0 oy
125 göst.
Diğer kategorisinde (3,771 puan) tarafından
Anlamiyom 3 yaşında  daha küçükde değil hep uyanıyor su istiyo veroyom 2 saat salliyom bırakınca kalkıyor .memeden keseli 7 ay olacak uyur öyle dediler uyumuyo .valla usandım hep uyku problem .bugün sadeece  akşam  9 yattı . Ama hep kalktı saat başı  kac oldu .sallamiycam kendin uyu diyom kiziyom yok  bağırıyor ayaklarını cirpiyo . Anliyodu herseyii üstünü orturmez .her gece böyle olurmu anlamiyom bı ara karnı ağrıyor diye telaş yapiyodumm .ayaklarını cirpinca bı yeri agriyo saniyodum salla diye kendini hirpaliyomus.

5 Cevaplar

+1 oy
(1,554 puan) tarafından
Senelerce meme emmis ve sallanmis bir bebek sallamicam kendin uyu sozunle mi uyuyacak?

Uyku ogrenilen bir aliskanliktir. Sen ona sallanarak uyumayi ogretmissin cocuk baska turlusunu bilmiyor ki. Cocugu degil kendini sorgula bu noktada.

Ona sallanmadan uyuyabilecegini ogretmelisin. Bu zor ve sabir gerektiren bir yol. Youtube da cok fazla kaynak ve video var. Desteksiz uyumaya baslamasi gerek. Bunun yolu bol sabirdan geciyor.
(435 puan) tarafından
Bişey sorucam benim oğlum 9 aylık meme desteğiyle uyuyor bazende kucağımda uyuyakaliyor sallama filan yok memeden kesince nasıl bı destek arar kendiliğinden uyurmu
(1,554 puan) tarafından
Destegi kademeli birakabilirsin once memeden kesip sss pat yontemiyle sonra yavasca onu da azaltip sadece yaninda uzanarak ya da oturarak uykuya gecirebilirsin. Tabi ki uyur, nasil uyuyacagini biz ogretiyoruz onlara. Birsey bilmeden doguyorlar bugun edindigi aliskanliklar bizim yonlendirmelerimiz sonucta. Bu konuda internet derya deniz.
(435 puan) tarafından
Besige bırakıp kendi kendine uyuyan çocuklara hayranım valla uyku eğitimleri de çok pahalı bu konuda da uzman olmayan da yorum yapiyo bişey bilmeyende güvenemiyorum varmı takip ettiginiz biri
(1,554 puan) tarafından
Canim benim buyuk kizim var ergenlikte, ben onun zamaninda uyguladigim seyleri uyguladim hep, tekrar bir egitim vs almadim. Piyasada cok var haklisin ama hic bilmiyorum hangisi en iyisi..biraz arastir yorumlarini falan oku illaki kafana yatan cocugu aglatmadan ogretebilecegin icine sinen bi isim bulursun bence.
-Reklam-
0 oy
(5,908 puan) tarafından
Pış pış pat pat yöntemi ile uyutun önce sonrada kendi haline bırakın yanına uzanıp.. Kendisi uykuya dalmazsa uyku döngülerinde tekrar uyumak için sallanmak ister. Uyku rutini oluşturun ilk önce mesela biz şöyle yapıyoruz uyku tulumunu giyip kitap okuyoruz balkona çıkıp ay dedeye bakıyoruz sonra ışıkları birlikte kapatıyoruz yatağa gidiyoruz biraz ninni söylüyorum saçını okşuyorum uyutuyorum. Bazen 10 dk bazen 40 dk sürüyor uykuya dalması hatta bu gece 1.5 saat sürdü diyebilirim. Yinede kendi daldı.. Önce sırtını pış pış yaparak ninni söyleyin ağlayacak kucağınıza alıp sakinleştirip artık ayaklarınızın ağrıdığını ve büyüdüğünü kendisinin uyuyabildiğini hep yanında olduğunuzu anlatın tekrar yatağa geçin birlikte yine pış pışlayarak ninni söyleyin böyle böyle 1 haftada alışacak. Memeden kesme gibi düşün bu olayı 
(3,771 puan) tarafından
Memeden birden kesildi  ve tepki vermedi acaba onu yeni algıladı memesiz kaldığı bu kadar sık uyaniyor
(5,908 puan) tarafından
Hayır kendisi uykuya dalmayı bilmiyor destekliyorsunuz meme vererek veya sallayarak.. Bi oyuncağını alıp ona sarılıp uyuyabilirsin diyorum mesela oğluma istediği oyuncağı seçiyor yatağında onunla oynarken uyuyor ben veya babası yanına uzanıyoruz mutlaka.. 22 aylık ben memeden kestikten sonra sallamadım hiç kendi halinde uyumayı öğrettim.. 1 aydır kestim 1 aydır kedisi uyuyor gece 2 kere bazen 3 kere mızıklanıyo su isterse su veriyorum istemezse annecim yanındayım uyumaya devam edebilirsin diyip uzanıyorum yanına geri uyuyo
(3,771 puan) tarafından
2 ay düzgün uyudu bu kadar sık uyanmadı ama şu 5 aydır çok sallatiyor
(5,908 puan) tarafından
Sallamayı kes bacm düzelir
(659 puan) tarafından
Kız kadın acıklamıs ıste dene bunları :)
0 oy
(2,803 puan) tarafından
İki yasindaki kizim hala uyanik bir saate falan anca uyuturum elma yiyip tv izliyor cok tatli duruyor ama uyku duzenim bozuldu oburu 6 yasinda o saatinde yatiyor yrn okuk var bu arsiz uyumaz 
(3,771 puan) tarafından
Allah kolaylık versin bnde ikinci gelince nasıl olacak  olan bana olacak
(2,803 puan) tarafından
Zaman herseyin ilaci buyudukce rahatlayacaksin ben hep kendimi oyle avuttum napim
(3,771 puan) tarafından
Yok gittikce zorlaşıyor bebekken en azından anlamıyor deniyor ama şimdi anlıyor herşeyi sipaa
0 oy
(571 puan) tarafından
Canm salladigin için öyle onuda birakman lazım kendi kendine uykuya dalmayı öğrenmesi lazım zor bir surec
0 oy
(659 puan) tarafından
Canım salladığın surece degısmez cunku sallanarak uyumaya alısmıs bellı kı. Nasıl yaparsın bilmiyorum ama sallamayı tamamen kesmen gerek tek basına uyumayı ogrenmesı gerek. Bunun ıcın ınstada sayfalar vardı Bi ara uyku egıtımı tavsiyeleri veren bir bak ıstersen
(3,771 puan) tarafından
Birazda gece aglmasin ses olmasın diye çok taviz verdim malum apartman çocuk bile olsa ses yapamaz kafasında herkes ağlaması şimdi sorun olur ama yok ikinci gelene kadar ağlasada alistircamm

İlgili bir soru bulunamadı

381,446 soru

11,419,953 cevap

34,975 kullanıcı

...