0 oy
217 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (996 puan) tarafından
Kızımda yanık izi kaldı merak ediyorum büyüdükçe geçer mi?

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yanıga bağlı neresinde olduysa oraya bağlı 
tarafından
Kantaron sür hergun inşallah gecer
(996 puan) tarafından
3-4 ay gecti yanalı yine de sürsem ise yarar mi ki
(52 puan) tarafından
Yarar tabi benim iki yaşında kızımın bacağına çaydanlık devrildi ve ikinci üçüncü derece yanıklar vardı bir yıl oldu ben hala kantaron ve krem sürüyorum düzenli ve baya gelişme var Elhamdülillah
(52 puan) tarafından
Bence güzel ve özenli bakim yapıldıktan sonra geçer Allah'ın izniyle biz çok uğraştık gerçekten hastanede yattıktan sonra evde de çok dikkatli baktık çok zor bir süreçti Rabb'im kimseye yaşatmasın hala bakıyorum ben krem kantaron yağı falan
(996 puan) tarafından
Amin canım Allah kimsenin evladına yasatmasin cok zor oluyor gercekten.bende baslayacam kantarona bugün insallah.her gün düzenli sureyim.
-Reklam-
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Benim kardeşim 3 yaşındayken çaydanlık devrildi dizinden aşağısı yandı sadece bir ayağının üzerinde buruşukluk var şuan 17 yaşında geçmedi malesef 
(996 puan) tarafından
Coğunlugu gecti mi acaba. Ben de gecsin diye ümit ediyorum
(1,253 puan) tarafından
Evet sadece bi ayağında kaldı
(996 puan) tarafından
Insallah bizimki de gecer sagol canim.
0 oy
(5,877 puan) tarafından
Kantoron yağı kullan sürekli kalmaz izi yengemin ayağı 2. Derece yandıydı kantoron sürdü sürekli hiç izi kalmadı 
(996 puan) tarafından
Uzerinden 3-4 ay gecti yine de fayda eder mi
(5,877 puan) tarafından
Eder bacım kantoron yağı güneşte beklediği için bol d vitamini içerir oda hücre yenilenmesi yapıyo
(996 puan) tarafından
Sagol canim. Almistim aslinda kantaron yagini. Ama bi sure hic ellettirmedi sürdürmedi sürememistim.baslayayim insallah ise yarar
(5,877 puan) tarafından
İnşallah bacım
0 oy
(2,245 puan) tarafından
Kızım iki yaşındayken annemlerde elinin üstü sobaya değdi yandı şuan 15 yaşında maalesef izi olduğu gibi duruyor geçmedi 
(996 puan) tarafından
Gördükçe üzülüyorum bazen :(
(2,245 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canları sağolsun geçer zamanla inşaAllah derin değilse
(996 puan) tarafından
Sagol canım canları sagolsun valla  ikinci derece yanikti. Yanık ünitesinde tedavisini ettirdik cok sukur iyilesti yarası.insallah zamanla izi de gecer.
(2,245 puan) tarafından
inşaAllah Allah bağışlasın size
(996 puan) tarafından
Amin canım Allah razi olsun
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Derecesine bağlı yanık ileri dereceyse tedavisiz iz geçmez eğer iyi tedavi olursa yetişkin de olsa iz ya kalmaz ya çok az kalır
(996 puan) tarafından
Tedavisini yaptirdim. 3-4 ay gecti. Iyilesti yarasi izi kaldi sadece.
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Ne yanigiydi

Çok geçmiş olsun

Yaniga bağlı sanırım.
(996 puan) tarafından
Sagol canım.kaynar su dökülmüştü 4 ay falan oldu heralde. Allahtan su azdı ama avuc ici kadar bi yer izi kaldı.
(2,092 puan) tarafından
Doktora götürmüsmuydnz ilaç falan kullandiniz mi
(996 puan) tarafından
Götürdük yanık ünitesi varmıştı Allahtan düzenli pansumani yaptirdim.sonrasinda baska krem falan vermedi öyle kaldi
(2,092 puan) tarafından
O zaman geçer bence,
Yaşı küçük bide.
(996 puan) tarafından
Insallah canim
0 oy
tarafından
Benim kiz kardesimin popo kismi yanmıştı hala izi duruyor canım şuan 17 yaşında 
(996 puan) tarafından
Hadi ya gecer diye dusunuyordum :(
tarafından
İnşallah geçer kuzum yanık kötü oluyor
(996 puan) tarafından
Insallah canım gercekten kötü oluyor. Bazen küçük bi su yağ sıçrıuor da ne kadar aciyor. Diyorum bu cocuk bu aciya nasil dayanmis. Allah kimseye yasatmasin insallah.
0 oy
(158 puan) tarafından
Benim çocuğum da değilde , bende var. Küçükken vücudumdan aşağı kaynar su dökülmüştü. Ve hala izi duruyor 
(996 puan) tarafından
Hepsi mi yoksa bazi yerlerde mi duruyor iz.
(158 puan) tarafından
Dökülen yerin her tarafında var. Ama deri incelmiş şekilde duruyor şuan
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Benim kızım çok küçüktü 10 aylık falandı yağ sıçradı yüzüne baya kabardı şu topladı hastaneye goturmedim eczaneye götürdük sarı kantoron verdiler hergun sürdüm hiç iz kalmadı yavaş yavaş gitti büyüdükçe 
(996 puan) tarafından
Ayy insallah ya o günleri atlattik cok sukur ama yine de uzuluyorum gordükce. Yarin baslayacam canim insallah gecer.
(1,125 puan) tarafından
İnşallah canım çok geçmiş olsun nasıl yandı birde kaç aylık
(996 puan) tarafından
Simdi 19 aylik kizim.ama 4 ay gecti heralde uzerinden. Kaynar su döküldü. 1 su bardagi kadar ya var ya yoktu ama yine de yakti avuc icim kadar bi yer . Sagolasin canim
(1,125 puan) tarafından
Hiç kıyamam . Çok geçmiş olsun
(996 puan) tarafından
Sagolasin canim
0 oy
(978 puan) tarafından
Şahsen ben kendim çocukken yandım ayaklarım ikiside şimdi bile izi var yani kalıyor illaki bide bebeklerde geçer ama yaş ilerledikce kalıcı olabiliyor 
(996 puan) tarafından
1 yasindayken falan oldu.insallah gecer
(978 puan) tarafından
Geçer inşallah canım dert etme
(996 puan) tarafından
Sagolasin canım.sukur atlattik o gunleri ama gordukce dusunmeden edemiyorum :(
0 oy
(38 puan) tarafından
Canım benim 1 yaşındaki oglumda üstüne çay döktü yandı hep derisi kalktı havaya buyundan göbek deligine kadar anca anca gecti kabukları attı benim görümcem özel hastanede çalısıyo ve yanık izi kalmaması icin bi karısïm yaptırdı böyle yağ gibi bisi onu kullaniyorum sabah aksam ve iz falan kalmadı şükür olsun 
(996 puan) tarafından
Gecmis olsun canim. Benimkinin yarasi iyilesti de izi kaldi bi.
(38 puan) tarafından
Teşekkur ederim canım. Bizde iz kalmadı şükür olsun hafif bi nokta iz kaldı oda geçer yanıklardan anlayan birine krem yaptırın bence
(996 puan) tarafından
Kantaronu falan bi kullanayim bi süre olmadi eczanelere sorarim bi.
(38 puan) tarafından
Sor canım grrcekden iyi gelii
0 oy
(601 puan) tarafından
Kız kardeşimin 11 aylıkken ayağına kaynar bitki çayı dökülmüştü ne yazık ki ne yaptıysak yapalım geçmedi şuan 15 yaşında o iz hâlâ boylu boyunca duruyor.  Erken tedavi ile geçiren yöntemler varmış ama bizim o an öncelik izden ziyade ayağının iyileşmesi idi günlerce tedavi altında kaldı şükür ayağına zarar gelmeden iyi edildi iz meselesi sonraki süreç oldu ama geçiremedik 
(996 puan) tarafından
Iz icinde mi tedavi oluyor. Bende yanik unitesinde tedavi yaptirdim en son cerrahiye gosterdim artik yapacak birsey kalmadi dedi iyilesince. Ama iz icin birsey demediler büyüdükce belli olur dediler oyle kaldi.
0 oy
(826 puan) tarafından
Ben küçükken üstüme çaydanlık devrilmiş bir de yemek kazanının içine  düşmüşüm 2 kere yanmışım. Ikisinde de 2 yaşından kucukmusum. Bacaklarım yanmış sadece birinde sağ birinde sol bacağım ama hiç iz yok ikisinde de. 
(996 puan) tarafından
Ay Insallah benim kızım da da iz kalmaz. Allah beterinden korusun
0 oy
tarafından
Yanığın üstüne aloevera sür iz filan kalmaz benim elime kocaman kızgın yanmış yağ sıçradı böyle elim açıldı yarayla şimdi iz yok 
(996 puan) tarafından
Yanık iyilesti izi kaldi
tarafından
Bir dene bakalım  :)
(996 puan) tarafından
Aloeveranin icinden cikan jelini direk sürecem mi. Bi deneyeyim bakalim ;)
tarafından
Evet canım direk süreceksin
(996 puan) tarafından
Tamam sagol canim
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Kataron yağı iyi gelir cnm geçer inşallah 
(996 puan) tarafından
Surecem canim evde vardi sagolasin
0 oy
(7,428 puan) tarafından
brnde kücüken sobanın maşasını suratıma sürmüşüm oda sıcakmış gıdığımda kaldı iz biraz
0 oy
(3,767 puan) tarafından
1,5 yaşında yandı kolunun içi doktri izi kalmz dedi ama kaldi
0 oy
tarafından
Oglum 3yasndayken ayagna kahve doklmstu bayag yandydi ayagi smdi hic izi yok 
0 oy
(435 puan) tarafından
Benim kardeşimin komple kolu yandı sıcak suyla derisi soyuldu. Doktorlar krem filan verdi etti ama sağlık ocaginda bir doktorumhz vardı kendi böyle bitkisel kremler filan yapiyordu. Çoğunluğunda kantaron yağı olduğunu biliyorum başka ne kattı bilgim yok ama hiçbir iz kalmadı kardeşimin. 
0 oy
tarafından
benim kardesimin ayagina caydanlik devrildi 1 yasinda falandi. izi gecti 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 70 göst.
11 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Pnrmtl (4,430 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 362 göst.
29 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Es25 (3,767 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 174 göst.