0 oy
199 göst.
Diğer kategorisinde (91 puan) tarafından
Benim bebeğim 5 aylık sürekli kucak istiyo yatarak maksimum 10 dk duruyo böylelikle işlerimi yapamıyorum ama kucağımda iş yaparken hiç ses etmiyo ama her iş kucakta olmuyo bi de yorucu oluyo.

Siz nasıl oyalıyorsunuz 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından

Dejavu oldum bu post ile :D

Yapmıyorum. Haftada bir kaynanamı çağırıyorum çocuğa baksın diye bende temizlik yapıyorum o esnada 

(91 puan) tarafından
Ay yok çağırmam ben altta oturuyo kendisi zaten ama yok asla çağırmam
-Reklam-
0 oy
(4,017 puan) tarafından
Eline poşet veriyorum  onla oynuyor  cnm
(91 puan) tarafından
Benim ki hemen ağzına sokuyo ne versem
0 oy
(1,652 puan) tarafından
Oyuncak versen oyalanmıyomu veya oyuncakdan farklı bişeyler ilgisini cekecek. Be ekelr heray baska bi huy edinir baska seyleri sever mesela benim oğlum 10 aylik eline daha once vermesiyim bisey verince mutlu oluyomoualaniyo onceler sevdiyi oyincakaırla oyalanırdı veya sesli oyuncaklarla falan şimdi yok daha once verçediyim hep çerak ettiyi seyler mesela kumandayi istyo hep 
(91 puan) tarafından
Yok ne versem 5 dk sürüyo sonra ağlıyo
(1,652 puan) tarafından
Günde kaç defa uyutyosun bari yyut öyle yap işlerini veya dinlen
0 oy
(2,195 puan) tarafından
Vallahi ben cocuğumu besiyine atarım ağlar ağlar sonra susar bende işimi yaparım 
(2,195 puan) tarafından
Onu sadece allah bilir
(2,665 puan) tarafından
Bunu biz de bilebiliriz. O kadar Allah korkun var madem çocuğa niye acimiyorsun?
(2,195 puan) tarafından
Her ağĺiyan cocuğun pesinden koşulmaz her cocuğun dediği yapılmaz
(2,665 puan) tarafından
Bebekten bahsediyoruz daha kendini ifade edemeyen bir bebekkkk
(913 puan) tarafından
Çocuk değil bebek bebek. Daha ne istedigini bile diyemiyor. Ya düşünsene bi yeri kasinsa bile öyle bekliyor ne kadar zor. Dünya da güveneceği tanıdığı kimse yok. Ne verirsen yiyo ne giydirirsen giyiyo. Nasil bi istegi olacakta seni zorlayacak. Madem zorlanacaktin niye doğurdun? Vallahi tanıdık olsan seni sikayet ederdim. Yazık günah o bebeğe.
0 oy
(2,665 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım benim bebem de 4 buçuk aylık. Biz neler yapıyorsak söyleyeyim fikir olsun sana. Sallanabilir ana kucağı var ben kahvaltı vs bir şey hazırlarken sürekli yanımda oluyor. Bol bol konuşuyorum onunla. Müzik açıyorum dans ediyoruz falan . Çeşitli hareketler yapıyoruz daha sonra 20 dk falan oturtuyorum önüne oyuncak koyuyorum öyle oyalaniyor. Bir tane piyanosu var . Şekilli falan bayağı ilgisini çekiyor. Onunla da oyalaniyor. Kitap okuyorum resimli ilgisini cekiyor.Geriye kalan zamanlarda sıkılıyor tabii. Ama genel olarak bol bol konusuyorum
0 oy
(120,784 puan) tarafından
21 aylij olcak halen ayni ☺️☺️☺️
0 oy
(1,928 puan) tarafından
o aylarda kanguru vardı canım önüme bağlayıp yavaş yavaş yapıyordum
0 oy
(3,324 puan) tarafından
Oyun halisi varsa oraya yaptırabilirsin. Bende oyleydim o aralar, sonra annemlerde annem agladikca dedigini yaparsan köle olursun az ağlasın ses ver işim var bitince alacam diye dedi. Şarkı söyleye soyleye yapardım ama 15 max 20 dk dururdu. 

Eşim gelince çocuk ona ben ev işlerine girişirdum
0 oy
(19,788 puan) tarafından
Bes aylik ilgi tek oyalanmasi :)  benimki iki yasina yaklasti iki ay var oyuncaklarla oynar benle oynar abilerini pataklar :) 
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Benim kızımda aynı öyleydi oturup emeklemeye başlayınca biraz rahatladım 6 buçuk aylık olucak 
0 oy
(2,979 puan) tarafından
Şuan 5 aylık kızım kucağımda. Abisi ortalıkta dolanıyo kızımda onu izliyo. :) işi de bı şekilde yapıyorum az iş yapıyorum az kucakta tutuyorum öyle 
0 oy
(913 puan) tarafından
Benimki de 5 aylık ama kucaga alistirmadim cok babasi alir genelde ben yatirarak oynarim
0 oy
(1,162 puan) tarafından

Ana kucağında duruyor mu ya da oturunca oturma aparatinda oturtup tezgaha koysan. Ben durmadan konuşurdum çenelerim ağrırdı öyle dururdu benim ki. Sonra rolleri degistik o konuşuyor biz dinliyoruz artık. Sabah uyanır uyanmaz biseyler anlatmaya baslayabilir öğlen lafları birikir biraz içini döker gider gece 11 12 ye kadar aktif çene :)

(913 puan) tarafından
Ay ne tatlı kaç yasinda merak ettim:)
(1,162 puan) tarafından
Delikanlı artık 10 yaşında
(913 puan) tarafından
Ooo maşallah Allah bağışlasın:)
(91 puan) tarafından
Yok durmuyo sürekli benimle oynamak istiyo kucağımda dursun istersen hiç doyurma öyle kucağımda durup bana sırnaşmak istiyo
0 oy
(2,103 puan) tarafından
6aya yeni girdi mutfakta salonda odasında battaniye serili oyuncaklar çepeçevre dizili hepsinde kedi yavrusu gibi nereye gidersem oraya koyuyorum pekte bir iş yapamiyorum zaten eşim izin gününde yapıyorum eşim bakıyor tek başına oynamiyo sürekli ilgi istiyor bakmazsan çığlık atıyor 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 19 göst.
15 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Canparcam (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 59 göst.
20 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Canparcam (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 87 göst.
9 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,258 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 70 göst.