0 oy
182 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
İlk gebelikte yaptırdım belirti de yoktu çocuk gelişimi ileride değildi. Sonuç negatif. 

İkinci gebeliğim belirti yok ikinci gebelikte risk artiyor dedi doktor. Özelde doktorum yaptırmalı mı sizce yapmak içimden gelmiyor sanki. 

Siz ne düşünüyorsunuz 

14 Cevaplar

0 oy
(7,458 puan) tarafından
İkincisi için açlık tokluk bakalım yeter demişti doktorum ilkinde çıkmadığı için 
tarafından
50 ml mi yaptırdınız
(7,458 puan) tarafından
İki buçuk sene oldu valla hatta daha fazla 50 evet
-Reklam-
0 oy
(2,955 puan) tarafından
Senin gibi araftaym bende senle aynı durumdayım detaylida doktor suyu kilosu normal muhtemelen yok şeker dedi ama içimde kalmasın yaptır dedi benmde tam şeker yüklemesi haftalarım hiç istemiyom açlık tokluk baktırmak istiyorum 
tarafından
İlkinde 75 ml yaptırdım açlıktan bayılıyordum artık. Çok yipraticiydi bunda doktorum aynen açlık tokluk bakalım demişti geçen kontrolde daha kolay olacak belki ama ona rağmen içimden gelmiyor yaptırmak.

Şu an sırada bekliyprum karar vermenin tam vaktindeyim beklerken açtım postu ☺️
0 oy
(1,583 puan) tarafından
Ben yaptirdim valla etrafımdakiler yaptirma dedi ama doktorumu dinleyerek yaptirdim iyikide yaptirmisim gebelik sekerim varmis suyum fazla cikti onlem alarak devam ettim 
tarafından
Yaptırmadan önce su fazlaliginiz var mıydı ?? Yaptırdıktan sonra mı fazlalık oldu.
(1,583 puan) tarafından
Yaptırdığım gun öğrendim birden fazla kilo almistim doktorum yapalim dedi bende yaptirdim hem sekerim varmis hemde suyum fazlaymis
0 oy
(769 puan) tarafından
Ben yaptırmadım ilkinde ailede şeker hastası olmadığı için kendimi de hamileyken çok iyi sağlıklı hissediyordum :-)doktorda hiç lafını etmedi.
tarafından
Babamda kaynanamda var bilemedim
0 oy
tarafından
Ben 1. Yaptırdım ikincisinde doktorum kan şekerine değerlerine bakalım duruma göre yükleme yaparız dedi. Gerek duymadı ama kesinlikle ihmale gelmez yaptırılmalı
tarafından
Olmadı bizde öyle yapalım. Ama hemen yüklenme istemiyorum sanki
tarafından
Doktoruna sor yüklemeden önce kan ile bakılmıyor mu de
0 oy
(1,745 puan) tarafından
İlkinde sıkıntı yoksa aç ve tok kan alımı yapalim dedi doktor öyle de oldu. Önce aç karnına kan verdim sonra biseyler yedim tekrar kan verdim o kadar. 
0 oy
(798 puan) tarafından
Benim ilkinde bisey yoktu ikincide şeker çıktı. 
0 oy
(4,509 puan) tarafından
Benım iri bebekti yaptıralım dedi ama içimdem gelmedi. 
0 oy
(497 puan) tarafından
Benim dr um cok guvenilirdi bunun yaptirilmasi gerekliligi uzerinde cok duruyor ben yaptirdim bi zarari yok zaten
0 oy
tarafından
En iyisini doktor bilir ben gittim gerek yok dediler  birsey içtim  kan verdim sonuç çıktı doktora gösterdim Grek yok dedi 
0 oy
tarafından
Bende ilkinde yaptırmıştım ikincide yaotirmadim
0 oy
tarafından
İlkinde yaptırdım ikincisinde yaptırmadım canım 
0 oy
(1,717 puan) tarafından
Valla bende şuaan aradayım 3. Hamileliğimde şeker yükleme testi yaptım herşey normaldi ama 30 hafta itibariyle gebelik şekerim oluştu bebek iri ve suyu fazlaydı yani doktorllarımla görüşücem açlık ve tokluk takibi ile yapmak istiyorum izin verirlerse bakıcam inşallah 
0 oy
tarafından
Ben kendi isteğimle yapmadım ilk gebelikte de 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 106 göst.
15 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bahar_6565 (145 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 192 göst.
0 oy
5 cevap 56 göst.
23 Kasım 2023 Aile kategorisinde SunaySalih.. (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 235 göst.
18 Eylül 2023 Diğer kategorisinde AlpereninAnnesi (941 puan) tarafından soruldu

397,154 soru

11,878,494 cevap

35,995 kullanıcı

...