyüksünüz ama bilmiyorum ben hiç evlenmek istemezdim herhalde yani benim eşim gibi biri olsa hayatta evlenmek istemezdim
(3,391 puan) tarafından
Çok saol canım inş senin eşinde istediğin gbi biri olur
(4,236 puan) tarafından
Bende 27 de evlendim ,30 da cocugum olsaydi.
Simdi ki aklim olsa 30 dan once evlenmez daha gec cocuk yapardim diyorum.
-Reklam-
+1 oy
tarafından
24 yaşındayım şimdiki aklım olsaydı evlenmek yerine kariyer yapardım evlenmeyi bana normalestiren aylemide silerdim ben okul hayatında çok ilerliyordum hep başka şehirlere gitmem gerekiyordu aylem izin vermeyin evliliği bana normalestirdi
tarafından
Benim aylem evelnmem için çok cabaladilar Allah razı olsun daha lise ikinci sınıftaydım annem babam bana evlen yoksa sana iftira atılır kız başına gidip geliyon die yani kısacası sorumluluk alıp bana sahip çıkmak onlara zor geliyordu ki bişey yapmalarına gerek yoktu sadece asiretiz ve kızlar kolay kolay okumuyor annem hem okursun hem evlenirsin die die lise sona kadar beynimi işledi lise sonda hayatının hatasını yapıp evlendim
(1,047 puan) tarafından
Allah bundan sonraki hayatını mutlu etsin canım dediğim bilemedim aşiret or olur herhalde ya hani filmlerden ya da çevremizden pek duymam çünkü ben iç Anadolu'da yaşıyorum ama Allah yardımcın olsun inşallah
tarafından
Bundan sonrası değil ömür boyu mutsuz olacam biliyorum bitek kızım bana sabır oluyor çünkü çok boktan bir hayatım var maddi olarak değil ama mannevi olarak çok dardayım
(1,047 puan) tarafından
Öyle deme canım yarın ne olacağı belli değil rabbim içini ferahlatsın
tarafından
Amin canım cümlemizin
+1 oy
(8,937 puan) tarafından
Isteyipte yapamadığım bisey yok her istediğimi yaptım elde ettim aklım yarinki o... çocuğunun birini gebertmekte sıradaki isteğim o oda oldu mu benden mutlusu yok 
(2,475 puan) tarafından
Napmis
(8,937 puan) tarafından
Cocugu dovdugune %100 eminim
(7,747 puan) tarafından
Allah'ım ya kıyamam birde engelli dimi off
(8,937 puan) tarafından
Maalesef hem özel çocuk hemde konuşamıyor
(1,047 puan) tarafından
Ay pislik gerçekten dediğin gibiymis
0 oy
(12,681 puan) tarafından
Hiç bir şeyden pişman değilim geçmiş adı üstünde 
(1,047 puan) tarafından
Bilmiyorum ya yasitlarimi gördükçe içim gidiyor
(12,681 puan) tarafından
31 oldum ikinciyi bekliyorum keşkem yok istediğim her şeyi yaptım gezdim tozdum hala canımın istediği yere gider istediğimi alirım dünyaya bir kere geliyoruz
(1,047 puan) tarafından
Ne güzel Allah bozmasın
0 oy
(1,571 puan) tarafından

26 yaşındayım ve yine herşeyi yapmak isterdim çünkü hepsinden bir tecrübe edindim aklım hayla yapamadıklarımda :D

(1,047 puan) tarafından
Oda güzel bir bakış açısı:D
0 oy
tarafından
26 yasindayim simdiki aklim olsa okuyup kendi ayaklarim uzerinde dururdum asla bir erkege minnet etmezdim
(1,047 puan) tarafından
:(( yaşayarak öğrenmemiz gerekiyormuş
0 oy
(721 puan) tarafından
24 yaşındayım...Ne evlenirdim ne de çocuk yapardım ..okumasam bile çalışıp ayaklarımın üstünde dururdum ...Bende 18 de evlendim eşim 19 du ve hala malesef o olgunluğa eremedi....
(1,047 puan) tarafından
Benimki 27 yaşında ama ergen gibi Allah yardımcımız olsun
(721 puan) tarafından
Cumlemize inşallah
0 oy
tarafından
22 yaşındayım evlendigim gün direk ayrı eve çıkmak ve eşimin ailesiyle hiç can ciğer olmamak isterdim 
tarafından
Yok valla hiç gitmedim ismin nedir ben feyza :))
(2,475 puan) tarafından
Seval canım:) memnun oldum
Benn çok gittim Erzuruma
tarafından
Memnun oldum :))

Yaa gezmeye mi gittin oraya ben pek şehir gezmişligim yok
(2,475 puan) tarafından
Evimiz var orda , bir de havalimanini çok kullanırız yurtdisindan geldiğimiz zaman oraya ineriz . Gezmeye doktora hep orda yaparız işlerimizi bayburttan çok oraya gittim hahah :D
tarafından
Ahahahah iyiymiş kizz sen nerde yaşıyorsun öyle:))
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Hic birinden pişman degilim yaş 21. Her zaman soyluyorum iyi ki en dibide gormusum,en iyisini de gormusum
(1,047 puan) tarafından
İnşallah benim bu günlerimin sonunda da iyi bir şey görürüm beni hayatta tek tutan şey çocuklarım
0 oy
(1,054 puan) tarafından
Eşimden yana razıyım

Rabbim de ondan razı olsun inşallah

Ailem den yana hiç yüzüm gülmedi ..
(1,047 puan) tarafından
Amin Allah bozmasın benim ikisinden de yana gülmedi hani evlenene kadar alem Bir tık iyiydi eşimde öyleydi evlendikten sonra hepsinin yüzü ortaya çıktı
0 oy
(3,658 puan) tarafından
Benimde klasik ama eski eşimle evlenmezdim asla hayatım mahvoldu onun yüzünden 
(1,047 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım ne derdin var bilmiyorum ama inşallah geçer yaraların
(3,658 puan) tarafından
Amin canım inşalalh çok sağol cümlemizin insallah
0 oy
(4,548 puan) tarafından
32 yaşındayım keşke ikinciyi daha erken yapsaydım diyorum yaş geçince hamilelik zor geliuo rahata alışıp sil baştan olduğu icin
(1,047 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun inşallah benimde 2 tane biri 3 buçuk biri 1 yaşında
(4,548 puan) tarafından
Allah bağışlasın maşallah subanallah ♥️
0 oy
tarafından

27 yaşındayım yaptıklarıma takılmıyorum ben aklım yapamadiklarim da 8-) 

(1,047 puan) tarafından
Maşallah:D
0 oy
(2,110 puan) tarafından
Şimdiki aklım olsaydı da ailem yüzünden birşey yapanazdim
(1,047 puan) tarafından
Ah bu aileler
(2,110 puan) tarafından
Sorsan hatalı benim geçen yanıma geldi hala beni suçluyor
0 oy
(444 puan) tarafından
Şimdiki aklım olsaydı 13 yıl önce ayleme baş kaldırır okul okur hayatımı kurtarırdim gerçi yine okumama izin vermez evlendirilirdim büyük ihtimalle.

Hep diyorum keske keşke çocuk yaşta ölseydim ne bir çocukluk yaşadım ne bir gençlik ben genç kız çağımmi bile hatırlamıyorum  14  15 yaşında hemen evlendirildim

Etimle kemigimle nefret ediyorum bu hattan.

Hep başkakrini mutlu etmek memnun etmek için geçti ömrüm. Bu hayatın bana verdiği tek değerli şey evlatlarım oldu 
(1,047 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun  rabbim sana hayırlı kapılar açsın
tarafından
Allah'ım yardım etsin
0 oy
(1,167 puan) tarafından
24 yaşındayım  8 senelik evliyim şimdiki aklım olsaydı erken evlenmezdim   okuyup meslek sahibi olup öyle evlenirdim  ama iyiki de çocuklarım  var  iki tane
tarafından
Sen niye erken evlendin canım
(1,167 puan) tarafından
Ailevi sorunlar vs vs şeyler
tarafından
Al benden de o kadar bende 23 yaşındayım 7 yıllık evliyim de ondan sordum
(1,167 puan) tarafından
Sen niye erken evlendin
tarafından
Babannem istediği birine zorla vermeye kalktı nişanladı  bende onun dediği ile evlenmicem diye döndüm baktım yine koca arıyor bende ilk isteyenle evlendim
0 oy
(2,803 puan) tarafından
26 yaşındayım simdi ki aklım olsa evlenmezdim ya da evlenirken saf iyi niyetli mülayim her yaptığıma karışmayan mülayim biriyle evlenirdim sjsjsj
(6,268 puan) tarafından
Hani 26.5 tun:)
(2,803 puan) tarafından
Kız ne oyle her sorana 26 bucuk mu diyem sjsjsjs 1997 liyim mart 11 de 27 olcam hala 4 ayim var sjsjsj
(6,268 puan) tarafından
Ahahahah  bende zaten sorana 24 diyorum
(2,803 puan) tarafından
Yaniii o gun gelene kadar ben 26 yim sjsjsjjs
(1,047 puan) tarafından
Snydsjsj
0 oy
(13,169 puan) tarafından
34 yaşındayım iş değiştirdim şimdiki aklım olsa değiştirmezdim işe girer girmez evlendim bunu da yapmazdım evlenirken eşime hiç zorluk çıkartmadım bu da hiç akıl karı değilmiş maalesef en büyük şükrümde oğlum şimdi kolumda uyuyor :)
(91 puan) tarafından
Bende hiç zorluk çıkarmadım hemde hiç. Babam vermek istemedi bende zorladım şimdi ben zorlaniyorum :(
(13,169 puan) tarafından
Kız benim hazır bekar evim vardı eşyaya bile gerek yok dedim bunları kullanırız diye ama insan oğluna iyilik yaramıyor eşimden yana şikayetim yok sen benim hayattaki şansımsın diyor ama ailesine bakınca gerçekten iyi olmamak gerekmiş diyorum
0 oy
(682 puan) tarafından
28 yaşındayım ama geçmişe dair  çok fazla keskem var. Mesela ailemi hayatıma bu kadar dahil etmezdim  hayatımda evlilik hariç herşey onların istediği gibi oldu. Eşimi iyi ki secmisim tek iyikim
0 oy
(91 puan) tarafından
30 yaşındayım 3 senelik evliyim bundan önce  bi yandan 2. Üniversitemi okuyodum bi yandan çalışıyordum kafam rahattı karışanım yoktu evlendim eve kapatıldım resmen annemden başka yere gidemiyom gitsem de belli yerlere o da eşim hep yanımda pazara bile çıkamam eşim sevmez hiç ama hayran olduğu yengesi ve annesi her pazar çıkar gezerler bende söyleyince işine gelmez onların kocası var beni ilgilendirmez der. Babam annem dedi mesleğini eline al evlilik yine yaparsın ama kimsye muhtaç olmazsın dedi özgürde olamazsın evlenince dediler dinlemedim kandım ahh ahhhh. Eşim babama söz verdi okumam için arkamda duracağına her desteği vereceğine ama evlenince üniversite de yarım kaldı hayallerim de şimdi 5 aylık bebeğim var onunla hayattan zevk alıyom sadece. Eşim anlayışlıdır 1 dediğimi 2 etmez ne istesem alır eder ama bazı konularda çok katıdır ana kuzusudur ister ki orda yaşayalım sadece onlara hizmet edeyim her dediklerine tamam diyeyim başımda gezdireyim. Annesi de olmadık lafı söyler eşime hayırsız der bulaşığını yıkar evini süpürür her türlü işini gördüğü halde ama yine de annem annem. Anlıcanız herşeyim yarım kaldı şimdiki aklım olsa evlenmezdim anama babama bakardım hayatımı yaşardım:(((

İlgili sorular

0 oy
50 cevap 663 göst.
23 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde gozdekaracaa (249 puan) tarafından soruldu
+1 oy
56 cevap 627 göst.
11 Ekim 2021 Aile kategorisinde Mlknkrc (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
50 cevap 883 göst.
10 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Serap2020. (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
47 cevap 857 göst.