0 oy
268 göst.
Aile kategorisinde (21 puan) tarafından
23 yaşındayım 17 haftalık hamileyim. 2 oğlum var ve bu bebeğim de erkekmiş. Biri 5 yaşında diğeri 2 buçuk yaşında iki dakikada yerinde durmazlar kavga eder birbirlerini yerler ev göç eder gibi dağılır sürekli bir yaramazlık:)) kız olsun diye dua ettim ama erkekse de zaten sevinirdim :). Şimdi hem mutluyum hem başıma geleceklerden korkirem  :) evde ki savaşı düşünemiyorum 

13 Cevaplar

+3 oy
(3,494 puan) tarafından
Daha küçücüksün canına yazık değil mi bu yaşta 3 tane bebekle ilgilenme çok ağır çok zor olacak elbette keşke biraz ara verseydin sağliğına dikkat etmen iyi beslenmen ve kendini kültürel anlamda geliştirmen lazım çocuklarını sağlıklı ve iyi büyütebilmek için. 
(21 puan) tarafından
Elbette öyle ama yapacak Bi şey yok bunları bende düşünüyorum sorsan ne eşim nede ben istemiyorduk ama olmuş. Ilkini isteyerek yaptık konuşma problemi vardı ve evde yalnız çok sıkılıyordu arkadaş gibi yanına kardeş olsun dedim ikinciyi yaptım çokta ise yaradı konuşması falan düzeldi birlikte oynarlar iyi oluyor yaramazliklari dışında bunu zaten hiç istememistim hapla korundugum halde kaldim
(3,494 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı dediğim gibi bir abla olarak tavsiyem okumadıysan okuluna açıktan da olsa devam et belli başlı pedagogların kitaplarından al çocuk gelişimi eğitimi için çok faydası olacak bir de sağlığına dikkat et her çocuk anneden on yıl götüruyor
(21 puan) tarafından
Sağlığım çok şükür iyi akıl sagligim da yerinde. Sürekli araştıran okuyan birisiyim zaten en çok anne düşünür zaten evlatlarını onları da geliştirmek için maddi manevi ne imkan varsa yerine getiriyoruz eşimde destek çocuk bakımında zaten o yüzden aşırı bi korkum yok tek korkum gurbetteym Bi yere gidip gelmek okul dönemi falan erkek çocuğu da yaramaz olunca o düşündürüyor teşekkür ederim tavsiyelerin icin
(3,494 puan) tarafından
Her çocuk aynı olmaz evham yapma.
-Reklam-
+1 oy
(7,447 puan) tarafından
Maşallah 23 yaş üç çocuk ve biri beş yaşında e sen zaten hayatını yaşayamamışın ki kaç yaşında evlendin..
(21 puan) tarafından
Çocuklarımla yaşadım onlar bana engel değil
(7,447 puan) tarafından
Çocukla yaşamak başka tek yaşamak başka çok erken hayata atılmışsın evlenmene bişey demedim zaten ama üç çocuk bu yaşta çok fazla çok gençsin daha..
(21 puan) tarafından
Elbette öyledir ama anne olmak bana daha çok şey kattı öğretti evet zorlukları oldu ağır sorumluluğu var ama bilinçli bir birey olarak yoluma devam ettim çok şükür ki kendimde veya çocuklarda eksi Bi durum yaşamadım
(7,447 puan) tarafından
Tabiki anne olmak çok şey katıyor allah sağlık versin iki erkek annesiyim bende 28 aylık ve 10 aylık iki oğlum var bence yetiştirmene bağlı iki erkek neyse üç erkekte o bebeği kaçırma nasıl sevmeleri gerektiğini anlat sorun olmayacaktır
(21 puan) tarafından
Hırçın yada kavgacı değiller sadece çok hareketliler bide oyuncak kavgası çok oluyor. Bebeği kiskanmazlarsa onun dışında ki şeylerle baş edebiliriz gibi geliyor.
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Oy.masallah 23 yasinda 3 cocuk ben de 33 yasindayim 2 oglum var 2 yas ve 4 yas evde araba kavgasu aksama kadar:) 
(21 puan) tarafından
Sorma ya erken oldu nasıl hamile kaldım onu bile bilmiyorum ama nasip demek ki Allah'm öyle uygun görmüş:). Araba kavgası yapıyorlar o arabaları da kırıyorlar o anda bide kiskanirlarsa bebeği o zaman işim yaş ya
(13,821 puan) tarafından
Zor valla ya iki tanesiyle ben pert:) benim buyuk arabalarina kucukluktwn beri xok duskun hic paylasmak istemuyor hala
(21 puan) tarafından
Her oyuncağın aynısından 2 tane alıyoruz ama hepsini de kırıyorlar Bi tane sağlam yok ya
(13,821 puan) tarafından
Fenalar fena
0 oy
tarafından

Ben senin yerine bir Bakırköy e gittim geldim :D

(21 puan) tarafından
Asla korumadi beni. Bundan 5 ay önce 4 aylık bebeğimi kaybettik kalbi durmuş karnimda. Onada sadece hapla korunuyordum düşünce hap + geri çekilme denedik yok yine kaldım artık bana akıl oldu hap kullanmam. Eskiden geri çekilme ve yumurtlama donemlerimdr birliktelik yasamazdik dikkat ederdik 2 sene korundum o şekilde o daha güvenliydi haptan valla
tarafından
Allah evlatlarımıza Sağlıklı uzun ömür versin  beni bir tane daha bebek bakmak korkutuyor :( bu yüzden olmasını istemiyorum çok zor
(21 puan) tarafından
Bakmak hiç korkutmuyor benide çünkü çok şükür ikisinin de bebekligi iyiydi uyku proplemi hiç yasamadik halada öyle gece rahat uyuyorm dinleniyorm tek yaramazliklaro var. Bebekken de gaz ve alerji dışında yorucu Bi dertleri olmadı bana ayaklanp yürüdükten sonra zorlasti. Dişleri bile maşallah kolay çıkardılar
tarafından
Nazar değmesin benim oğlumun herşwyi sorunlu dişi uykusu yemesi
(21 puan) tarafından
Yemeklerini de tabaklarini ayırıp veriyorum önlerıne oturup yerler doyana kadar tabaklari da biter bazen bitirmemislerse ben sonunu yedirrim
0 oy
(592 puan) tarafından

Vala benimde iki oğlum var kriz geçiriyorum artık ne evde ne dışarıda ne misafirlikte hiç durmazlar . Şuan üçüncüye hamileyim bir tane kızımız olur diye beklerken ikiz oldu ve henüz cinsiyetlerini net bilmiyoruz çok korkuyorummm :'( ama senin kesinleşmiş benim bir ihtimal kız olma ihtimali var:P

(592 puan) tarafından
Kaynana var ama yardımcı olmaz
(592 puan) tarafından
Lmihrace   valla 14+5 te bir tanesi kesin kız dedi ama halen inanamıyorum bende ayrıntılı ultrasonu dört gözle bekliyorum:)
(7,190 puan) tarafından
Canım bana 13 erkek 17 kız 20 erkek 28 kız bu şekilde ilerledik (⁠≧⁠▽⁠≦⁠)
(592 puan) tarafından
Birdahaki kontrolde erkek derse şaşma:))
(7,190 puan) tarafından
Yok canım genital bölgesini çok net gördüm
0 oy
(372 puan) tarafından
Bende bekleyim bakam:D
(21 puan) tarafından
İşimiz zor :)
(372 puan) tarafından
Valla benim büyük 13 yaşında arkasından ikiz erkek bebekler büyüyor onlardan korkuyorum:)
(21 puan) tarafından
Ikizden çok korkarım Allah yardımcın olsjn
(372 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun korkma kız çok tatlı oluyorlar:)
0 oy
(532 puan) tarafından
Kac yaşında evlendin canim ben 26 yasinda bebek sahibi oldum keske biraz daha bekleseydim dedim cok erken. 2. Yi uzun süre düşünmüyorum:/
(21 puan) tarafından
18de evlendim
(532 puan) tarafından
Rabbim hayırlı evlat etsin
0 oy
(2,250 puan) tarafından
Üç erkek bir kız anasıyım yaşım 33

Sana şunu söylim yaramazlık dediğin ergenlik dönemi yanında halt etmiş 13 yaşında oğlum var onunla geçirdiğimiz şu zorlu ergenlik döneminin zorluğunu anlatsam bu günlerine şükredersin 
(21 puan) tarafından
Çevremdekiler de bunu söyledi hep bebeklik ve çocukluk dönem kolay geçer ergenlik de baş edemezsin dediler haklılar gibi de gekiyor zaten kendimi ve küçük kardeşimi düşünüyorum bizim ergenliklerimoz de zorluydu ailemiz için tabi bir evladım olunca anladım bunu :)
0 oy
(440 puan) tarafından
Maşallah nasıl.yetusiyorsun hepsine ev işlerine kendine bende 23 yaşındayım bir kızım var ne ev işini doğru düzgün yapabiliyorum ne kendime bakabiliyorum ikinci olmasın yanlışlıkla felan diye spiral felan taktirmayi düşünüyorum yanında yardım edecek birileri felan mi var eşinden başka çocuk konusuna gelince halamın dört tane oğlu var kısa araliklarla oldu oda evet yaramazliklari vardi ama diğer halam felan destek oluyordu o şekilde büyüdüler büyüdükten sonra zaten kafa rahatlıyor:)
(21 puan) tarafından
Ev işlerim hiç aksamiyor hergun süpür sil toz al tuvalet banyo yika falan ev isi korkutmuyor beni.haftada birde detaylı temizliyorum evim temiz kalıyor pisletmezler ama dağıtırlar oda sadece çocuk odası ve oturma odası dağınık olur onuda tekrar toplarm zTen çocuklu ev çok normal. Kendime de akşam 10da uyurlar o zaman vaktim kalıyor her gün eşim gelmeden suslenir hazirlanirm yemeğim geçte kalsa eşim dert edecek birisi değil gelince yardım eder çocuklarla ilgilenir oynar bende ev işi bitince oyun ve etkinlik saatinw geciyorm bazen parka gidiyoruz yorulup uyuyorlar sonra o arada yemek yaparım falan günümüz hareketli oluyor yani :)
(440 puan) tarafından
Benim kızım 3bucuk aylık ne o
Pusette duruyor ne yerde yanlız birakinca ağlıyor wc zor gidiyorum bazen o uyuyunca yapıyorum dip köşeye iki haftada bir anca girebiliyorum hazirki işleri bitireigime dua ediyorum bu aylarda nasıl yapıyordunuz zaten üçüncü geliyormus bı atak bitiyor diğeri başlıyor
(21 puan) tarafından
Bebeklik ayları da hiç sıkıntılı olmadı ben iş yaparken beni izlerdi vefadan uyuttukca yapardım uykuyu severdi ikiside düzenli uyku saatleri vardı öyle alıştırmistim
0 oy
(953 puan) tarafından
Vllh cnm bende 22 yaşında 18+4 erkek annesiyim ama 2. Oğlum olacak 1 tanede kızım var 3 çocuk olacak inşallah en büyüğü erkek 3,5 kızım 1,5 yaşında 
(21 puan) tarafından
Masalalh canım Allah seninde yardımcın olsun genç olduğumuz için sanırım daha dinç kalırız gibi geliyor bana ben çok yorulmam
(953 puan) tarafından
Vllh cnm ben bundan snr çocuk yapmayı hiç düşünmüyorum da ablam 32 yaşında 7. Çocuğa gebe o da 6. Oğlana gebe en büyüğü tek kız
(372 puan) tarafından
Maşallah olana Allah uzun versinde neden bu kadar çok çocuk yapıyor peki canının değerini niye bilmiyor ki :(
(953 puan) tarafından
Vllh cnm hiç sorma tüp bağlatmak dışında korunmadigi yöntem kalmadı onlara rağmen gebe kaldı dr.konusmus bu sefer doğumdan snr tüp bağlatacak inşallah
(372 puan) tarafından
Yazık kadına ya valla ben 3.dogumu yaptım sonuncularda ikiz oldu Rabbim affetsin çok zor çocuk büyütmek çok bende hemen tüpleri bağlattım kafam rahat on sene sonra oldu bunlar benim için daha da zor alıştım rahatlığa galiba :)Allah yardımcısı olsun inşallah
0 oy
(7,190 puan) tarafından
Kaynanam var o olur mu (⁠≧⁠▽⁠≦⁠)
0 oy
(109 puan) tarafından
Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin ❤️
0 oy
(194 puan) tarafından
Çocuklukları o kadar kolayki büyüdükçe zorlaşıyo bendede var 3 erkek 50 60 yıl yaşlandığımı hissediyorum :) Allah kolaylıklar versin ne diyim 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 499 göst.
25 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 285 göst.
9 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 531 göst.
9 Mayıs 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Selimin annesi (8,998 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 398 göst.

379,523 soru

11,361,341 cevap

34,839 kullanıcı

...