0 oy
267 göst.
Diğer kategorisinde (93 puan) tarafından
Kızlar ilk lohusalığınız kaynanada mı geçti geçtiyse ikinci kendi evinizde mi kaldınızz

28 Cevaplar

0 oy
tarafından
İlk lohusalık kaynana evinde geçti geçmez olsaydı. 

İkinci lohusalık evimde geçti rahattım
(93 puan) tarafından
Nasıl dediniz peki ısrar ettiler mi
tarafından
Vallah ilk evliliğimde birlik oturuyorduk mecburdum yanlarında olmaya ama şuanda 2. Evliliğimi yaptım 3 sene oldu :) kaynanam yok kendi evimde kaldım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla butun tecrubelerıme dayanarak ınsan kendı evınde olmalı dıye dusunuyorum, isteyen yardım etmeye gelsin, ben annemde 20 gun kaldım kendı evımde olsam daha rahat ederdım tek artısı yıkadıgı camasır oldu, aman tovbe bundan sonra
(93 puan) tarafından
Kaynanalar laf anlamıyo
tarafından
Kaynanam hıcbır sekılde annem varken bana gel demez :D yanı gıtmemı ıster ama annem varken soylemez bile
(93 puan) tarafından
En iyisii yw
(7,269 puan) tarafından
Açık açık söyle canım kendi evini istiyorum diye. Benim kaynanamda lohusanin tek kalması iyi olmaz diye gel 40 gün bakayım dedide ben ilkindede tek kaldım bişey olmadı biraz annem kalır sonra toparlanirim dedim. 3 günden fazla kimseye tahammülum yok valla
(93 puan) tarafından
Ayy inşallah oyle olur cnm
0 oy
(7,459 puan) tarafından
2 gün annemde kaldık sonra kendi evime gectim
(93 puan) tarafından
Ne güzel yaa
(7,459 puan) tarafından
yardımı cok dokundu annemin gercekten canım sağolsun yakın evlerimiz zorlanmadım
(93 puan) tarafından
Allah razi olsun annenden
(7,459 puan) tarafından
işallah sanada yardım eden olur canım
(93 puan) tarafından
Kendi evimde olur inşallah canım sağol
0 oy
tarafından
Kendi evinde geçti ama Allah var kaynanam elinden geleni yaptı lohusalık yaşamayayım diye. Şükür yaşamadım da
(93 puan) tarafından
Allah razi olsun o kadından ozaman
0 oy
(8,396 puan) tarafından
İkisinde de kendi evimdeydim ilkinde 3 gün annem yanımda kaldı gitti hep tektim ikincide hep tektim
(93 puan) tarafından
Ne güzel ya inşallah bende evimde kalırım hayırlısıyla dua edin canım ya
(8,396 puan) tarafından
Kız o senşn kendi elinde evimde alacam de evinde kal kimseye düşmez yani çok istiyorlar ise gelip onlar sizde kalsın
(93 puan) tarafından
Nebiliyim korkuyorum ya
0 oy
(257 puan) tarafından
Daha yeni lohusalıktan çıktım hep kendi evimde kaldım. Sadece bir hafta boyunca yanımda kardeşim vardı sonrasında da toparladım zaten. Büyüklerin kalması iyi olmuyor bence güzel bir lohusalık geçirdim çok şükür
0 oy
tarafından
Lohusaligim yarısı kaynana evinde yarısı gorumcelerle geçti kendi evimde kaliyorlardi malum :/[
0 oy
(862 puan) tarafından
İlkkinde kendi evimde eşimle birlikte tek başınıza gecirdik 
0 oy
(4,439 puan) tarafından
Tek çocuğum var. Sezaryen doğum yaptım. Evimdeydim. Gayet kendi işimi kendim yaptım. Yatak falan yapmadım hiç. Ayaktaydım. Sağolsun 1 hafta kardeşim yemeğimi yapıverdi evime süpürge atıverdi sabahları. Akşam olunca gitti yine. O yetti bana :))
0 oy
(993 puan) tarafından
Niye birinde kalayım ki :))) çocuğa ya da bana bakmak isteyen gelip bende bakar ki mantıklı olan bu iki doğumda da anacığım sağolsun geldi kaldı 
(93 puan) tarafından
En iyisi ya heveslendim
(993 puan) tarafından
Yani doğru olan kendi evinde kalman gelip yardımcı olmak isteyende sana gelsin
(93 puan) tarafından
Dua et canim benimde öyle olsun
(993 puan) tarafından
Amin amin inşallah
0 oy
(3,793 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
İlk doğumum sezeryandı annemlerde kaldım postpartum depresyonuna girdim berbattı. İkinci doğumum da sezeryandı ailemden uzaktım kendi evime geçtim mis gibi geçti hiç etkilenmedim bebeğime misler gibi baktım tabii eşimin de büyük kızımın da yardımları yadsınamaz. Annelik iç güdüsel bir olgu bebeğine misler gibi bakarsın.
(93 puan) tarafından
İnşallah yaa
0 oy
tarafından
Kaynanam çağırdı ama gitmedim ne gerek var hastalık gecirmiyoruz ya lohusalik ben kendi evimdeydim valla Kaynanam 3 gün kaldı gitti eşim se işe gidiyordu tek başıma baktım bebegime çok şükür 
(93 puan) tarafından
İnşallah benimde iyi gecer
(93 puan) tarafından
İnşallah benimde iyi gecerrr
0 oy
(783 puan) tarafından
Annemde 20 gün kaldım bebeğimle ben ilgilendim ablamın da 50 günlük bebeği vardı beni depresyona soktu laflariyla..simdi yine hamileyim en fazla 5 gün annemde kalıp eve doncem..kaynanamlar ilkinde 30 gunlukken gelip 2 gün kalıp gitmişti çok şükür umarım şimdi de öyle yaparlar..
0 oy
(11,416 puan) tarafından
Bi doğumum oldu kendi evimde kaldım kendi annem sadece 5ngun kalabilir kendi evinde tek kalmak en iyisi kesinlikle
0 oy
(7,269 puan) tarafından
İlkin 13 günü hastanede geçti kalanı kendi evimde zaten iyilesmistim çıkınca kimseye ihtiyaç duymadım annemgilde gelip gittiler konu komşu falanda. İkincide 1 aylık oldu hala lohusayim annem geldi kendi evimde bıraz kaldı ben gittim geldim valla ikinci daha zormuş hala Zor ama alismamiz lazım. en rahatı kendi evim tabi kimseyle uğraşmak zorunda kalmadım o halimle
0 oy
(13,367 puan) tarafından
Kendi evimde idim annem müsait idi geldi yanımda kaldı tek çocuğum var ama olursa ikinciyi kaynanama gitmem o gelirse de çok kalsın istemem 
0 oy
(12,744 puan) tarafından
İlkinde kaynanamlarda kaldım sıfır tecrübe sıfır bilgi çok yardımcı oldu her gün bebeği yıkadı baktı artı bana günde uç dört oğun yemek yaptı bir hafta toparlayınca hep dişarı çiktuk gezdik 

37 haftadayim yine israr ediyorlar kızım bir bucuk yaşında odası yatağı ayrı bir yaşından beri düzeni bozulsun istemiyorum eve gelecem bu sefer. Ama kaynanam her gün gelecek 
0 oy
(212 puan) tarafından
Her ikisindede kendi evimde kaldım annem ve ablalarım baktı bana Allah razi olsun onlardan kaynanamın evinde ne işim olur delirirdim orda kalsaydım 
0 oy
(3,771 puan) tarafından
Evimdeydim 3 gün görümce vardı olmasada olurdu çocuk kuvazdeydii.1 hafta eltim yardım etti Allah razı olsun .sonrasi kendimm idare ettim hemn kalktım zaten ayağa şükür ..sezeryan oldum aynn bnde İyiki kimse yokmuş diyorummm.
0 oy
tarafından
3 lohusalık geçirdim hepsi kendi evimde insan kendi evinde daha rahat ediyor annesinin evinde tüm lohusalıginj geçirenlere hayret ediyorum ben asla rahat edemezdim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 43 göst.
14 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Onlygirl (192 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 87 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Ilknur17 (414 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 152 göst.
29 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde M1e2l3e4k5 (233 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 136 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde RSA1994 (7 puan) tarafından soruldu

381,494 soru

11,421,714 cevap

34,977 kullanıcı

...