0 oy
476 göst.
Diğer kategorisinde (736 puan) tarafından
Kızlar babam bi kadinla evlenmisti kadin esyalarini almis gelmis babamda ev tuttu elektirik su abonelikleri eksigini falan aldi.sonra bunlar 9 ay falan yasadilar kadin iyi ayak degilmis zaten alkolikti babamda oda gecesi gunduzu yok .sonra bu kadin hastaneye yatacam alkol tedavisi icin dedi babama 5 tane kedisi vardi banam 3 ay bakti o kedilere evin kirasini verdi .sonra ögrendikki kadin yalan soylemis baska adama Gitmis bunuda kirayi versin diye yalanlarla bekletmis sonra bunlar kavga etmisler davalik olmus .mahkeme gunu uzlastilar esyalari istemis kadin hakim ben karismam aranizda halledin demis. Sonra kadin gitti nereye gittigi belli degil .babamda 5 aydir evde tek basina yasiyo dediki kizim gel tabak canak biseyler var al gotur .bugun gittim aldim bayada bisey vardi tabak canak disinda battaniye nevresim seti tencere mikrodalga falan. Babam dedim bak sorun olcaksa verme.oda dediki beni kandirdi esyasini atti gitti napiyim ben onun icin ev tuttum kirayida veremiyorum calismiyorumda isine yarayani al gerisini satacam dedi  .iyi ozman dedim verdiklerini aldim geldim .babannemde geldi bizde kalcak biraz bana kiziyo almasaydim kadin yarin isterse napcaniz diyo haram olur diyo simdi nie haram olsun sonucta babam onun icin kac ay kira odemis kadin yalan soylenis esyarini birakmis gitmis sizce haram olurmu

11 Cevaplar

+2 oy
(1,910 puan) tarafından
Haramı helali bilmem ama ben saman çöpü almazdım. 
(736 puan) tarafından
Bende ihtiyacim olani aldim almasaydim babam satacakti bedavaya
(1,783 puan) tarafından
Cemrenin annesi ben öyle düşünmüyorum sonuçta babası mağdur olmuş kaç aydır kira ödemiş emin ol bayanın aldiklari bile 1 aylık.kira parası değildir ben olsam alırdım kadın tenezzül etmemiş bırakmış gitmiş ihtiyacım varsa napicam sonuçta babası da o evden ayrılcak belki bırakacak evinde eşyalı verecek adam belki bukadar basit alırdım bende olsam
(736 puan) tarafından
Canim gercekten oyle yani soyle soyleyim 1 yil oldu ayrildilar.ne esyasini aldi ne kirayi ödedi adam onun kedilerine mamasina calisti koraya calisti resmen demediki esyalarimida verin ben gidiyorum demiyo gitmis bi adamla yasiyo babamida oyaliyo yazik degilmi adama
(1,783 puan) tarafından
Yani zaten atılacak eşyalar ihtiyacın varsa neden almayasin kendisinin bilmem kirasini ödemiş baban mağdur olmuş 2 katı masraf edilmiş kalbinizi bence çürükletmeyin 1 sene olmus zaten gideli.esyasini düşünmez giden kişi daha iyi eşya bulmuştur emin olun
-Reklam-
+1 oy
(659 puan) tarafından
Oyle bır kadından altınlar kalsın yıne de almam yarın bir gun basa bela yanı. Bıde ıhtıyacım olanı aldım yazmıssın onun esyaları mı senin ihtiyacın 
(736 puan) tarafından
Ben almasaydim babam satacakti bende ihtiyacim olani aldim .zaten kadin almiyo birakmis gitmis napcak babam onun buzdolabi camasiri icin kirami versin
(659 puan) tarafından
Bende diyorum ki asla karısmazdım satılsın oyle bir kadının esyasını evıme almazdım. Artı ıhtıyacım olsa da almazdım yamlıs bana gore sana dogru gelmıs almıs sın o da senın tercihin
(993 puan) tarafından
Katılıyorum sana  kader asla böyle birşeye tenezzül etmezdim. babamla ilgili sorun ikisini ilgilendirir ki ayrıca haramı helali allahla kadın arasında baban satar mı atar mı o da babanın bileceği ama bende tek çöpünü almazdım
+1 oy
(3,048 puan) tarafından
Kimsenin çerini çöpünü istemem. Yani kadın ne kadar kötü olursa olsun mal sahibine aittir. Senin kadından habersiz eşyalarını alman helâl olur mu sence?
(736 puan) tarafından
Esyalar kadinin evet ama ev babamin emegi o esyalari kimden nerden buldu geldi bilmiyorum ama kirayi cikarmak icin satmak zorunda yani benden sonra satacak
(3,048 puan) tarafından
Babanın da satması alması doğru değil ki
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Kadinin esyasini alman çok saçma olmus kusura bakma ama ne alaka babanın bile dokunmaya hakkı yok
(736 puan) tarafından
Babam yasiyo iyide evde beraber yasadiklari ev kadin birakti gitti esyasini falan geldi kiyafetlerini aldi gitti esyalari almaya yüzü yok yalan soyleye soyleye kirayi odetti kedilerine baktirdi kendi baska adamin yaninda yasiyo nie hakki yokmus evlilik hayati yasiyolardi kadin benim evime geldi babannemin evinde kaldi kurusu dirisi herseyini yapardi babannem o yasli haliyle nie hakki yokmus esya isteyen olmadi ki ondan benim var koycak yeryok sen masraf yapma dedi
(4,216 puan) tarafından
Ben doğru bulmadim babanin kadınla yaşadığı özel hayati onalari ilgilendirir ne diye onun çöp diye bıraktığı eşyayı tennezul edip evime koyayim ki isterse çöpe gitsin bana göre yanlış fikir sordunuz söyledik
(736 puan) tarafından
Fikir sormam haram olurmu diye sordum .yoksa bana kalirsa iyi yaptim ben olsam baskasina verseydi gene iyi yaptim derdim.
0 oy
(1,277 puan) tarafından
Bence alabilirsin haram olacağını zannetmiyorum
(736 puan) tarafından
Bende dusunmedim cunku babam cok para harcadi onun yuzunden ayrica birde hala ortada yok babam kirayi veremiyo bez esyalari satacam diyo
0 oy
tarafından
Haramı bilmem ama ben hepsi alır satar o parayı eve sokmazdim 
(736 puan) tarafından
Canim soyle soyleyim babam kirayi kedilerinin mama parasini kumunun parasini gökten almadi oyuzden ben onlari yaptiysam aylarca beni kandirdi diyo bende satarim parasini alirim diyo ben hakli goruyorum cunku isi yok kirayi nadil versin adam esyasini alsa kapiya atsa napsin
tarafından
Senin için dedim baban alıp satsın ama sen satıp evine bile koyma parayı
0 oy
(119,275 puan) tarafından
bencede haram yaa kim bilir kimi dolamdirdida aldi o esyalari bide baban niye mirayi onun icin oduyo yani sonucta kendide yasiyo orda kadin olmasa bile kendi yasadi icin odemeli zaten
(736 puan) tarafından
Canim babam deseydimi ben ayrilcam verirdi esyasini ayrilirdi .ama kadin buna yalan soylemis yok alkol tedavisi icim amateme yattim telefonum yok beni arama sorma ben ararim falan 3 ay babam evin kirasini verdi kadini bekledi kedilerine bakti kadinin 5 tane kedisi vardi kadin tuttu evi temizletti .sonra annesi aradi oyle bisey yok sana yalan soylemis diye bi cikti kadin baska adamin yaninda bos yere bekledi kira verdi kendi yasayacak evi var zaten babannemle yasiyolardi zaten.esyalarda babannesininmis beraber yasiyolarmis kadin ölmüs bu ortada kaldim gel evlenelim demis babama sonra birakti gitti piyada yok 1 senedir
0 oy
(48,657 puan) tarafından
haram olacagini sanmiyorum kocadan kocaya gezerken aldirir yenisine yeni esyalari kadinin yaptigi haram
(736 puan) tarafından
Yani bende oyle dusunuyorum
0 oy
(993 puan) tarafından
Babaanne doğru demiş böyle bir kadinin tek çöpünü almam baban esiydi satar atar kira mi öder ne eder kendi bilir ama senin o evden iğne bile almaman gerek öyle bir kadının tek çöpünü kullanmayı bile kendine yakıştırma bence
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Bari babani trmbihlrde kizim da aldı demesin babanin sattiginibsprun etmez gelir evine rezillik cikarir en iyisi bilmesin senin aldiginj
0 oy
tarafından
Ben olsam böyle bir kadının eşyasını evime alıp götürmem , helal haramdan önce eşyaların üzerindeki etki benim için psikolojik olarak etkiler. Yani kadının yargılamıyorum ama o eşyalarda yaşanmışlıklar var, eşyalardaki o etkiler sana ve evine tesir edebilir. Her gördüğünde ve kullandığında hatırlayıp olumsuz etkileneceksin. Bence eşyaları sat ve parayı babana ver. Babanın ihtiyacı varmış 

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 480 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nurseda (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 387 göst.
19 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Eslemmm (1,142 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 61 göst.
29 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bal oglum (737 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 717 göst.
13 Nisan 2023 Diğer kategorisinde 2 canli (324 puan) tarafından soruldu

379,457 soru

11,359,125 cevap

34,835 kullanıcı

...