0 oy
231 göst.
Aile kategorisinde (2,475 puan) tarafından
Daha onceki postumda kresle yasadigm sorundan bahsetmistim 

Benim durusum biraz masumca ogretmende o yuzden beni postalamak ostiyo diye dusundum cunku normal olan sureci anormalmis gibi davrandi 3 gunde 3 yasa 2 aylik cocuk agladi diye ikinci donem mi baslasa demeye basladi

Esim asker oldugu icin bide o telefonda konussun istedim benj.saf seme gordu heralde dedim gitmis mudire hanima sikauet etmis kocasiyla ne konusacam cocgu fanimitorm bile bu swfwr mudire hanimsa 2 donem baslasa demeye basaldi

Allah kimseyi gurbetci etmesin ederse de iyi onsanlarla karsilastirsin memleketimde olsa guzel yer ayarlamistim ama burada hem imkan kisitli hemde drvlet plmayan kresler cok pahali sastim kaldm 

Oturdum sinirim bozuldu agliyorm caresizlikten

8 Cevaplar

+2 oy
(119,282 puan) tarafından
sen fazla duygusalsin git cimere falan yaz ay ben olcak varyaa bak millu egitimden cimere kadar heryere sikauet ederdim
(2,475 puan) tarafından
Bu sefer hic yuzumuze bakamz ispat etmesi zor.bir olay ikide.bi gidiyoz yasi kucuk konusmasi geride
-Reklam-
0 oy
(1,986 puan) tarafından
Bende bulamamıştım memleketime geldim verdim oğlumu özel kreşe gidiyor 

Malesef her kreş iyi olmuyor iyi araştırmak lazım 

Öğretmen özellikle çok önemli 
(2,475 puan) tarafından
Memlekete gelemem.uzun sure merkezi sistem dogalgaz yanmasa belki giderdim esim evde dur diyo valla uzuluyprm sadece
(1,986 puan) tarafından
Hangi sehirdesin bilmiyorum ama bı tane yerle kalma araştır illaki bulursun iyi bı yer denk gelir

Yarı özel yarı devlet öyle oluyor

Özel kreş arastir uygun olanlarda var ozellerde
(2,475 puan) tarafından
Gittkm bugin belediyenin kresine alamiyorz kayit doldu dedi ozeller 5 ila 7 bin arasinda o kadar maddiyatim yok
(1,986 puan) tarafından
Belediye devlete bağlı yerler dolu oluyor malesef kayıtlar bitiyor

Özeller alıyor sadece bu aylarda bile alımlar olur
(2,475 puan) tarafından
7 bin diyplar ona asla gucumuz yetmez ozellerde oyunevine mi gitsek
0 oy
(12,993 puan) tarafından
Hangi şehirdesiniz
(2,475 puan) tarafından
Amasyadayim hayirlosoyla bitseydi suremiz
0 oy
(624 puan) tarafından
Bende sizin yolunuzdan geçtim. 3 yaşta kreşe vermedim ama evdede boş durmadım tv azalttım, kapalı  oyun parklarına götürdüm,konuştum ,oynadım instgram sayfalarından etkinlik bulup yaptım. 4 yaş deyince kreşe verdim. Her çocuk bir olmuyor 3 yaşta kimisi kendini anlatıyor kimisi anlatamıyor ağlıyor. Bence 1 sene daha bekleyin. Üzülmeyin Allah izin verirse yılları okulda geçecek. Kendinize de eziyet etmeyin. Bugünlerin tadını çıkarın geri gelmiyo valla.
(624 puan) tarafından
Okulun rehberlik hocası yokmu. Ikna edip sınıfa götürse yada sizde onunla bir süre gidin okula yavaş yavaş uzaklaşn. Aynı durum buradada oldu. Annesi önce sınıfa sonra kapı önüne en son dışarıda bekledi bidaha da gitmedi. Çözüm üretsinler gelmesin demek kolay
(2,475 puan) tarafından
Bugin mudire hanimda ikinci donem.gelsin dedi esim ogretmen hanimla gorusecek dedim diye buda bu vtanin evldi ya bu cocukta onlarla ayni egitom hakkina layik ama gidin diyolar bir kez bile ogretmen sonifa gelmeyin diger cocuklar annelerino ister asla oglumla da.iletisime gecmiyo pglum bk seninle oynayacagiz demekte yok
(624 puan) tarafından
İkinci dönem dediginiz 2 3 ay sonra başlıyor. 3 ayda çocuk sihirli değnek değip şakıyacak mi başından atıyorlar meb cimere şikayet edin
(2,475 puan) tarafından
Sikayet etmemin faydasi olur mu bu sefer daha zit gitmesinler
Bide mudire demisti burada 1 ay annesinin arkasindan aglayan kusan cocuklar oldu diye 3 gunde alismadi diye ikinci doneme gelin doye attolar.bide ogretmen yanina gelse tesvik etse.yok ugrasmak.istemiyolar
(624 puan) tarafından
Keşke deseydiniz 2.donem ne değişecek de benim çocuğum okula alınacak anlamadım gitti. Sinir oldum kardeşim ne deyim Allah ıslah etsin
0 oy
(532 puan) tarafından
Kres dediginiz anaokulu mu?
(532 puan) tarafından
Siniftakilerden küçükse eger öğretmen farkli yas grupları istememiş olabilir
(2,475 puan) tarafından
Hepsi 20 dpguml7 sorun su ogretmen digerleri bi sekilde alismis okula duzem oturtmus o yuzden ugrasmak istemiyo.elin cocugu kimin umrunda
(532 puan) tarafından
Elin çocuğu ne alaka ona bakarsaniz hepsi elin çocuğu. Öğretmende atanıp gelmisse o da elin kızı yani bu işler bizim çocuğumuz, elin çocuğu şeklinde işlemiyor canım. Ben de okul öncesi ogretmeniyim sinifimda farkli yaş gruplari olmasini istemem 57 aydan küçükler zaten anasinifina yazılmıyor. Anaokuluna yazılabilir. Çevreden bana baskı yapıldı küçükte al diye ama ayni sinifta hem 5 hem 6 hemde 4 yaş çocuğu nasıl ortak noktada bulusabilir. Hepsine yeteri kadar yetişemem dedim ve kim kırılırsa alınırsa alınsın seneye getirin dedim istemedim. Sadece 1 kez kabul ettim o da korona zamanıydı. O öğrencide dil konuşma bozukluğu vardı köyden dışarı cikmasin diye kabul ettim ve 3 sene okuttum.
(2,475 puan) tarafından
Hocam hepsi 2020 dogumlu benim oglum ay olarak.kucukmus eylul.28.dogumlu
(532 puan) tarafından
Anladım tek bi sınıf mi var bu yaş grubunda? Bir de eğer yaşı tuttuğu halde istemiyorlarsa ilce veya il milli eğitime şikayet edin
0 oy
(993 puan) tarafından
Çocuğunuzun özel bir durumu var ise öğretmenler normal anaokullarında/kreş özel egitim vermez özel tek tek çocuklarla ilgilenemez. Bence bosuna kendinizi üzmeyin yaşı daha çok küçük eğer bu yıl için hazır değilse seneye gider birşey kaybetmezsiniz. Bizde başka bir ilde yaşıyoruz verdim bu yıl kızımı kreşe çok uyumlu sınıflarında bir çocuk vardı o da 3 yaşındaydı öğretmenimiz asla yönlendirme yapmadı fakat çocuk tuvalet eğitimini tam anlamıyla kavrayamadigi ve sürekli altına kaçırdığı için annesi kendi aldı seneye katılım saglayacak diye de gruba msj da attı. 
(993 puan) tarafından
Sizin o zaman onların işine gelmedi hatta sene başında öğretmenimize sormuştum sizin bu çocuk uyumlu değil ya da şuan için gelmesin dediğiniz oldu mu diye her çocuğun mutlaka bir dili var 7 yıldır öğretmenim olmadı demişti cidden duymadık daha birşey
(2,475 puan) tarafından
Valla boyle sorun yasadik cok uzgunum oyin evine gidecdgiz
(993 puan) tarafından
Hiç üzülme çocuğa da yansıtma canım iyi düşün inşallah oyun grupları vs de iyi gelir dil gelişimine katkıda bulunacak ne varsa araştır faydası olur
(2,475 puan) tarafından
Oyle yapacagim insAllah guzel olur herset
(993 puan) tarafından
İnşallah olur endiselenme
0 oy
(2,411 puan) tarafından
Ogretmen uygun gormemis demekki sen neden sana garezi varmis gibi dusundun ki? Ben olsam ogretmenin bi bildigi vardir diye dusunurum. Sonucta kres zorunlu bisey degil. Anaokulu olsa al dese anlarim ki orda bile haftalarca alisamayan cocuklar oluyo. Bazilari 1 ayda aliyo cocuk alisamayinca. Benim oglum devlet anaokulunda orda ckk oldu. Seninki kucuk bi de. Bence biraz alinganlik yapmissin.
(2,475 puan) tarafından
3 gunde kendisi ber aglamasinda jemen koridora gonderdi biraz pgretmen yardimcisi var gelip konusabilirdi temas ieltisim kurabilirdi uygin gormedigo dogru cnku zora gelmek istemedi 15 gunde 1 ayda alisamayan cocuklar benimkinin 2 ginde alismasini bekledi bide benim pglum sehir de degisti 4 ginde ogretmenin bir kez birebir oglumla temasa gectigin8 gormedim
(2,411 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben seni anliyorum ama sinifta tek ogrencisi snn cocugun degil ki. Birebir irtibata gecip tek onla ilgilenemez her seferinde. Bak 5 yasinda bnm oglum ayni anaokulunda 2 aydir annesiyle gelen var ki bu cocuklar buyuk. Bizde de yardimci ogretmen var ama sonucta tum cocuklardan esas ogretmen sorumlu. Ogretmen diger cocuklari birakip direk onla ilgilenmiyor. Kapida feryat figan aglayanlar vardi ilk haftalar, ogretmen 1 2 konustu ama alisamayanlari 1 hafta 10 gunde geri aldi cogu aile. Onu derse katar ama direk birebir onla ilgilenemez ogretmen. Biraz snn tesviginde lazim onu demek istiyorum. Agladi sadece onla ilgilensin diger cocuklar ne olacak? Baska velide kalkip dese sadece o cocukla ilgileniyosun kaos olur. Daha sana bagimli ve snn cocugunun boyle davranmasi normal. Sehirde degisti diyosun. Ugrasmak istemese ikinci donem getir demez. Her cocuk cabuk adepte olamiyo. Ben olsam 1 hafta daha deneyelim der olmuyosa alirdim. Konusma geriligi varsa zaten yeri kresten ziyade dil terapisi almasidir. Evde de konusmaya tesvik edici aktiviteler yapilmasidir.  Benim arkadas cocuguna boyle yapmisti. Bende olsam boyle yapar, kendimi de cocuguda strese sokmazdim.
(2,475 puan) tarafından
Oyunevine baslayacagiz
0 oy
(5,355 puan) tarafından
Nerde otryorsunuz
(2,475 puan) tarafından
Amasya
(5,355 puan) tarafından
Burdada öyle Tekirdağ kapaklı var pahalı yada servsii yok yada uzak
(2,475 puan) tarafından
Devletin her yere bu imkani saglamasi isini seven genclero de ogrencileriyle bulusturmasi gerekiyo vallw skntodan mff tutacak diye korkuyorm

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 737 göst.
0 oy
3 cevap 298 göst.
5 Temmuz 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Kumsal1 (3,451 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 65 göst.
18 Mart 2023 Diğer kategorisinde Nazsultan (320 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 273 göst.
11 Haziran 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Hicrannn (1,075 puan) tarafından soruldu

379,479 soru

11,359,844 cevap

34,838 kullanıcı

...